22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wywiad Luisa Rubialesa z Piersem Morganem, potwierdzony faktami

Wywiad Luisa Rubialesa z Piersem Morganem, potwierdzony faktami

Dla wielu było zaskoczeniem, gdy w niedzielny wieczór w wywiadzie dla Piersa Morgana w TalkTV Luis Rubiales ogłosił, że zrezygnuje ze stanowiska prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF). Następnie wydał oświadczenie, w którym emanowało wszystko poza nutą samokrytyki.

We wtorek wieczorem pokazano całą rozmowę Rubialesa z Morganem. Wywiad niemal tak niezręczny, jak przemówienie byłego prezydenta cztery dni po powrocie z Mistrzostw Świata Kobiet w Australii.

Po raz kolejny mężczyzna oskarżony o napaść na tle seksualnym po niechcianym pocałunku z Jennifer Hermoso próbował ustawić się w roli ofiary w tej żałosnej historii.

Sportowiec Obejrzałem wywiad Rubialesa i przeanalizowałem jego główne odpowiedzi…


O konsekwencjach wydarzeń, które nastąpiły po zwycięstwie Hiszpanii w finale Pucharu Świata…

Uwolniłem się od tego tsunami, ale jednocześnie cierpiałem wraz z rodziną; Cierpiałem z przyjaciółmi; I wiele osób kłamało. Po tych wszystkich kłamstwach prawda nie wyszła na jaw.

Jakie kłamstwa, panie Rubiales? Czy nie widzieliśmy tego wszyscy?

Obrazy z finału Pucharu Świata transmitowane na cały świat były wyraźne: Rubiales rzucił się na zawodniczkę, która musiała się utrzymać, aby jego ciężar nie splątał jej z ziemią, a potem ją złapał. Ujęła twarz w obie dłonie i przesłała pocałunek, nie mając czasu na odpowiedź ani wyrażenie jakiejkolwiek zgody.

Świętując zwycięstwo Hiszpanii, chwytając się za genitalia, Rubiales przeprosił jedynie hiszpańską rodzinę królewską, która wraz z nim oglądała finał.

„Dlatego naprawdę się wstydzę, bardziej z perspektywy wewnętrznej niż z czegokolwiek innego. Nie ma wymówek. W Hiszpanii, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, istnieje wyrażenie, które prawdopodobnie można przetłumaczyć jako coś w rodzaju: „och, moje genitalia”. Zatem to wulgarne wyrażenie zasadniczo oznacza: „Brawo, dobra robota”. A kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, (trener Hiszpanii) Jorge Villeda spojrzał na mnie i powiedział: „To dla ciebie”, bardzo mocno wskazując. Wskazałem wrócił i powiedział: „Nie, nie, to jest dla ciebie, to dla ciebie, pomimo całego cierpienia, przez które przeszliśmy”.

READ  Dribble Handoff: Hunter Dickinson i Tylor Perry należą do najbardziej wpływowych rotatorów w koszykówce uniwersyteckiej

Rubiales stwierdził, że „nie ma żadnego usprawiedliwienia” dla jego zachowania, ale następnie zaczął składać gratulacje, mówiąc, że chce pogratulować trenerowi Jorge Villedzie, jedynemu mężczyźnie w zwycięskiej drużynie na boisku. Wiadomo, że zawodnicy i trener nie wypowiadali się przez prawie cały mundial, choć Rubiales uważał, że o zwycięstwie zawodników zadecydował trener, który nigdy nie potrafił zarządzać tak utalentowaną drużyną.

Villeda z Rubialesem po zwycięstwie Hiszpanii w finale Pucharu Świata (Maddy Mayer – FIFA/FIFA via Getty Images)

O „dziobaniu” Hermoso…

Dodał: „Oczywiście, mówiłem to od początku. Popełniłem błąd i szczerze przeprosiłem.

„Byłem bardzo szczęśliwy i poczułem się jak kolejny zawodnik. Ale jako prezes stowarzyszenia przeprosiłem bez zastrzeżeń, a to nie jest zachowanie prezesa stowarzyszenia.”

Warto zaznaczyć, że „od początku” nie przepraszał za to, a jedynie próbował usprawiedliwiać swoje działania. Podczas wywiadu telewizyjnego kilkakrotnie pytano go, czy przeprosi bezpośrednio Hermoso, ale odmówił.

„To była wspólna akcja, podeszła do mnie bardzo szczęśliwa. Podniosła mnie, uniosła w powietrze… Oboje byliśmy wzruszeni. Kiedy zeszliśmy na ziemię, odbyłem z nią krótką pogawędkę. Gratulowaliśmy sobie nawzajem inne. Dałem jej szybkiego całusa. Więc zapytałem, czy mogę cię pocałować? Szybkim pocałunkiem, co jest normalne w naszym kraju. Myślę, że uderzyła mnie w bok, śmiała się i to wszystko. Nie intencja. Oczywiście nie ma w tym żadnego podtekstu seksualnego. Po prostu chwila szczęścia, po prostu wielka radość w tej chwili.

