29 kwietnia, 2024

Koszykówka stanu Michigan przetrwała test drogowy przeciwko Maryland, wygrywając 61-59

COLLEGE PARK, Maryland – Wydawało się, że koszykówka stanu Michigan wszystko poskładała w całość i była gotowa postawić wszystko na wybrzeże z dominującą pierwszą połową.

Jeden problem: Coast nie wygrywa meczów wyjazdowych w Wielkiej Dziesiątce.

Jednym z rozwiązań jest telefon do zespołu Toma Izzo, gdy najbardziej potrzebna jest koncentracja.

Po prowadzeniu w pierwszej połowie 15 punktami, mając za sobą mocny strzał i duszną obronę, Spartanie po raz kolejny znaleźli się w kolejnej walce powietrznej. A kiedy najbardziej potrzebowali gwiazd i obrony, przyszli oboje.

piłka nożna: Spartanie nabywają Holy Cross OL Luke Newman z portalu transferowego

AJ Hoggard strzelił połowę ze swoich 12 punktów w końcowym wyniku 7:14, po tym jak Maryland na krótko odzyskał prowadzenie. Tyson Walker zdobył pięć ze swoich 15 w ostatnich pięciu minutach, w tym decydujący za trzy punkty na 44,5 sekundy przed końcem. A kradzież Jahmira Younga z Terps w ostatnich sekundach przez Tre Hollomana pozwoliła Spartanom na utrzymanie pierwszego prawdziwego zwycięstwa wyjazdowego w sezonie 61-59 w niedzielę w Xfinity Center.

„Desperacko chcieliśmy już wcześniej odnieść zwycięstwo na wyjeździe” – powiedział Holloman, który trafił trzy trójki i zdobył wszystkie 12 punktów w pierwszej połowie. „Musiałem mocno przyspieszyć i czuję się świetnie”.

Malik Hall dodał 12 punktów i sześć zbiórek, a MSU (12-7, 4-4 Big Ten) znalazło sposób na wygranie trzeciego meczu z rzędu. Porównało to najniższą passę Spartan w sezonie bez prawdziwego zwycięstwa na wyjeździe za kadencji Izzo – 20 lat temu, kiedy drużyna z sezonu 2003/04 odniosła zwycięstwo dopiero 21 stycznia 2004 na stadionie Northwestern.

„Wiemy, że ciężko jest wygrać na wyjeździe w Wielkiej Dziesiątce” – powiedział Hoggard. Samo przyjście tutaj i możliwość odwrócenia sytuacji po tym, jak oni wyszli tak silni na początku drugiej połowy… to po prostu mobilizacja i przemyślenie sytuacji, wykorzystanie naszego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej, po prostu walka i znalezienie sposobu na zwycięstwo. wygrać.”

READ  Joel Embiid, który cierpi na porażenie Bella, stworzył arcydzieło warte 50 punktów

Maryland (11-8, 3-5), który w niedzielę wszedł na boisko jako najgorsza drużyna rzucająca za trzy punkty (25,4%) w meczach konferencyjnych, trafił osiem rzutów za trzy punkty i przezwyciężył problemy ze zdobyciem punktów na początku, aby wrócić i objąć krótkie prowadzenie po przerwie . Young oddał głęboki strzał i na 36,3 sekundy przed końcem trafił za dwa punkty (jego palec był na linii trzech punktów), a jego strata w ostatnich sekundach była ósmą bramką Terrapins w meczu. MSU zdobyło 19 punktów dzięki tym rozdaniom, aby odrobić straty, tracąc 10 punktów drugiej szansy po dziewięciu ofensywnych zbiórkach w Maryland.

Young zdobył 19 punktów, ale trafił zaledwie 6 z 15 celnych trafień i miał siedem strat. Donta Scott dodała 16 punktów, a Julian Reyes 10 punktów i 12 zbiórek dla Terpsów. Maryland pokonało MSU w sumie 37-22 po trudnym meczu dla wielkich zawodników Spartan.

„Normalnie nie byłbym usatysfakcjonowany, ale teraz potrzebujemy zwycięstwa na wyjeździe” – powiedział Izzo. „Po 39 latach w pewnym sensie zdajesz sobie sprawę, że brzydkie zwycięstwo jest znacznie lepsze niż piękna porażka”. „To było brzydkie zwycięstwo i zasługują na uznanie, że sprawili, że było brzydkie. Zasługujemy na jakąś winę za Lending Progress (15 punktów), tak się stało. „Cieszę się, że odnieśliśmy zwycięstwo i możemy iść dalej”.

W niedzielę Terps wygrali 25 z ostatnich 27 meczów u siebie. Spartanie poprawili wynik na 4-3 w Maryland pod wodzą Izzo i wygrali po raz drugi z rzędu w Xfinity Center.

„Nie przegrywają u siebie, więc to dobrze” – powiedział Walker. „Dodatkowo zdobycie naszego pierwszego zwycięstwa na wyjeździe tutaj jest naprawdę czymś wielkim”.

Spartanie udają się w piątek do Wisconsin nr 8 na mecz o godzinie 20:00 w Kohl Center w Madison w stanie Wisconsin (FS1). Badgers zwyciężyli 5 grudnia na MSU 70:57 i rozpoczęli grę w Big Ten dla obu drużyn.

