21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zmodyfikowana wersja TCG może wpłynąć na Magic, Disney Lorcana i Pokémon

Zmodyfikowana wersja TCG może wpłynąć na Magic, Disney Lorcana i Pokémon

wymiana pieniędzynowa i innowacyjna gra karciana dostępna od chwili premiery Studio Equinoxbędziesz konkurować Disneya Lorcany, Magia: Zgromadzenie I Gra karciana z możliwością handlu Pokemonami kiedy premiera odbędzie się 26 sierpnia 2024 r. Dystrybutor Asmodee, przejęty przez Embracer Group w 2021 r. za 3,1 miliarda dolarów, ogłosił w czwartek, że sfinansuje grę za pośrednictwem kampanii na Kickstarterze. I chociaż wczesne demo zaprezentowane firmie Polygon na tegorocznej konferencji Gen Con udowodniło, że mechanika jest atrakcyjna, unikalna warstwa technologiczna i model biznesowy mogą zmienić całą branżę TCG.

Każdy, kto próbował odebrać jego boostery Disneya Lorcany Ostatnio zdałem sobie sprawę, że karty są bardzo trudno dostępne, a nieotwarte pudełka są sprzedawane za ponad dwukrotnie wyższą cenę detaliczną sugerowaną przez producenta. Ale ten niedobór jest tylko częściowo organiczny. Zostały one również sztucznie zawyżone przez spekulantów, którzy porywają duże ilości produktów, aby je przerzucić dla zysku lub ukryć w nadziei, że ich ceny z czasem wzrosną. Całe strony internetowe, podstrony i kanały YouTube poświęcone są hobby polegającemu na czerpaniu zysków z tych kart, a nie graniu nimi, i wyraźnie widać, jak handel TCG ewoluował od pobocznej działalności do skomplikowanego programu szybkiego wzbogacenia się – dużo w ten sam sposób, w jaki handlowano dawniej, a później kryptowalutami.

Informacje o cenie tych kart kolekcjonerskich, a także o rynku, na którym można handlować tymi unikalnymi towarami, stały się tak cenne, że w 2022 roku eBay przejął lidera branży TCGPlayer za prawie 300 milionów dolarów. (Od tego czasu jej pracownicy zorganizowali się, a ich związek negocjuje swój pierwszy kontrakt.) eBay oferuje nawet bezpieczny, ekologiczny magazyn do przechowywania kart. Podobnie jak obecnie w przypadku spekulantów złotem Czar Dealerzy kart nigdy nie muszą przejmować przedmiotów, które posiadają.

Tymczasem mój 13-latek po prostu chce to mieć Ta czwarta karta Dzwoneczek Aby uzupełnić kolekcje stali, dziękuję.

Ale co by było, gdyby gra karciana mogła całkowicie zablokować rynki takie jak TCGPlayer w serwisie eBay?

Co Equinox sugeruje swoim designem wymiana pieniędzy polega na tym, że każda karta wyciągnięta z pakietu jest w rzeczywistości swego rodzaju zastępcą cyfrowego tokena, który faktycznie reprezentuje wartość karty. Chociaż w sierpniu twórcy potwierdzili firmie Polygon, że jej technologia nie obejmuje blockchain, tworzony jest rodzaj tokenu, który jest blokowany na cyfrowym koncie gracza za pomocą kodu w kształcie QR. Wartość dla konsumentów, jak podaje Equinox na swojej stronie internetowej, polega na tym, że w przypadku zgubienia karty będą mogli wydrukować na żądanie nową kartę i wysłać ją pocztą w dowolne miejsce na świecie, nawet w innym języku. Jednak niewypowiedzianą wartością Equinox i Asmodee jest absolutna widoczność i kontrola nad ich rynkiem kart.

Z jej strony internetowej:

Pobierz naszą aplikację i zeskanuj cały booster w ciągu kilku sekund. Twoje karty są bezpieczne i możesz teraz korzystać z szeregu funkcji, które poprawią Twoje wrażenia z modowania. Poznaj historię każdej karty i zanurz się w bardzo pozytywnym, inspirującym i włączającym świecie. […]

Handluj, sprzedawaj i kupuj od kolekcjonerów z całego świata za pomocą smartfona. W dowolnym momencie możesz wybrać karty ze swojej kolekcji, wydrukować je i dostarczyć pod swoje drzwi, zupełnie nowe i w preferowanym przez Ciebie języku. Drukuj kolekcje dla siebie i znajomych. Skradzione lub zgubione karty, pełnomocnictwa — możliwości są nieograniczone.

Wartość partnerstwa Asmodee z Equinox polega na tym, że tworząc własny centralny rynek cyfrowy dla swoich „kart”, jest w stanie zwiększyć sprzedaż tych samych kart na poziomie wtórnym i trzeciorzędnym. Będą mogli osiągnąć zysk w początkowym punkcie sprzedaży – kiedy konsumenci kupią ten ślepy pakiet z półki sklepowej – a także w nieskończoność, za każdym razem, gdy karta przejdzie od jednego gracza do drugiego.

Na przykład: Raper Post Malone kupił niedawno The One Ring – wyjątkową kartę stworzoną dla niej Magia: Zgromadzenie’S Władca Pierścieni: Opowieści o Śródziemiu -Za 2 miliony dolarów. Właściciel tej karty uciekł z wszystkimi pieniędzmi, z wyjątkiem ogromnej kwoty zapłaconej w podatkach. Wydawnictwo Wizards of the Coast nie zarobiło nic. Gdyby to była karta wymiana pieniędzywydawca Equinox również mógłby skorzystać na tej umowie.

Jeśli Equinox odniesie sukces, inni wydawcy TCG mogą być zmuszeni pójść w ich ślady z podobnymi platformami cyfrowymi. Jednak obecnie nie jest jasne, jak to będzie wyglądać w niezależnych sklepach z grami na całym świecie, które opierają się na sprzedaży pojedynczych kart w celu uzyskania zysku.

Kampania gry na Kickstarterze rozpocznie się 30 stycznia 2024 roku. Obecnie Equinox oferuje Sześć pełnych pięter Na jej stronie internetowej, aby wydrukować i grać w domu za darmo.

Czytaj więcej

READ  Nie decyduj się na odblokowanie załogi pirackiej w Destiny 2