16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródło: Bears zatrudniają byłego kierownika drużyny Seahawks, Shane’a Waldrona, do kierowania atakiem

Źródło: Bears zatrudniają byłego kierownika drużyny Seahawks, Shane’a Waldrona, do kierowania atakiem

CHICAGO — Chicago Bears finalizują umowę, zgodnie z którą Shane Waldron będzie ich kolejnym koordynatorem ofensywy, jak źródło potwierdziło ESPN.

Waldron (44 l.) był pierwszym z dziewięciu zgłoszonych kandydatów, których Bears poprosili o rozmowę po zwolnieniu 10 stycznia byłego koordynatora ofensywy Luke’a Getsy’ego i czterech członków sztabu ofensywy. Do Chicago przyjeżdża po trzech sezonach spędzonych na stanowisku koordynatora ofensywy drużyny. Seattle Seahawks.

Waldron rozpoczął karierę trenerską w NFL jako ofensywny trener kontroli jakości w Nowej Anglii w 2008 roku, a później został głównym trenerem Patriots. Po przerwach w United Football League i UMass Waldron wrócił do NFL w 2016 roku z Washingtonem, po czym spędził cztery sezony w Los Angeles Rams, gdzie trenował rozgrywające (2017), rozgrywających (2019) i pełnił funkcję koordynatora gier podań. .

Chicago, włączając Waldrona, przeprowadziło wywiady z czterema kandydatami na koordynatorów ofensywy, którzy trenowali pod okiem Seana McVaya. Inni kandydaci z drzewa coachingowego McVaya to Liam Quinn, Thomas Brown i Zac Robinson.

Jeremy Fowler z ESPN poinformował w niedzielę, że Bears poprosili także o rozmowę z koordynatorką ofensywy Chargers Kellen Moore, która została zablokowana przez Los Angeles po rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko głównego trenera w zeszłym tygodniu.

Waldron wnosi do Chicago trzy sezony doświadczenia w grze. Został koordynatorem ofensywy Seattle podczas ostatniego sezonu Russella Wilsona w Seahawks w 2021 roku i trenował Geno Smitha do jego najlepszego sezonu w następnym sezonie, kiedy rozgrywający zajął pierwsze miejsce pod względem procentu ukończenia (69,8), czwarte pod względem przyłożeń (30) i piąte pod względem podań nota (100,9), siódma w QBR (62,8) i ósma w podaniu (4282).

READ  Thompson: Mike Dunleavy po raz kolejny wciela się w rolę wielkiego wojownika z mnóstwem oczekiwań

Ofensywa Seattle zajmuje 17. miejsce pod względem punktów na mecz (21,4) i 21. pod względem jardów na mecz (322,9) w 2023 r. The Bears zajmują odpowiednio 18. miejsce (21,2) i 20. (232,2) w tych kategoriach.

Brak równowagi w ofensywie Chicago pomiędzy szybkim atakiem numer 2 w lidze a 27. miejscem podań był motywacją do odejścia Bears z Getsy po dwóch sezonach.

„Oczywiście chcesz mieć kogoś, kto będzie świetnym mentorem” – powiedział trener Bears Matt Eberflus zapytany, czego zespół oczekuje od kolejnego koordynatora ofensywy. „Myślę, że to ważne, ponieważ wiesz, że musi trenować trenerów, aby trenowali tę pozycję. I myślę, że to najważniejsza cecha każdego świetnego trenera. Musisz wykazać się kreatywnością, aby naprawdę przyjrzeć się zawodnikom, których chcesz z którymi masz do czynienia.” „Masz zdolność pomagania w promowaniu tych chłopaków i umieszczaniu ich w kadrze”. Są w stanie odnieść sukces, charakteryzują się wybuchowością i przesuwaniem piłki w górę pola. Myślę więc, że to najważniejsza rzecz, ponieważ nauczyciel jest tego częścią, a następnie innowacja jest tego częścią, a kreatywność będzie moim zdaniem najważniejsza”.

Waldron przybędzie do Chicago w kluczowym sezonie skupionym wokół decyzji organizacji dotyczącej pozycji rozgrywającego. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zespół będzie musiał zdecydować, czy wybrać numer 1 w klasyfikacji generalnej Caleba Williamsa z USC, czy innego debiutanta, czy też kontynuować grę z rozgrywającym Justinem Fieldsem, który rozpoczyna swój czwarty sezon.

Podczas konferencji prasowej na zakończenie sezonu, która odbyła się 10 stycznia, dyrektor generalny Ryan Bowles powiedział, że podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na koordynatorów ofensywy nie musi jasno określać kierunku, w jakim zespół będzie podążał na pozycji rozgrywającego.

„Nie, podoba mi się to, bo musisz. Co zamierzasz zrobić dla tych czterech różnych typów rozgrywających?” – powiedzieli Polacy. „Chcę to usłyszeć i naprawdę ważne jest, aby zobaczyć różnorodność i zdolność adaptacji w ich nauczaniu oraz sposób, w jaki planują, planują i dostosowują się. Myślę, że to sprawia, że ​​proces rozmowy kwalifikacyjnej jest bardzo dynamiczny”.

READ  Łomaczenko przywołuje „No Mas-Czenko”; Co dalej z Kambososem?

Wiadomość o zatrudnieniu Waldrona została po raz pierwszy opublikowana przez NFL Network.