30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła podają, że Raiders wypełniają zapotrzebowanie na QB Jimmym Garoppolo

Źródła podają, że Raiders wypełniają zapotrzebowanie na QB Jimmym Garoppolo

ESPN3 minuty na przeczytanie

Jak Garoppolo trafia do Rodgers Raiders?

Diana Rossini wyjaśnia, w jaki sposób przejście Jimmy’ego Garoppolo do Raiders wpływa na pogoń Jets za Aaronem Rodgersem.

Rozgrywający San Francisco 49ers, Jimmy Garoppolo, planuje podpisać kontrakt z Las Vegas Raiders, poinformowały Diana Rossini i Adam Schefter z ESPN.

Garoppolo zgodził się na trzyletnią umowę o wartości 67,5 miliona dolarów, w tym gwarantowane 34 miliony dolarów, poinformowało źródło Scheftera. Ponownie spotka się z głównym trenerem Raiders Joshem McDanielsem, który służył jako koordynator ofensywy Patriotów podczas trzech lat Garoppolo w Nowej Anglii.

Raiders wypuścili długoletniego startera Dereka Carra w zeszłym miesiącu, a Jarrett Stidham, rozgrywający, który zastąpił Carra w ostatnich dwóch meczach w zeszłym sezonie, jest wolnym agentem.

Garoppolo spędził ostatnie pięć sezonów z 49ers po tym, jak pozyskali go w październiku 2017 roku w ramach umowy z Patriotami. Po przybyciu Garoppolo poprowadził Niners do pięciu zwycięstw z rzędu, aby zamknąć ten sezon, zdobywając pięcioletni kontrakt o wartości 137,5 miliona dolarów, który w tamtym czasie uczynił go najlepiej opłacanym graczem w lidze.

Stamtąd Garoppolo cieszył się wieloma wzlotami – w tym najlepszym sezonem w karierze, w którym Niners poszli na Super Bowl LIV – i swoim udziałem w upadkach, z których większość była wynikiem kontuzji.

Garoppolo, lat 31, grał w zeszłym sezonie na przerobionej rocznej umowie, która uniemożliwiła Niners użycie tagu franczyzy na nim w tym sezonie po tym, jak San Francisco spędził ostatni sezon, szukając go w handlu. Kontuzja prawego barku uniemożliwiła Niners znalezienie partnera biznesowego, co doprowadziło do tego, że Garoppolo zgodził się zostać.

Kiedy rozgrywający San Francisco Tri Lance złamał prawą kostkę w drugim tygodniu, Garoppolo odzyskał posadę i był jednym z najlepszych okresów w piłce nożnej, zanim złamał lewą stopę 4 grudnia przeciwko Miami Dolphins.

W swoim czasie w San Francisco Garoppolo rzucił na 13 599 jardów z 82 przyłożeniami i 42 przechwytami, wykonując 67,6% swoich podań. W swoim 63. występie (łącznie z play-offami) Niners osiągnęli bilans 42-19.

Garoppolo opuścił 30 meczów z różnymi kontuzjami kostki, ramienia, kciuka i kolana po tym, jak został graczem Niners.

Nick Wagner z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Ryan Tannehill mówi, że Will Levi's zdecyduje się na małe déjà vu