21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liga NFL podjęła błędną decyzję o wyrzuceniu Dre Greenlawa z 49ers po bójce Eagles

Liga NFL podjęła błędną decyzję o wyrzuceniu Dre Greenlawa z 49ers po bójce Eagles

On gra

Dre Greenlaw powinien zostać ukarany za przerzucenie się na DeVontę Smitha.

eksmisja? niemożliwe.

Greenlaw został wyrzucony z rewanżowego meczu o tytuł NFC w niedzielę na stadionie The Linc za zmiażdżenie twarzy szefowi ochrony Philadelphia Eagles Domowi DeSandro – a nie za coś, co wyglądało na „suplex” powalenie Smitha w zapasach – podczas bójki w trzeciej kwarcie w The Linc.

To było bardzo złe, NFL.

Greenlaw został ukarany karą za część zdarzenia, która w ogóle nie powinna mieć miejsca – nie jest zawodnikiem grającym na linii bocznej i miał czelność wkroczyć w tę sytuację i położyć ręce na zawodniku drużyny przeciwnej.

Czy nie regulują tego zasady NFL?

Dorzucanie „Wielkiego Doma”, jak go nazywają, oraz Greenlawa było niczym innym jak jabłkami jabłek.

Jedna z drużyn straciła kluczowego zawodnika w obronie.

Orły straciły członka sztabu pomocniczego.

Nie ma w tym absolutnie nic sprawiedliwego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Greenlaw zemścił się na kimś, z kim głupio nawiązał kontakt.

„Nie mogę uwierzyć, że ktoś, kto nie jest związany z piłką nożną, może naśmiewać się z takich graczy, przykładając ręce do twarzy naszych chłopaków” – powiedział po meczu trener 49ers Kyle Shanahan.

Bardzo dziwny. Natychmiastowe wyrzucenie DiSandro (co zostało nagrodzone owacją na stojąco przez fanów, gdy opuścił boisko) było słuszną decyzją. Orły również powinny otrzymać karę od ligi.

Jednak Greenlaw powinien był otrzymać jedynie ostrzeżenie za wymianę zdań z zawodnikiem niebędącym graczem, którego nie rozpoczął.

Ten scenariusz stanowi zły precedens. Co stanie się w przyszły weekend, jeśli chłopiec od podawania piłek z drużyny A zacznie walczyć z napastnikiem z drużyny B? Czy oboje zostali zwolnieni?

READ  Kardynałowie proszą o rozmowę z Brianem Floresem na stanowisko głównego trenera

Niedzielny odcinek był recenzowany w oficjalnym centrum dowodzenia w Nowym Jorku. Wyjaśnienia udzielone reporterowi basenu przez Walta Andersona, starszego wiceprezesa ds. arbitrażu ligi, uwydatniły poważną lukę.

Anderson powiedział, że procedura „pomocy w odtworzeniu”, znana jako Zasada 19, umożliwia sprawdzenie nagrania wideo w celu potwierdzenia, że ​​Greenlaw nawiązał kontakt z DeSandro, „co uzasadniałoby dyskwalifikację”. Anderson powiedział jednak, że przepis nie pozwala na rzucenie flagi osobie niebędącej zawodnikiem, która nie została wezwana na boisko.

„To jest dostępne tylko dla firmy gracza” – Anderson powiedział Zachowi Bermanowi, reporterowi bilardowemu reprezentującemu amerykańskich pisarzy zajmujących się piłką nożną.

Jednak nagranie potwierdziło, że to osoba niegrająca zaostrzyła incydent, co powinno mieć wpływ na decyzję sędziego Alexa Kempa.

Ale Orły nie zostały ukarane po zwolnieniu dyrektora bezpieczeństwa.

Co gorsza, 49ers stracili kluczowego zawodnika do końca meczu w wyniku odwetu na pracowniku, który nie powinien znajdować się w pobliżu bójki.

„Wielka Kopuła” jest uwielbiana ze względu na bezpieczeństwo, jakie zapewnia orłom. Ale dosłowny akt zrobienia tego podczas niedzielnego meczu z pewnością przekroczył granicę.