15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Anioły osiągają najdłuższy home run Shohei Ohtaniego w sezonie MLB 2023

Anioły osiągają najdłuższy home run Shohei Ohtaniego w sezonie MLB 2023

On gra

Shuhei Ohtani nie może zostać zatrzymany.

Gwiazda Los Angeles Angels rozpoczęła gigantyczną karierę na wysokości 493 stóp w piątek wieczorem w dolnej części szóstej rundy przeciwko Arizona Diamondbacks.

Wybuch, jego 30. homer w roku i 15. w samym czerwcu, jest najdłuższym home runem w MLB w tym sezonie i najdłuższym w jego karierze. Według Sarah Langs MLBTo najdłuższy home run trafiony przez gracza Angels w erze statystyk (od 2015 roku). Według Brenta Maguire’a z MLBjest to najdłuższy home run, jaki ktokolwiek kiedykolwiek trafił na Angel Stadium w tym okresie.

„Było głośno. Na tym poprzestanę. Nie oglądałem tego. Naprawdę nie lubię oglądać home runów” — powiedział Tommy Henry, łucznik Diamondbacks.

Ohtani jest czwartym zawodnikiem MLB, który zaliczył 15 home runów w czerwcu. Na tej krótkiej liście znajdują się Babe Ruth (1930) i Roger Maris w 1961 roku, w którym pobił rekord Rutha w jednym sezonie.

15 home runów Ohtaniego w czerwcu ustanawia również rekord Angelsów w jednym miesiącu i przenosi go do innego ekskluzywnego klubu: jest dziewiątym zawodnikiem w historii, który zaliczył 30 home runów, zanim kalendarz zmieni się na lipiec. Chris Davis z The Orioles był ostatnim człowiekiem, który to zrobił w 2013 roku; Inni, którzy osiągnęli ten wyczyn, to Babe Ruth (dwukrotnie), Ken Griffey Jr. (dwukrotnie), Sammy Sosa (dwukrotnie), Mark McGuire, Barry Bonds, Luis Gonzalez i Albert Pujols.

„Słyszałem o wszystkich tych 500 (stopowych) strzałach, które mieli faceci w przeszłości. Wiem, że konta tam iz powrotem są trochę inne, ale nie sądzę, że będzie piłka, która uderza więcej niż to ” powiedział trener Aniołów, Phil Nevin.

READ  Blue Jackets wymieniają Gustava Nyquista na Wild: Dlaczego Minnesota przejęła napastnika Columbus

Na nieszczęście dla Otaniego, nie otrzymał zbytniej pomocy od reszty kolegów z drużyny. Pojedynczy homer zmniejszył prowadzenie do 5:1, a Aniołowie przegrali 6:2. Jako zespół, Aniołowie odnieśli tylko cztery trafienia, przy czym MVP Mike Trout trzy razy (dwa razy) i Otani — który wydaje się być na dobrej drodze do dodania drugiej nagrody MVP — odpowiada za trzy z nich. Ohtani zakończył noc 1-na-2 dwoma spacerami i złapał oba wślizgi Aniołów.

Współtworzenie: Associated Press