22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielkie tłumy plądrują wiele sklepów w Center City – NBC10 Filadelfia

Wielkie tłumy plądrują wiele sklepów w Center City – NBC10 Filadelfia

Policja podała, że ​​we wtorek wieczorem duże tłumy nieletnich splądrowały kilka sklepów i uszkodziły mienie w centrum Filadelfii.

Było około 20:00, kiedy policja zaczęła otrzymywać zgłoszenia, że ​​do centrum miasta zmierzają duże tłumy nieletnich – dodała policja.

Wśród zrabowanych sklepów znajdowały się sklepy Foot Locker i Apple w pobliżu 15th Street oraz sklepy Chestnut i Lululemon w centrum miasta.

Pełniący obowiązki komisarza policji John Stanford powiedział, że wtorkowe wieczorne grabieże nie mają związku z pokojowym protestem, który miał miejsce wcześniej po postawieniu zarzutów funkcjonariuszowi, który zastrzelił Eddiego Irizarry’ego.

Stanford powiedział również, że policja dokonała dotychczas od 15 do 20 aresztowań i odzyskano dwie sztuki broni palnej, ale nie jest pewne, czy mają one związek z grabieżami.

W zdarzeniu wzięło udział ponad 100 nieletnich i młodych ludzi, ale policja nie jest obecnie pewna, ile firm ucierpiało.

„Dziś wieczorem mieliśmy grupę przestępczych oportunistów” – powiedział Stanford.

Film z telefonu komórkowego udostępniony NBC10 pokazuje grupę wybiegającą ze sklepu Apple Store po jego splądrowaniu.

Nagranie wykonane telefonem komórkowym pokazuje, jak we wtorek wieczorem duża grupa nieletnich okrada sklep Apple Store w centrum Filadelfii.

Policja stwierdziła, że ​​wie, że coś takiego może się wydarzyć, więc po proteście przeniosła personel w odpowiednie miejsce, aby szybko zareagował, jeśli coś się stanie.

„To nie byli protestujący, to byli przestępcy” – powiedział Stanford.

Ochroniarz Wendy, Hakeem Russell, powiedział, że włamano się do sklepu obok Wendy’s wzdłuż Chestnut, a strażnika zaatakowano.

„Kilka dzieciaków zdecydowało, że chcą w pełni wykorzystać nieuczciwą strzelaninę, do której doszło” – powiedział Russell. „Od czasu orzeczenia z pewnością doszło tu do niepokojów”.

Policja stwierdziła, że ​​to „obrzydliwe” widzieć, przez co przeszło nasze miasto w 2020 roku i jak ludzie próbują to odtworzyć.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w czwartek rano

Policja podała, że ​​pojazd policyjny został uszkodzony, ale jak dotąd nie zgłoszono żadnych obrażeń.

„Wszyscy w mieście powinni być źli” – powiedział Stanford.

To najświeższa wiadomość. Sprawdzaj aktualizacje.