15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego NASCAR odwołał wyścig Xfinity Series w Chicago w tę niedzielę – NBC Chicago

Dlaczego NASCAR odwołał wyścig Xfinity Series w Chicago w tę niedzielę – NBC Chicago

Urzędnicy NASCAR twierdzą, że rozważali przeniesienie ostatnich 28 okrążeń inauguracyjnego wyścigu Loop 121 na poniedziałek, ale zamiast tego postanowili ogłosić koniec wyścigu i przyznać zwycięstwo Cole’owi Custerowi.

Custer prowadził w sobotę wyścig Xfinity Series, zanim błyskawica spowodowała opóźnienie i ostatecznie wytchnienie po zaledwie 24 pełnych okrążeniach.

Wyścig miał zostać wznowiony o 10 rano w niedzielę, ale ulewny deszcz i powodzie na różnych odcinkach trasy skłoniły urzędników NASCAR do odwołania pozostałej części wyścigu.

Zgodnie z oświadczeniem, urzędnicy rozważali zakończenie wyścigu w poniedziałek, ale anulowali ten pomysł po konsultacji z władzami miasta.

„Przez cały proces planowania wyścigu ulicznego w Chicago nasze relacje z miastem Chicago były silne i były jednym z naszych najcenniejszych atutów w dotarciu do tego historycznego weekendu” – napisali przedstawiciele NASCAR w oświadczeniu. „W duchu tego partnerstwa powrót w poniedziałek, aby ukończyć zawody NASCAR Xfinity Series, był opcją, której zdecydowaliśmy się nie robić z dwoma okrążeniami przed półmetkiem”.

Ponieważ budowa toru wymagała znacznych zamknięć ulic, władze Chicago planują ponowne otwarcie DuSable Lake Shore Drive w kierunku północnym w niedzielę wieczorem po zakończeniu zawodów Cup Series.

Inne ulice, w tym Jackson, Roosevelt i Michigan Avenue, zostaną ponownie otwarte w ciągu 24 godzin od zakończenia wyścigu.

Przełożenie reszty wyścigu Xfinity na poniedziałek wymagałoby dłuższego wyłączenia, a urzędnicy NASCAR zamiast tego zdecydowali się zakończyć wyścig wcześniej.

READ  Turner, Goldschmidt prowadzi drużynę USA obok Kuby do finału WBC