15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zobacz wszystkie incydenty z historycznego wyścigu NASCAR Chicago Street Race – NBC Chicago

Zobacz wszystkie incydenty z historycznego wyścigu NASCAR Chicago Street Race – NBC Chicago

Od ogromnego zderzenia, w którym uczestniczyła ponad połowa kierowców na ulicznym torze NASCAR Chicago, po spektakularne zderzenie opon, mokre drogi i ciasne zakręty przygotowane na pełen wybojów wyścig w historycznym wyścigu w centrum miasta.

Eksperci przewidzieli trudne warunki jeszcze przed powodziami i ulewnymi deszczami, które powiększyły wyzwania dla kierowców rywalizujących w pierwszym tego rodzaju wydarzeniu.

Trasa o długości 2,2 mili poprowadziła kierowców obok słynnych punktów orientacyjnych miasta i głównych dróg, pełnych zakrętów o 90 stopni – w lewo i w prawo – praktycznie bez miejsca na błąd.

Pierwotnie wyścig miał trwać 100 okrążeń, ale został skrócony do 75 okrążeń z powodu opóźnienia spowodowanego deszczem, w wyniku którego kierowcy ścigali się, by wyprzedzić się nawzajem, a słońce zachodziło.

Nic z tego nie powstrzymało Shane’a Van Gisbergena przed zapisaniem się w historii Cup Series w Chicago.

Oto spojrzenie na niektóre z wielu wypadków zauważonych podczas inauguracyjnego wyścigu ulicznego w Chicago:

Dodatkowa ostrożność

Ściana Dillona

Korek na Michigan Avenue

Po przejechaniu nieco ponad 50 okrążeń, ogromne zderzenie pochłonęło więcej kierowców niż jakikolwiek inny wypadek w wyścigu.

Gdy samochody skręciły z Michigan Avenue w Jackson Drive na zakręcie 11, William Byron obrócił się i nawiązał kontakt z barierą.

Następnie Kevin Harvick i Corey LaJoie próbowali ominąć jego samochód, powodując, że samochody zaczęły cofać. Byron następnie próbował wrócić na tor, blokując jedyną drogę ucieczki wychodzącą z zakrętu.

Kevin Harvick i Corey LaJoie powodują ogromne zderzenie na okrążeniu NASCAR, ujawniając szóste ostrzeżenie w wyścigu

Bowman i Hameln obracają się

Koszmar Noaha Gragsona na szóstym piętrze

kanapka

Katastrofa opon

Dopiero po trzech okrążeniach wywieszono pierwszą flagę ostrzegawczą dzięki Kyle’owi Buschowi.

Busch, który wystartował w wyścigu w wieku 18 laty Spot, jechał Columbus Drive, kiedy stracił panowanie nad swoim samochodem w zakręcie nr 6 i uderzył w barierę z opon na skrzyżowaniu Columbus i Balbo Drive:

READ  Sean Barber umiera: Kanadyjski mistrz świata w skoku o tyczce umiera w wieku 29 lat

Kyle Busch z numerem 8 spowodował pierwszą ostrożność w wyścigu NASCAR Chicago Street Race, kiedy rozbił się na szóstym zakręcie