16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kawakami: To był powrót do play-offów, jakiego potrzebowali 49ers, zwłaszcza Brock Purdy

Kawakami: To był powrót do play-offów, jakiego potrzebowali 49ers, zwłaszcza Brock Purdy

SANTA CLARA, Kalifornia — Chcesz wiedzieć, kto w sobotę stawiał czoła Brockowi Purdy'emu i San Francisco 49ers, gdy kończył się czas, padał deszcz, kontuzjowany Deebo Samuel, a Green Bay Packers o jedną lub dwie akcje od wielkie zdenerwowanie w fazie play-off?

Chcesz wiedzieć, kto przypisał odpowiedzialność i wezwał 49ers do walki podczas długich zmagań? Kto ustalił wszystkie możliwe konsekwencje? To byłby Purdy i każdy inny członek 49ers, którzy znaleźli się w tym miejscu dzięki jednemu z najbardziej zagadkowych występów w sezonie.

Odzyskali piłkę na 6:13 przed końcem meczu, po tym jak Packers nie wykorzystali bramki z gry. Do 49ers tracą cztery punkty. Musieli wylądować. Wiedzieli też, że to prawdopodobnie ich ostatnia realna szansa na uniknięcie druzgocącej porażki w tym meczu kwalifikacyjnym. Kiedy więc sprawa dotarła do dyskusji, Trent Williams wygłosił krótkie przemówienie.

„Właśnie im powiedziałem, że na sześć minut do końca meczu to może być ostatni raz, kiedy przejmujemy piłkę. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy, może to być ostatni raz, kiedy jesteśmy razem w tej grupie.” Williams wspomina: „Więc cokolwiek masz, po prostu to przynieś. Przynieś go do następnego przedstawienia, przynieś do kolejnego przedstawienia, a potem pozwól reszcie zająć się sama.

Wszyscy to czuli. 49ers byli na stadionie Levi's i byli faworytami NFC do zdobycia Super Bowl i właśnie to czuli. Co stało się potem: Purdy otrząsnął się i zaczął podawać podania, Brandon Aiyuk mocno złapał piłkę przy trzeciej próbie, Purdy wbiegł za linię 10 jardów Packersów, a na koniec Christian McCaffrey rzucił się na przyłożenie z 6 jardów, co dało mu 49ers w końcu prowadzą. Następnie Dre Greenlaw przypieczętował zwycięstwo 49ers 24-21, przechwytując w ostatniej minucie nierozsądny ruch krzyżowy Jordana Love'a.

Ale tak, 49ers to odczuli. I nikt nie czuł tego bardziej niż Purdy. Po około godzinie gry było widać, że nadal to czuli – całą tę adrenalinę, całe rozczarowanie związane z losową grą w tak ważnym meczu, całe to znaczenie i tę ulgę. W sobotę 49ers mieli przed oczami losy play-offów… a dzięki tej ostatniej serii meczów nadal mają szansę na udział w meczu o mistrzostwo NFC rozegranym na stadionie Levi's 28 stycznia i zmierzeniu się ze zwycięzcą Lions – W niedzielę mecz Buccaneers.


Dre Greenlaw biegnie z piłką po przechwyceniu podania Green Bay w czwartej kwarcie i przypieczętowało zwycięstwo 49ers (Godofredo A. Vasquez/Associated Press)

Oni żyją. Wiedzą o sobie teraz trochę więcej niż po wszystkich łatwych zwycięstwach w tym sezonie. (Ale to samo robią ich przeciwnicy.)

