29 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ivan Kulyak: Rosyjska gimnastyczka skrytykowana za szokujące zachowanie

Ivan Kulyak: Rosyjska gimnastyczka skrytykowana za szokujące zachowanie

FIG nie podał szczegółów dotyczących potępionego przez siebie zachowania, ale oświadczenie pojawiło się później 20 latZawodnik nosił na ubraniu symbol „Z”, stojąc obok ukraińskiego sportowca Ilyi Kovtuna na podium – Kovtun wygrał w sobotę złoto, a Kola brąz na poręczach równoległych w sobotę.

Organizacja nadzorująca rosyjskie gimnastyczki przyznała w oświadczeniu, że stawka Kolaka naruszała zasady FIG, ale wyraziła poparcie organizacji dla jego działań.

Odznaka „Z” była umieszczana na czołgach i pojazdach używanych przez armię rosyjską w operacjach na Ukrainie i od tego czasu stała się symbolem wspierającym inwazję na Ukrainę.

Filmy propagandowe w mediach społecznościowych zdają się przedstawiać zwolenników prezydenta Rosji Władimira Putina w strojach „Z”, wymachujących rosyjskimi flagami i skandujących prorosyjskie hasła.

„Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) potwierdza, że ​​w niedzielę poprosi Fundację Etyki Gimnastycznej o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Ivanowi Kolyi po jego szokującym zachowaniu podczas Pucharu Świata w Doha w Katarze”. oświadczenie Z Zarządu Gimnastyki czytaj.
W poniedziałek prezes Federacji Rosyjskiej Federacji Gimnastyki Artystycznej (FSGR) Wasilij Titow powiedział rosyjskiej gazecie MK, że Kuliak ma pełne poparcie władz. FSGR zacytował artykuł na swoim oficjalnym stronie internetowej.

– Nie sądzę, żeby Evan chciał zrobić prywatną demonstrację, ale i tak go poprzemy – powiedział.

„To było naruszenie zasad dotyczących ubioru, zatwierdzone przez FIG. Myślę, że mogą ukarać, a także wyciągnąć nas z gry. Ale już zostaliśmy zdyskwalifikowani”.

CNN skontaktowało się z FSGR, ale jeszcze nie otrzymało odpowiedzi.

Fundacja Etyki Gimnastycznej powiedziała CNN, że nie może komentować bieżących lub potencjalnych problemów w ramach procedury.

W piątkowym oświadczeniu FIFA ogłosiła, że ​​od 7 marca rosyjscy i białoruscy sportowcy i działacze, w tym sędziowie, nie będą mogli uczestniczyć w oficjalnych zawodach autoryzowanych przez FIFA za radą FIFA. Międzynarodowy Komitet Olimpijski który zalecił zakaz w zeszłym tygodniu.

Wynika to z szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych, że od 24 lutego z Ukrainy uciekło ponad 1,7 miliona uchodźców. Według negocjatorów Ukraina i Rosja mają odbyć w poniedziałek trzecią rundę rozmów, ponieważ w całym kraju trwają walki.

READ  Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA losowanie fazy grupowej