„Chcę wyjaśnić, że w żadnym momencie nie miała miejsca rozmowa, o której pan Luis Rubiales wspomniał w swoim liście, a przede wszystkim, czy do jego pocałunku w ogóle doszło za zgodą” – stwierdziła Hermoso w swoim oświadczeniu z 25 sierpnia. „Chcę powtórzyć, jak to robiłem wcześniej, że „nie podobał mi się ten incydent”.

Hermoso też nie podniósł Rubialesa. Przesunął się na nią, przez co prawie straciła równowagę.

READ  Lista 30 najlepszych prognoz na sezon 2023 Los Angeles Angels

O uroczystościach po zdobyciu przez Hiszpanię Pucharu Świata…

„Niesamowita harmonia, wszyscy są szczęśliwi. Myślę, że Latynosi, co jest kwestią kulturową, mają ten dotyk, który jest bardzo normalny w świecie latynoskim między chłopakami i dziewczynami”.

Nie wiem, w której kulturze normalne jest, że szef całuje Cię w usta. Po 10 latach pracy w Hiszpanii i urodzeniu się tam nikt mi tego nie zrobił. nigdy. Nie całuję moich przyjaciół i rodziny w usta. To nie jest kwestia „kultury latynoskiej”.

Więcej o Qibli…

„Mam trzy córki. Widziałam reakcję przed, w trakcie i po. Jeszcze raz powiem, że to wszystko było spowodowane bardzo szczęśliwym momentem, świętem, radosnym momentem. Nie było żadnej krzywdy, żadnego kontekstu seksualnego, żadnego atak, nic takiego.”

„Jako prezydent powtórzę raz jeszcze… znaczenie pocałunku dla Jenny było dokładnie takie samo jak pocałunku jednej z moich córek. Wśród przyjaciół i rodziny jest to bardzo powszechne.”

Hermoso nie powiedział tego samego. Powiedziała, że ​​czuje się słabo. Nie spodziewała się, że tym razem uzyska duże wsparcie, gdy zdecydowała się wypowiedzieć przeciwko Rubialesowi.

Powtórzę: nie jest to „bardzo częste” działanie i dlatego wiele osób było oburzonych tym, co zrobił Rubiales.

Rubiales porywa Hermoso na podium Pucharu Świata (Noemi Llamas/Getty Images)

Zapytany, czy zrobiłby to samo z graczami płci męskiej…

„Bez wątpienia na 100%… Kiedy byłem zawodnikiem, było wiele momentów, w których uniknęliśmy degradacji lub awansowaliśmy, kiedy robiliśmy to, co nazywamy przypinaniem warg”.

Przyjrzyjmy się ostatniemu medalowi, jaki zdobył z zawodnikami płci męskiej. W tym roku Rubiales dotarł do finału Superpucharu Hiszpanii mężczyzn, który odbył się w Arabii Saudyjskiej. Był jedną z sił napędowych przeniesienia rywalizacji do kraju opisanego przez Amnesty International jako kraj mający „przerażającą” sytuację w zakresie praw człowieka. Ale tam był i rozdawał medale zawodnikom Barcelony – bez żadnego całowania, uścisku czy gestu, który mógłby zostać w jakikolwiek sposób uznany za niewłaściwe zachowanie.

READ  Źródła mówią, że właściciel Minnesoty, Timberwolves, Glen Taylor, spotkał się z Timem Connelly w ciągłym dążeniu do prezydenta Denver Nuggets

O jego dziedzictwie jako prezydenta…

„Zainwestowaliśmy w wykonaną przez nas pracę. Zbudowaliśmy budżet z 3 mln euro (2,6 mln funtów; 3,2 mln dolarów) do 27 mln euro. Elementy profesjonalizmu, które wnieśliśmy do tego zespołu, to fakt, że mamy więcej zespołów poniżej poziomu krajowego To mnie bardzo, bardzo smuci”.

Hiszpania była przepełniona talentem swoich zawodników, którzy bardzo rozwinęli się dzięki swojej indywidualnej pracy i pracy w takich klubach jak Barcelona. Reprezentacja nie nadążała za tym rozwojem. Do tego stopnia, że ​​niektórzy gracze poczuli, że marnują czas na dzwonienie. Nie czuli się profesjonalnie w drużynie narodowej.

Następnie Federacja Hiszpańska zainwestowała w dietetyka, więcej fizjoterapeutów, psychologa, loty czarterowe i mniejszą liczbę godzin w autobusach po rewolucji „15” zawodników, którzy we wrześniu ubiegłego roku uznali, że wystarczy. I to nie z własnej woli. Nie ma się czym chwalić.

W obliczu zarzutów karnych.

„Jestem prawnikiem, jestem obywatelem Hiszpanii, przeszedłem wiele postępowań, także karnych, i nigdy nic nie utknęło… Mam całkowitą wiarę, że prawda wyjdzie na jaw i wszystko będzie dobrze… Weźcie spójrz na moją sprawę. „Moja twarz, jestem dobrym facetem”.

Rubiales nie był daleki od oskarżeń o niewłaściwe postępowanie podczas swojej prezydentury, ale ma rację: nigdy „niczego nie skomentował”. Zobaczymy, czy tym razem będzie inaczej.

(Zdjęcie na górze: Maja Hettig – FIFA/FIFA poprzez Getty Images)