22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Uczeń liceum na Manhattanie tworzy niezwykle dokładny algorytm sztucznej inteligencji, który przewiduje zasoby potrzebne do połączeń pod numer 911.

Uczeń liceum na Manhattanie tworzy niezwykle dokładny algorytm sztucznej inteligencji, który przewiduje zasoby potrzebne do połączeń pod numer 911.

metro

Ekskluzywny

Uczeń szkoły średniej na Manhattanie zaprojektował algorytm sztucznej inteligencji, aby pomóc dzwoniącym pod numer 911 uzyskać pomoc, której rzeczywiście potrzebują, co z kolei skróci czas reakcji i ostatecznie uratuje miliony miast – powiedział The Post.

Pierce Wright, 17-letni uczeń ostatniej klasy szkoły Browning School na Manhattanie, powiedział, że jego wyrafinowany model może pomóc dyspozytorom ratunkowym, na przykład poprzez przewidzenie, kiedy osoba dzwoniąca ma epizod zdrowia psychicznego.

„Jeśli algorytm powie: «Myślę, że to telefon dotyczący zdrowia psychicznego», możesz wysłać psychiatrę lub specjalistę ds. zdrowia psychicznego z personelem pogotowia ratunkowego, aby pomógł pacjentowi i zapewnił najbardziej odpowiednią opiekę” – zamiast po prostu spieszyć się z policją na miejsce zdarzenia. Wright powiedział w środowym wywiadzie.

Pierce Wright (17 l.) stworzył model sztucznej inteligencji, który poprawnie przewiduje rodzaj zasobów wymaganych w przypadku danego połączenia pod numer 911. Gabriela Bass

„To oszczędza czas pacjenta, ale także miasta” – powiedział. „Jest także w stanie znacznie szybciej uwolnić ambulans”.

Aby zaprojektować algorytm, Wright połączył swoje doświadczenie jako pracownika EMS ze swoimi umiejętnościami w zakresie analityki danych.

Ubiegły rok spędził na kodowaniu sztucznej inteligencji, a następnie szkoleniu jej, korzystając z prawie dwudziestu lat statystyk pochodzących z ogromnej internetowej bazy danych Nowego Jorku zawierającej około 24 milionów połączeń alarmowych.

Jego praca się opłaciła, ponieważ jego model może przewidzieć, jakie zasoby będą potrzebne, wyłącznie na podstawie takich czynników, jak kod pocztowy połączenia przychodzącego, pora dnia, rejon policji i początkowy poziom ryzyka.

Kicker? Powiedział, że model ten osiągnął imponujący wskaźnik sukcesu wynoszący 94,5%, o 2,2% wyższy niż jego ludzkie odpowiedniki.

Wright zdobył już kilka nagród za ten model i jego zdaniem sprawdza się to w 94,5% przypadków. Gabriela Bass
Powiedział, że model może ostatecznie poprawić reakcje i uratować miliony ludzi przed miastami. Gabriela Bass

„Potrzebujesz bardzo niewielkiego wkładu ze strony osoby dzwoniącej” – powiedział Wright, siadając przy stole w rodzinnej jadalni w Upper East Side, z której roztacza się widok na Park Avenue.

READ  Właśnie spędziłem pierwszy dzień z Rabbit R1 – oto, co potrafi to narzędzie AI

„Naprawdę można powiedzieć: «Tak to wygląda». Operator numeru 911 zna kod pocztowy, rejon policji, porę dnia itp. Umieścili tam wszystko i w ciągu kilku sekund powstał model. wypluwa, jak według niego będzie wyglądało połączenie.” Zakres dokładności wynosi około 94%.

„Zasadniczo przewiduje… jaki będzie przebieg rozmowy” – powiedziała nastolatka. „W związku z tym możesz wysłać odpowiednią odpowiedź”.