READ  Chiefs, świat NFL zdezorientowany decyzją drużyny 49ers w dogrywce w Super Bowl 58 – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„W pewnym momencie jesteś w złej sytuacji i musisz znaleźć sposób” – powiedział Purdy. „To czwarta kwarta, to NFL. Oczywiście jesteśmy teraz w fazie końcowej. Wszyscy pomyśleliśmy: OK, to koniec. To jest nasz sezon. Wykorzystanie tego było dla nas czymś wielkim. Dla każdego z nas. „

„Oczywiście dla mnie, jako pomocnika, dodaje to pewności siebie i tak dalej. Ale mamy w tej drużynie wielu dobrych graczy, wielu graczy, którzy robią różnicę. Mamy świetną obronę. Nie możemy znaleźć sposobu, To nie w porządku. W końcu rozegranie takiego meczu i odniesienie sukcesu było wspaniałe dla nas wszystkich.

Nick Bosa ostro stwierdził, że 49ers potrzebują takiego meczu i podkreślił, że przegrali wszystkie zacięte spotkania w sezonie zasadniczym i wygrali wszystkie swoje dogrywki. Bardziej niż ktokolwiek inny Purdy potrzebował czegoś takiego. Oczywiście 49ers nigdy nie chcą, aby Purdy chwiał się na boisku dłużej niż przez trzy kwarty, tak jak to miało miejsce w sobotę. 49ers nigdy nie chcą zostać pokonani, tak jak Packers ogrywali ich przez większą część meczu.

Ale 49ers musieli także zobaczyć, jak Purdy podnosi się z walki i odnosi sukcesy. Potrzebowali go, aby był kimś więcej niż tylko świetnym kierowcą wyścigowym. Potrzebowali go, aby wyszedł z dołka i wygrał ten cholerny mecz, a podczas ostatniej jazdy zdobył 6 z 7 punktów, wyglądając na całkowicie spokojnego („To był Brock i on nie mógł nic powiedzieć”), Williams powiedział o tym momencie . Poza tym wygląda bardzo podobnie do gościa, który przewodził w lidze NFL pod względem liczby przechodniów i pobił w tym sezonie rekord drużyny 49ers w jednym sezonie podań.

Co więc działo się wcześniej w tej grze dla Purdy'ego? Deszcz z pewnością sprawił mu pewne kłopoty, podobnie jak mokra pogoda w Cleveland na początku tego sezonu zdawała się go niepokoić. W sobotę Purdy czasami wycierał prawą rękę, nawet gdy wracał do podania.

„Oczywiście podczas pierwszej jazdy założyłem rękawicę” – powiedział Purdy. „Spadało podczas mżawki, więc ją zdjąłem. Próbowałem wymyślić, co chcę zrobić. W pewnym sensie znudziły mi się rękawiczki. … Tak, zdarzały się momenty, gdy cofałem się, gdy piłka było trochę mokre od muraw. To w pewnym sensie wpłynęło na „Dokładność i takie tam. Ale taki jest futbol. Muszę być lepszy”.

Nie będzie to jednak stanowić problemu, jeśli w następną niedzielę w Levi's będzie sucho, a już na pewno nie będzie to stanowić żadnego problemu, jeśli drużyna 49ers dotrze do Super Bowl na stadionie Allegiant Indoor Stadium w Las Vegas w lutym.

Purdy powiedział również, że obrona Packersów wykonała dobrą robotę, odcinając mu głębokie opcje i zmuszając go do stawienia się na checkdowny. Następnie Purdy spędził większość gry na pośpiechu podczas sprawdzania, często z powodu niekompletności. Ponadto, chociaż Packers zanotowali tylko jeden worek w grze, pośpiech podań zdawał się niepokoić Purdy'ego — zmieniał jego tor rzutu i powodował, że poruszał nogami podczas rzucania, co doprowadziło do kilku dzikich podań, które Packers mogli z łatwością przechwycić ale upadł płasko.

Może to stanowić problem dla 49ers w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ Purdy również czuł się dość niekomfortowo w meczu przeciwko Ravens w Boże Narodzenie, a Ravens mogliby równie dobrze być reprezentantem AFC w Super Bowl. Wyglądało jednak na to, że Purdy podczas tej ostatniej podróży postanowił coś w swojej głowie; Jeśli błagają cię, abyś przyjął łatwe podanie, a łatwe podanie może sprowadzić cię na boisko, po prostu skorzystaj z łatwego podania. Nie pozwól, aby błędy z przeszłości zrujnowały Cię wtedy, gdy jest to najważniejsze.

