23 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Źródła podają, że Raiders wypełniają zapotrzebowanie na QB Jimmym Garoppolo

ESPN3 minuty na przeczytanie

Jak Garoppolo trafia do Rodgers Raiders?

Diana Rossini wyjaśnia, w jaki sposób przejście Jimmy’ego Garoppolo do Raiders wpływa na pogoń Jets za Aaronem Rodgersem.

Rozgrywający San Francisco 49ers, Jimmy Garoppolo, planuje podpisać kontrakt z Las Vegas Raiders, poinformowały Diana Rossini i Adam Schefter z ESPN.

Garoppolo zgodził się na trzyletnią umowę o wartości 67,5 miliona dolarów, w tym gwarantowane 34 miliony dolarów, poinformowało źródło Scheftera. Ponownie spotka się z głównym trenerem Raiders Joshem McDanielsem, który służył jako koordynator ofensywy Patriotów podczas trzech lat Garoppolo w Nowej Anglii.

Raiders wypuścili długoletniego startera Dereka Carra w zeszłym miesiącu, a Jarrett Stidham, rozgrywający, który zastąpił Carra w ostatnich dwóch meczach w zeszłym sezonie, jest wolnym agentem.

Garoppolo spędził ostatnie pięć sezonów z 49ers po tym, jak pozyskali go w październiku 2017 roku w ramach umowy z Patriotami. Po przybyciu Garoppolo poprowadził Niners do pięciu zwycięstw z rzędu, aby zamknąć ten sezon, zdobywając pięcioletni kontrakt o wartości 137,5 miliona dolarów, który w tamtym czasie uczynił go najlepiej opłacanym graczem w lidze.

Stamtąd Garoppolo cieszył się wieloma wzlotami – w tym najlepszym sezonem w karierze, w którym Niners poszli na Super Bowl LIV – i swoim udziałem w upadkach, z których większość była wynikiem kontuzji.

Garoppolo, lat 31, grał w zeszłym sezonie na przerobionej rocznej umowie, która uniemożliwiła Niners użycie tagu franczyzy na nim w tym sezonie po tym, jak San Francisco spędził ostatni sezon, szukając go w handlu. Kontuzja prawego barku uniemożliwiła Niners znalezienie partnera biznesowego, co doprowadziło do tego, że Garoppolo zgodził się zostać.

Kiedy rozgrywający San Francisco Tri Lance złamał prawą kostkę w drugim tygodniu, Garoppolo odzyskał posadę i był jednym z najlepszych okresów w piłce nożnej, zanim złamał lewą stopę 4 grudnia przeciwko Miami Dolphins.

W swoim czasie w San Francisco Garoppolo rzucił na 13 599 jardów z 82 przyłożeniami i 42 przechwytami, wykonując 67,6% swoich podań. W swoim 63. występie (łącznie z play-offami) Niners osiągnęli bilans 42-19.

Garoppolo opuścił 30 meczów z różnymi kontuzjami kostki, ramienia, kciuka i kolana po tym, jak został graczem Niners.

Nick Wagner z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Co straty Dolphins i Jets oznaczają dla nadziei Patriotów na play-offy