Wright powiedział, że model jest o 2,2% dokładniejszy niż nadawcy będący ludźmi. Gabriela Bass

Wright powiedział, że do stworzenia programu zainspirował się otrzymaniem telefonów na swoich zmianach jako wolontariusz EMS w Westport w stanie Connecticut.

Jego zdaniem zbyt często wysyłano załogi, aby odpowiedziały na wezwania dotyczące zdrowia psychicznego lub nadużywania substancji psychoaktywnych, a nie na prawdziwe nagłe przypadki medyczne, do których zostały przeszkolone.

Nie jest to również pomocne dla pacjenta, który często jest przywożony na lokalną izbę przyjęć i pozostawiony, aby cierpiał.

„Nie oszczędza to opieki nad pacjentem i marnuje zasoby miasta” – stwierdził, dodając, że jego model pomógłby wyeliminować pacjentów „czekających w szpitalu tylko na zwolnienie”.

Wright jest także wolontariuszem w ratownictwie medycznym w Westport w stanie Connecticut. Gabriela Bass
Dodał, że adaptowalny model można wykorzystać do rozmów telefonicznych dotyczących zdrowia psychicznego lub do wielu innych celów. Gabriela Bass

Matka Wrighta, Melanie, była zdumiona zdolnością syna do włożenia ogromnej ilości pracy potrzebnej do stworzenia modelu.

„Pomyślałam: «Mam nadzieję, że to się uda»” – powiedziała ze śmiechem. „Ponieważ nie chciałabym, żeby czuł, że spędził cały ten czas nad czymś, a to nie wyszło!”

„Ale to było niezwykle ekscytujące – oglądać te momenty, w których miał nastąpić przełom” – dodała. „To doprowadziłoby sprawę do następnego etapu”.

Wright powiedział, że jego oprogramowanie można również wykorzystać do innych rodzajów połączeń alarmowych — na przykład, jeśli model uważa, że ​​ofiara doznała urazu, może przygotować się na wysłanie ratownika medycznego zamiast samego ratownika medycznego.

Twórca programu od razu jednak powiedział, że program ma pomagać nadawcom, a nie ich zastępować.

READ  Dyrektor generalny Microsoftu twierdzi, że nieuczciwe praktyki Google doprowadziły do ​​jego dominacji jako wyszukiwarki

Jednak pewnego dnia – czyniąc go bardziej konfigurowalnym i dostępnym dla przeciętnego człowieka – model może zaoszczędzić miastom miliony dolarów i radykalnie skrócić czas reakcji.

Wrighta na targach TerraNYC STEM, gdzie zdobył pierwsze miejsce za swój projekt z zakresu medycyny i nauk o zdrowiu. Rodzina Wrightów

Imponujący projekt — którego ukończenie zajęło około 200 godzin — przyniósł ciężko pracującemu nastolatkowi kilka wyróżnień, w tym nagrodę za pierwsze miejsce na targach TerraNYC STEM w Tandon School of Engineering na Uniwersytecie Nowojorskim 7 kwietnia oraz nagrodę za drugie miejsce na Targi Nauki i Inżynierii stanu Nowy Jork w Queens.

Można to powiązać z jego przyszłą karierą – chociaż nie jest jeszcze pewien, jaka ona będzie.

Wright powiedział, że ostatecznie chciałby pracować w dziedzinie zdrowia publicznego, informatyki lub obu tych dziedzin.

„Cokolwiek postanowię zrobić, naprawdę nie mogę się doczekać, aby móc stworzyć coś, co może pomóc ludziom” – powiedział.

„To zdecydowanie mój cel”.

złożone pod

911
,

sztuczna inteligencja
,

Informatyka
,

Dane
,

nagły wypadek
,

ems
,

Ekskluzywny
,

Manhattan
,

studenci
,

Górna Wschodnia strona
,
17.04.24

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/04/17/us-news/manhattan-high-schooler-creates-astoundingly-accurate-ai-algorithm-that-predicts-resources-needed-for-911-calls/?utm_source =url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania