17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródło mówi, że Sparks ponownie podpisuje roczną umowę z Nneką Ogwumike

Źródło mówi, że Sparks ponownie podpisuje roczną umowę z Nneką Ogwumike

mgr VoepelESPN.com4 minuty na przeczytanie

Najnowszy transfer wolnego agenta Los Angeles Sparks jest również największy. Napastnik Nika Ogomiek, MVP ligi z 2016 roku, która spędziła 11 lat swojej kariery w WNBA w Sparks, odkąd zajęła pierwsze miejsce w 2012 roku, oficjalnie ponownie podpisała kontrakt z drużyną.

Warunki nie zostały ogłoszone przez Sparks, ale źródło potwierdziło, że 32-letni Ogwumike ma roczną umowę za 165 000 $. To znacznie poniżej pułapu 234 936 $, ale Ogwumike był gotów zrobić to, aby pomóc Sparksowi pogodzić problemy z limitem wynagrodzeń.

Obecnie mają dwóch graczy trzymających skład, napastników Derekah Hamby i Katie Lou Samuelson. Hamby, który ma urodzić się w marcu, ma zagrać w 2023 roku, podczas gdy Samuelson, który ma się ukazać w sierpniu, nie. Los Angeles również niedawno straciło kontrakt ze Stephanie Talbot jako wolny agent na sezon z powodu kontuzji kolana, której doznała podczas gry za granicą.

Podpisanie kontraktu przez Ogwumike nie było zaskoczeniem, ponieważ wcześniej mówiła o swoim zamiarze powrotu. Ale czas był strategiczny, współpracując z dyrektorem generalnym Sparks, Karen Bryant, asystentem GM Eli Horowitzem i głównym trenerem Kurtem Millerem nad nowym kierunkiem dla Sparks, a także zachowując elastyczność dzięki pułapowi wynagrodzeń.

Ogwumike, pięciokrotna zawodniczka pierwszej lub drugiej drużyny All-WNBA i pięciokrotna zawodniczka All-Defensive, miała średnio 16,2 punktu i 7,2 zbiórki w swojej karierze WNBA.

„Czuję, że osiągnąłem punkt zwrotny w mojej karierze i rozumiem, co chcę przez to znaczyć” — powiedział Ojumik ESPN. „Jestem podekscytowany widząc tak wiele ulepszeń, które wprowadzamy. Jestem wdzięczny za otaczanie się zawodnikami, trenerami i personelem, którzy mają lepszą wizję organizacji.

„Czuję się naprawdę dobrze tam, gdzie jestem i jak robię postępy jako sportowiec. Chcę móc wygrywać i robić to ze wspaniałymi ludźmi. Naprawdę wierzę w tę organizację”.

READ  Bruins udusili się w meczu 7: Najlepsza drużyna sezonu regularnego w historii NHL grała ze strachem przez całą pierwszą rundę

The Sparks, oryginalna seria WNBA, której początki sięgają 1997 roku, zdobyła trzy tytuły mistrzowskie, ostatnio w 2016 roku. Jednak w ostatnich dwóch sezonach zespół osiągnął bilans 12-20 i 13-23, omijając play-offy w kolejnych latach. Po raz pierwszy od 1997-1998.

Trener / dyrektor generalny Derek Fisher został zwolniony w czerwcu poprzedniego roku, rozgrywająca Liz Cambage – która została podpisana wcześniej w tym samym roku jako wolny agent – opuściła zespół w lipcu, a Sparks zakończyli sezon pod wodzą tymczasowego głównego trenera Freda Williamsa.

Miller, który spędził ostatnie siedem lat jako główny trener Connecticut Sun i doprowadził ich do finałów WNBA w 2019 i 2022 roku, przeniósł się do Sparks w październiku ubiegłego roku. Bryant, były dyrektor Seattle Storm, dołączył do Sparks jako doradca strategiczny w 2021 roku, aw styczniu został dyrektorem zarządzającym General Motors.

Obaj stwierdzili, że wkład Ogwumike był niezbędny do wykonania nieoczekiwanych ruchów.

„Przez wiele lat siedziałem w pierwszym rzędzie w serii, obserwując rzeczy, które działały i rzeczy, które nie działały” – powiedział Bryant. „Jej światopogląd, doświadczenie w grze i wiarygodność były dla nas bardzo cenne”.

Miller powiedział, że obecność Ogwumike w Sparks była głównym powodem, dla którego dołączył do franczyzy. Wcześniej pracował z nią jako asystent trenera w Los Angeles w 2015 roku.

„Rozmowy z Nneką i nasza współpraca – chcieliśmy to zrobić z facetami, którzy naprawdę chcą być ze Sparks” – powiedział Miller. „To zabawna, nowa era, a Nneka jest kluczowa dla tego, co zamierzamy zrobić. Jej kontakty w całej tej bezpłatnej agencji były wspaniałym partnerstwem.

„Jest świetną wszechstronną zawodniczką. Mogła nie zdobyć uznania, na jakie zasługuje ze względu na swoją wszechstronność”.

W styczniu Sparks przejęli doświadczoną obrończynię Jasmine Thomas i numer 10 w nadchodzącym drafcie WNBA w wymianie z Connecticut. Wymienili się także z Las Vegas Aces za Hamby’ego i wybór w pierwszej rundzie 2024. Hamby był częścią drużyny turniejowej Aces w zeszłym roku.

READ  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zdobywa medale w występie jiu-jitsu | Marka Zuckerberga

Sparks podpisał kontrakt z wolnymi agentami Azurą Stevens, Talbotem i Shane Ogomek, siostrą Nici. The Sparks później podpisali kontrakt ze strażnikiem Yang Liwei z Chin na skalę nowicjusza po kontuzji Talbota. Jordyn Canada, Richanda Gray i Carly Samuelson, siostra Katie Lou, mają podpisane kontrakty na obozy treningowe.

Chiney Ogwumike grał wcześniej dla Millera w Connecticut. Siostry Ogwumike grały razem dwa sezony dla Stanford Cardinals, z których oba są w Sparks od 2019 roku.

„Naprawdę jesteśmy razem dwoma silniejszymi bytami” – powiedziała Nika. „Zawsze jest coś do świętowania. I naprawdę chcę przenieść to na wyższy poziom, wygrywając z moją siostrą”.

Nneka Ogwumike była nie tylko centralną postacią Sparks, ale także WNBA jako przewodnicząca Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Graczy. Brała udział w negocjacjach dotyczących układu zbiorowego pracy na rok 2020, który w ciągu ostatnich trzech lat zapoczątkował bardziej aktywne okresy wolnego pośrednictwa pracy.

Tegoroczne przejścia wolnych agentów, takich jak Brianna Stewart i Courtney Vandersloot do New York Liberty i Candace Parker do the Aces, doprowadziły do ​​dyskusji o najnowszej erze gigantycznych drużyn WNBA. Ogwumike powiedziała, że ​​inaczej podeszła do wolnej agencji: Zamiast szukać innego miejsca, w którym mogłaby pójść, skupiła się na pomocy Sparksom w powrocie do bycia zespołem docelowym.

„To był naprawdę powiew świeżego powietrza i odkrywczy na tak wiele sposobów”, powiedziała o zmianach organizacyjnych. „Uważam się za poszukiwacza wielu rzeczy i lubię otaczać się ludźmi, którzy rzucają mi wyzwania i są zaangażowani w krytyczne myślenie i opracowywanie strategii.

„Czuję, że część mnie spała przez jakiś czas, a teraz ponownie budzę tę wizualną część mnie”.