20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zewnętrzny sklep z aplikacjami na iPhone'a, AltStore PAL, jest już dostępny w Europie

Zewnętrzny sklep z aplikacjami na iPhone'a, AltStore PAL, jest już dostępny w Europie

Po niedawnym przetestowaniu go w wersji beta w sklepie iOS App Store innej firmy Kumpel z Altstore Znajduje się teraz w Unii Europejskiej dzięki przestrzeganiu przez Apple regionalnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Sklep wymaga 1,50 € (plus podatek) Roczna subskrypcja pokrywająca opłatę Apple za technologię podstawową (CTF) za instalację samego App Market.

Instalacja AltStore PAL wymaga klikania wielu niezdarnie zaimplementowanych arkuszy strachu Apple, które mnożą się i mnożą Potroić Sprawdź, czy chcesz instalować aplikacje spoza Apple App Store. Ale przy wytrwałości i wystarczającej liczbie kliknięć w końcu zostanie zainstalowany.

Nowy App Market pojawia się z dwiema aplikacjami opracowanymi przez Rileya Testuta: Delta, emulator umożliwiający granie w gry NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance i Nintendo DS; oraz Clip, menedżer schowka zakazany przez Apple. Sklep jest dziełem Testuta i jego partnera biznesowego Shane’a Gilla.

Spojrzenie na wejście Delta na rynek aplikacji AltStore PAL.
Zdjęcie: Riley Testot

AltStore PAL łączy swój rynek z Patreonem w celu monetyzacji i będzie wspierać programistów, którzy chcą dystrybuować aplikacje w wersji beta w nagrodę za finansowanie pochodzące z crowdsourcingu, co nie jest… Dozwolone w App Store. Delta może bezpłatnie pomóc w spłacie CTF, ale pobranie klipu wymaga comiesięcznego wsparcia na Patreonie w wysokości co najmniej 1 euro (plus podatek).

Delta obsługuje grę poziomą i kontrolery zewnętrzne.

Żadna aplikacja nie jest zupełnie nowa, ani App Store, w którym została uruchomiona, tak naprawdę. AltStore istnieje od 2019 r. dla systemu iOS, ale do tej pory jego instalacja obejmowała obejście, które zasadniczo oszukiwało iPhone'a, myśląc, że jesteś twórcą aplikacji korzystającym z oprogramowania towarzyszącego o nazwie AltServer działającego na komputerze Mac lub PC. To trochę hack, nawet jeśli technicznie nie wymaga jailbreakowania telefonu.

READ  Wideo w czasie rzeczywistym może być kolejnym skokiem w technologii sztucznej inteligencji

Teraz, dzięki DMA, Delta I Sekcja Dostają legitymację Certyfikat Apple Wprowadzenie na rynek aplikacji AltStore PAL w UE. Możesz przeczytać nasze wrażenia z dwóch aplikacji, które mamy pod ręką.

Obie aplikacje podkreślają rodzaj oprogramowania, które może być dostępne na iPhone'ach teraz, gdy programiści nie muszą zawsze przechodzić przez Apple App Store, aby uzyskać dostęp do urządzeń klientów. Jako emulator gier Delta wpada w legalną szarą strefę, którą Apple dopiero niedawno zdecydował się wspierać. Tymczasem Clip musi zastosować kilka obejść, aby działać w tle przez czas nieokreślony, a według Testuta te obejścia „Wszystko wbrew zasadom App Store„Są ku temu prawdopodobnie dobre powody – musisz wiedzieć, że możesz zaufać Clipowi, jeśli zobaczy wszystko, co skopiujesz i wkleisz na telefonie – ale musisz pomyśleć o tym sam, a nie polegać na Apple, który zrobi to za Ciebie.

Testut twierdzi, że AltStore PAL jest również otwarty na prośby od zewnętrznych programistów. W odróżnieniu od centralnego App Store firmy Apple, planuje się, że aplikacje AltStore PAL będą hostowane przez programistów na ich własnych serwerach, a użytkownicy będą musieli dodać dodatkowe „źródła” do App Market, aby pobrać oprogramowanie zaprojektowane przez innych programistów.