19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Clint B zostaje tymczasowym trenerem Revolution.  Przyszłość Richiego Williamsa jest nieznana

Clint B zostaje tymczasowym trenerem Revolution. Przyszłość Richiego Williamsa jest nieznana

Zespół ogłosił we wtorek wieczorem, że Clint Peay zostanie nowym tymczasowym trenerem drużyny New England Revolution ze skutkiem natychmiastowym. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Peay był głównym trenerem drużyny Revolution MLS Next Pro, New England Revolution II.
  • Na razie nieznana jest przyszłość byłego trenera tymczasowego Richiego Williamsa. Williams (53 l.) objął stanowisko tymczasowego trenera po tym, jak w zeszłym miesiącu zespół zwolnił byłego trenera i dyrektora sportowego Bruce’a Arenę, gdy toczyło się przeciwko niemu dochodzenie w związku z „niewłaściwymi i niewrażliwymi” komentarzami. W sobotę Arena podała się do dymisji.
  • The Revolution ogłosiło również, że klub rozstał się z asystentami trenerów Dave’em van den Bergem i Shali Josephem. Obaj opublikowali w mediach społecznościowych wiadomości wyrażające wsparcie dla Areny po tym, jak został on umieszczony na urlopie.

Dramatyczna historia

Zawodnicy Revolution odmówili we wtorek treningów po odejściu Areny. Sportowiec Nastąpiło to po spotkaniu, podczas którego Williamsa zapytano o jego rzekomy udział w śledztwie dotyczącym jego byłego szefa. Williams określił nieobecność zespołu na treningu jako zbiorową decyzję podjętą później na konferencji prasowej.

We wtorek rano tymczasowy dyrektor sportowy Revolution Curt Onalfo spotkał się z kilkoma starszymi zawodnikami Revolution, aby dokładniej omówić obawy związane z dalszym przywództwem Williamsa w klubie. „Wielu graczy nie ufa Richiemu w kwestii kierowania zespołem” – powiedział jeden z graczy Revolution. Sportowiec.

Arena (71 l.) złożyła rezygnację po tym, jak dochodzenie przeprowadzone przez Major League Soccer potwierdziło „pewne” zarzuty. Źródła zaznajomione ze śledztwem podają, że niektóre pytania zadawane przez śledczych skupiały się wokół komentarzy, jakie Arena rzekomo wygłaszała za zamkniętymi drzwiami i kierowała do jego sztabu trenerskiego.

Williams ma długą historię związaną z Areną, sięgającą czasów, gdy grał na Uniwersytecie Wirginii w latach 80. i 90. XX wieku, gdzie Arena była jego trenerem. Był ważną częścią drużyny Arena DC United podczas mistrzostw klubu w połowie lat 90. i trenował wraz z Areną na różnych stanowiskach w MLS i US Soccer. Williams dołączył do rewolucji w 2019 roku.

READ  Penn State vs Utah transmisja na żywo, oglądaj online, kanał telewizyjny, kursy Rose Bowl, rozprzestrzenianie się, przewidywanie, wybór

Wtorek nie był pierwszym przypadkiem, kiedy członkowie drużyny Revolution odmówili treningów w okresie wewnętrznego konfliktu w klubie. Źródła w klubie podają również, że asystenci trenerów Shali Joseph i Dave van den Berg wielokrotnie wycofywali się z coachingu, odkąd Williams objął stanowisko tymczasowego głównego trenera.

Williams powiedział we wtorek, że nie był świadomy rezygnacji Areny aż do nocy, w której ją ogłoszono. Kapitan klubu Carles Gil miał we wtorek rozmawiać z mediami, ale tego nie zrobił, a klub stwierdził, że jest on niedostępny, ponieważ spotkania trwały zbyt długo. Nadal oczekuje się, że Gill wypowie się w tym tygodniu w mediach.

Podczas przeszukiwania areny włamano się do szatni. Kilku członków sztabu trenerskiego, w tym asystenci Josef i van den Berg, publicznie wyraziło swoje wsparcie dla Areny. Żaden z nich nie ma kontraktu na sezon 2024 i według źródeł w klubie żaden z nich nie wróci po zakończeniu tego sezonu. Źródła podają, że Williams i Joseph często się ścierali, a raz w zeszłym sezonie zostali fizycznie rozdzieleni.

Zespół Revolution, który zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 13-9-5, w sobotę zmierzy się z Colorado Rapids.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Andrew Katsambis/ISI Images/Getty Images)