READ  Gracze LIV Golf poproszeni o nie noszenie emblematów, mogą pominąć pro-am w BMW PGA Championship

Pierwszą połowę dominowali Spartanie

Gdy stan Maryland wszedł do gry i trafiał zaledwie 27,9% z dystansu za trzy punkty, Izzo postanowił rzucić wyzwanie Terpsom i spróbować pokonać jego drużynę z głębi pola.

„Myślę, że każdy tak ma, jeśli mam być szczery” – powiedział trener Maryland Kevin Willard.

Scott i Young dołączyli do gry już na początku, gdy Maryland otworzyło 2 na 3 z głębi pola w pierwszych 2:16 minutach. Jednak prawo średnich MSU i wiodąca 3-punktowa obrona Wielkiej Dziesiątki – 30,5% dla rywali wchodzących na mecz w sobotę – dogoniły Terrapins, którym z głębi boiska nie trafiło osiem z kolejnych dziewięciu.

Tymczasem Spartanie ponownie dobrze rozpoczęli mecz od Halla, który zdobył 10 punktów w pierwszej połowie po zdobyciu pięciu z pierwszych siedmiu punktów MSU i zdobyciu pierwszego rzutu za trzy punkty.

Nie był to ostatni mecz dla Spartan, ponieważ Holloman i Walker ponownie zdobywali piłki, rozpoczynając serię 15-0 od pary rzutów za trzy punkty i gola z ucieczki. Walker rozpoczął serię 4:24 kolejnym rzutem za trzy punkty, a Hall trafił dwóch podstawowych skoczków, a prowadzenie MSU wzrosło do 29-16, a do przerwy pozostało 9:08. Ich przewaga wzrosła do 15 punktów po zagraniu Akinsa po kradzieży Walkera i asyście po przerwie.

Spartanie zdobyli wszystkie 14 szybkich break pointów w pierwszej połowie, po czterech z pięciu przechwytów Walkera.

„Uciekaliśmy” – powiedział Walker. „To właśnie nas wyprzedziło”.

Obrona Spartan zdusiła stan Maryland na 8:31 między celnymi rzutami z gry, a Terrapins stracili 11 celnych strzałów z rzędu. Jednak na 1:48 przed przerwą do przerwy zdobyli siedem punktów po trafieniu za trzy punkty Jahariego Longa.

Jednak trzecia trójka Hollomana w tej połowie zaowocowała serią 7:2 przed przerwą i Spartanie schodzili na przerwę z prowadzeniem 44-32.

Zespół MSU miał 6 na 10 trafień z głębi boiska i ogółem w pierwszej połowie trafił 58,3% celnych strzałów, natomiast Maryland miał wynik 5 na 15 z 3 celnych trafień i trafił 37% celnych strzałów.

READ  Wydatki Steve'a Cohena na Mets i skutki dla reszty ligi

„Zagraliśmy prawdopodobnie jeden z naszych najlepszych odcinków koszykówki, zarówno w ataku, jak i w defensywie” – powiedział Izzo.

Wiszące po zwycięstwo

Maryland podkręciło wynik po przerwie po nietypowych dla siebie strzelaniach z zewnątrz.

Young rozpoczął połowę rzutem za trzy punkty, a Scott trafił kolejnego, co stanowiło część serii Terrapins 16-4 rozpoczynającej drugą połowę. Na 12:15 do końca meczu Scott zdobył trzy punkty i ułożył piłkę na remis przy stanie 48-48. Następnie trójka Younga nad Hollomanem na 8:23 przed końcem meczu dała Maryland pierwsze prowadzenie w drugiej połowie, 53-50.

Nadeszła także kolej Spartan, którzy walczyli w ofensywie, tracąc 11 strzałów z rzędu i tracąc 8:09 między celnymi celami z gry.

„W drugiej połowie myślałem, że wzmocnili obronę i naprawdę dali nam pewne zmiany” – powiedział Izzo. – I nie poradziliśmy sobie z tym dobrze.

Hoggard jednak zaatakował, po dryblingu, po kilku zbiórkach przełamał tę suszę i odzyskał prowadzenie. Następnie, po przerwie dla Izzo na 5:23 przed końcem, Walker wbił piłkę w farbę i przeszedł przez ruch uliczny, zapewniając MSU prowadzenie 56-63.

„To ogromnie zmieniło grę” – powiedział Hoggard o tym, jak on i Walker penetrowali farbę. „Zaczęliśmy wywierać presję na naszą obronę”.

Obrona Spartan, w tym kluczowa akcja Hollomana w ostatnich sekundach, sprawiła, że ​​Maryland nie mogła wrócić na boisko, mimo że Young tego chciał.

Skontaktuj się z Chrisem Solarim: [email protected]. podążać za nim @chrysolari.

Subskrybuj podcast Spartan Speak, aby otrzymywać nowe odcinki co tydzień Podcast Apple, Spotify Lub gdziekolwiek słuchasz podcastów. I otrzymuj wszystkie nasze podcasty i codzienne odprawy audio freep.com/podcasts.