21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

49ers QB Brock Purdy dołącza do rzadkiego towarzystwa po zwycięstwie w play-offach z Packers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

49ers QB Brock Purdy dołącza do rzadkiego towarzystwa po zwycięstwie w play-offach z Packers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Zwycięstwo drużyny 49ers 24:21 nad Green Bay Packers w sobotę na stadionie Levi's sprawiło, że rozgrywający Brock Purdy znalazł się w rzadkim towarzystwie.

Zwycięstwo San Francisco w rundzie dywizji z Green Bay wysłało drużynę 49ers do trzeciego z rzędu meczu o mistrzostwo NFC i drugiego z rzędu z Purdym w roli początkowego rozgrywającego.

24-latek dołącza do byłego rozgrywającego Pittsburgh Steelers Bena Roethlisbergera i byłego rozgrywającego New York Jets Marka Sancheza jako jedyni od fuzji NFL w 1970 roku jako jedyni sygnaliści rozpoczynający mecze o mistrzostwo konferencyjne w każdym z pierwszych dwóch sezonów drużyny.

Zwycięstwo było trzecim w karierze Purdy'ego w fazie play-off, czyniąc go piątym rozgrywającym w historii NFL, który wygrał mecz posezonowy w pierwszych dwóch sezonach, dołączając do Joe Flacco z Baltimore (2008-09) i Bena Roethlisbergera z Pittsburgha (2004-05). Mark Sanchez z Nowego Jorku (2009–2010) i Russell Wilson z Seattle (2012–2013) to jedyni gracze, którzy dokonali tego wyczynu.

W ciągu czterech startów kariery po sezonie 24-latek uzyskał 62,7 procent ukończonych meczów, z czego cztery przyłożenia, zero przechwytów i wskaźnik podań na poziomie 101,0.

Purdy zakończył sobotnie zwycięstwo nad Green Bay, wykonując 23 z 29 podań na 252 jardy, jedno przyłożenie i 14 jardów, w tym zwycięską passę, która zapewniła San Francisco prowadzenie w czwartej kwarcie.

Zespół 49ers doskonale spisał się na początku play-offów u siebie Purdy'ego, notując bilans 3:0 w rozgrywkach posezonowych na stadionie Levi's, a młody rozgrywający znajdował się pośrodku.

San Francisco będzie miało szansę na poprawę wyniku 4:0 w takich meczach, gdy w przyszłą niedzielę drużyna 49ers zmierzy się z Detroit Lions w meczu o mistrzostwo NFC.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

READ  Dana White błaga Chrisa Weidmana po porażce na UFC 292: „Proszę, proszę przejść na emeryturę”