16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zysk Costco (COST) za IV kwartał 2023 r

Zysk Costco (COST) za IV kwartał 2023 r

Widok zewnętrzny sklepu Costco 18 sierpnia 2020 r. w Teterboro w stanie New Jersey.

Kina Bettencourt | Wiadomości Corbisa | Obrazy Getty’ego

We wtorek Costco ogłosiło kwartalne zyski, które przekroczyły oczekiwania Wall Street, ponieważ kupujący zwrócili się do klubu członkowskiego po tańszą benzynę, obniżone ceny towarów masowych i nie tylko.

Oto raporty opartego na członkostwie klubu magazynowego za okres trzech miesięcy kończący się 3 września w porównaniu z oczekiwaniami analityków, zgodnie z konsensusem szacunków LSEG, wcześniej znanej jako Refinitiv:

  • EPS: 4,86 ​​USD wobec oczekiwanych 4,79 USD
  • Przychody: 78,9 miliarda dolarów wobec oczekiwanych 77,9 miliardów dolarów

Zysk netto Costco za czwarty kwartał finansowy wzrósł do 2,2 miliarda dolarów, czyli 4,86 ​​dolara na akcję, w porównaniu z 1,87 miliarda dolarów, czyli 4,20 dolara na akcję rok wcześniej.

Porównywalna sprzedaż firmy wzrosła o 1,1% rok do roku, ale w USA tylko o 0,2%. Po wyłączeniu zmian cen gazu wskaźnik ten wzrósł ogółem o 3,8%, a w Stanach Zjednoczonych o 3,1%.

Sprzedaż w e-commerce spadła o 0,8% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Oczekuje się, że Costco udostępni więcej szczegółów na temat kwartału podczas telekonferencji o godzinie 17:00 czasu wschodniego. Inwestorzy będą otrzymywać aktualizacje dotyczące inflacji, wzorców wydatków konsumenckich i zapisów do klubów.

W ciągu ostatnich trzech lat Costco nabrało rozpędu, ponieważ oparte na członkostwie kluby magazynowe wykorzystały dynamikę, taką jak większa liczba Amerykanów gotujących w domu i większa liczba millenialsów przeprowadzających się podczas pandemii do domów na przedmieściach z większymi magazynami. Inflacja skłoniła także niektórych kupujących do zapisywania się i odnawiania członkostwa w klubach, w tym w Sam’s Club należącym do Walmartu i BJ’s Wholesale Club.

Jednak w ostatnich kwartałach Costco wspomniało również o wycofywaniu się konsumentów z niektórych drogich, uznaniowych przedmiotów, takich jak biżuteria, ze względu na utrzymujące się wysokie rachunki za artykuły spożywcze i koszty mieszkania.

READ  Dyrektor generalny Tim Cook wita klientów w pierwszym sklepie Apple Store w Bombaju: raport

W Stanach Zjednoczonych, największym rynku Costco, trendy sprzedaży uległy spowolnieniu. Większość klubów Costco — prawie 600 z 861 magazynów firmy — znajduje się w Stanach Zjednoczonych i Portoryko.

W czwartym kwartale fiskalnym ubiegłego roku porównywalna sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 15,8% i od tego czasu znacznie spadła. W ciągu ostatnich dwóch kwartałów porównywalna sprzedaż – miara branżowa wykluczająca wpływ otwarć i zamknięć sklepów – w USA utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie w porównaniu z okresami poprzedniego roku.

Akcje Costco zwyżkowały w tym roku o prawie 21%, przewyższając 11% wzrost indeksu S&P 500. Akcje spółki zamknęły się we wtorek ceną 552,96 dolarów, co oznacza spadek o około 1%.