„Mieliśmy przed sobą to, czego chcieliśmy, więc trzeba posprzątać sytuację” – powiedział Purdy. „Musisz mieć czysty umysł i nie próbować niczego na siłę. Bierz to, co daje ci obrona. Znajdź sposób, stary”.

Podczas ostatniego przejazdu Purdy wykonał krótkie podania, które tam były, a następnie wycisnął kluczowe 17-metrowe podanie do Chrisa Conleya. Jego jedyna porażka w serii miała miejsce, gdy George Kittle – który miał najlepszy występ w ofensywie 49ers, zdobywając 32 jardy niszczyciela w drugiej kwarcie i łącznie 81 jardów – rzucił kolejny krótki strzał, po czym Purdy rzucił strzałką do Aiyuka na trzeciej pozycji.

READ  Rankingi Fantasy Football, tydzień 13: podkłady, perspektywy, starty, miejsca | Zack Moss, Rashi Rice i inni

„Cały dzień był trochę wolny” – powiedział trener 49ers Kyle Shanahan. „Ale chłopaki nie poddawali się. Nawet na drugim i szóstym miejscu na koniec, zdobycie przyłożenia sprowadza nas na trzecie i szóste miejsce, a potem British Airways wykonało świetną grę, utrzymując nas w stawce”.

Inną możliwą przyczyną wyboistej gry ofensywnej 49ers jest dwutygodniowa przerwa, licząc od 18. tygodnia, kiedy Purdy i kilku innych zawodników z pierwszej drużyny przegapili bezsensowną porażkę z Rams w zeszły weekend.

„Nie wiem, może tak było” – powiedziała Shanahan. „To mógł być deszcz, mogła być dobra obrona. Ale to są rzeczy, o których trzeba porozmawiać. Radziliśmy sobie z tym najlepiej, jak mogliśmy”.

Purdy, który tego dnia miał 23 na 39 trafień, 252 jardy i 1 niszczyciel, co dało wynik 86,7 podań, nie był oczywiście jedynym zawodnikiem 49ers, który miał problemy w tym meczu. Obrona poradziła sobie z kilkoma błędnymi krokami i faulami przeciwko Love i jego odbiorcom, po czym oddała Aaronowi Jonesowi ogromne przyłożenie na odległość 53 jardów. Zespoły specjalne 49ers również doznały trafienia — jednostka obrończa oddała Keiseanowi Nixonowi strzał z gry z 73 jardów, a strzał z gry Jake’a Moody’ego z 48 jardów odbił się od linii.

Jednak obrona wykorzystała przechwyt Greenlawa, aby przypieczętować mecz, oprócz innego przechwytu wcześniej, i kilkakrotnie zatrzymała Green Bay w czerwonej strefie. Moody zrekompensował swoje wcześniejsze spudłowanie łapaniem przyziemienia na odległość 52 jardów na początku czwartej kwarty, dzięki czemu 49ers prowadzili 21-17.

„W żadnym wypadku nie wszystko było idealne” – stwierdziła Shanahan. „Byłem bardzo rozczarowany, ale jestem też bardzo dumny i dumny, że zagramy przez kolejny tydzień.

Szczerze mówiąc, 49ers rozegrali mecz play-off, który zwykle kończy się eliminacją drużyny. Gdyby 49ers i Purdy przegrali ten mecz, wokół NFL pojawiłaby się ostra krytyka. 49ers i Purdy wiedzieli o tym wszystkim z biegiem czasu i połączyli się w tej grupie. Był sezon na konserwację. Teraz do rozegrania mogą zostać jeszcze dwa mecze.

pogłębiać

Głębiej

Dre Greenlaw nie upadł, podobnie jak 49ers dzięki niemu

(Zdjęcie na górze: Brooke Purdy: Theron W. Henderson/Getty Images)