13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Xiaomi pokazuje, jak mógłby wyglądać składany, gdyby Samsung miał konkurencję

Xiaomi pokazuje, jak mógłby wyglądać składany, gdyby Samsung miał konkurencję

The Xiaomi Mix Fold 2 Został uruchomiony w Chinach zaledwie kilka dni później Samsung ogłosił Nowa generacja składanych telefonów, ponieważ Xiaomi chce zyskać przewagę nad konkurencją dzięki smuklejszej konstrukcji, większym ekranom i bardziej przystępnej cenie.

Mix Fold 2 ma wiele ulepszeń w stosunku do oryginału Mi Mix Fold Został wydany w zeszłym roku, co przekroczyło przewidywania marki Mi. Fold 2 jest zasilany przez najnowszy SoC Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, z 12 GB pamięci RAM i kilkoma opcjami pamięci masowej od 256 GB do 1 TB. Posiada również ulepszony zawias i jest dostępny w kolorze złotym lub czarnym.

Na wszelki wypadek, gdybyś chciał wiedzieć, czy Xiaomi Mix Fold 2 dobrze wygląda w czerni.
Zdjęcie: Xiaomi

Jako składany wyświetlacz otrzymasz zewnętrzny 6,56-calowy (2520 x 1080) wyświetlacz OLED o wysokim współczynniku proporcji 21:9 oraz 8,02-calowy wewnętrzny wyświetlacz LTPO 2.0 (2160 x 1914), oba nieco większe niż Samsunga. Zewnętrzny wyświetlacz OLED o przekątnej 6,2 cala (2316 x 904) i wewnętrzny wyświetlacz OLED o przekątnej 7,6 cala (2176 x 1812) znajdują się w Galaxy Z Fold 4. Oba wyświetlacze Mix Fold 2 działają z częstotliwością 120 Hz i jasnością 1000 nitów. Monitor zewnętrzny jest chroniony przez najnowsze (i najtrwalsze) Szkło Corning Gorilla Victuspodczas korzystania z głównego składanego parawanu Ultracienkie kieliszki Tak jak Samsung był znany z używania.

Składany Xiaomi ma potrójną konfigurację aparatu z podstawowym aparatem 50 MP, ultraszerokim aparatem 13 MP i zoomem 8 MP z 2-krotnym zoomem optycznym. Z przodu znajduje się również aparat z otworami 20 MP do selfie.

Xiaomi Mix Fold 2 widziany z tyłu po otwarciu

Xiaomi Mix Fold 2 widziany z tyłu po otwarciu.
Zdjęcie: Xiaomi

Ogłoszenie Xiaomi jest następne Samsung sam wypuścił dwa składane urządzenia Środa – Galaxy Z Klapka 4 i Złożenie Galaxy Z 4 Stworzy to bardzo potrzebną konkurencję na rynku składanych, jeśli Mix Fold 2 zostanie wysłany na rynki poza Chinami. Jednym ze sposobów, w jaki Xiaomi próbuje wyprzedzić swoich koreańskich rywali, jest twierdzenie, że Xiaomi Mix Fold 2 to „najcieńszy składany telefon na świecie”. Mierzy zaledwie 5,4 mm, co sprawia, że ​​usuwa prawie 15 procent grubości 6,3 mm Samsunga Galaxy Z Fold 4.

To nie wszystko słońce konkurencji i skalowanie sprzętowe, chociaż flagowa oferta Samsunga obejmuje poręczny tryb Flex (terminologia Samsunga dla aplikacji, które automatycznie przekierowują, aby dopasować się do złożonego ekranu) i wodoodporność IPX8, dwie cechy, których brakuje Xiaomi Mix Fold 2. Bateria Xiaomi o pojemności 4500 mAh pojemność jest większa niż bateria 4400 mAh wewnątrz Samsunga Z Fold 4. Mix Fold 2 obsługuje również szybkie ładowanie przewodowe o mocy 67 W, przy czym marka twierdzi, że pełne naładowanie można osiągnąć w 40 minut, podczas gdy Z Fold 4 obsługuje tylko szybkie ładowanie do 25 W w porównaniu z Samsung, który twierdzi, że telefon może osiągnąć do Ładowanie 50 W w 40 minut, procent pojemności baterii w 30 minut.

Umowa Xiaomi Mix Fold 2 w połowie otwarta

Ponieważ nie ma konkurenta dla trybu Flex firmy Samsung, prawdopodobnie nie będziesz chciał trzymać telefonu w połowie odblokowanego w ten sposób.
Zdjęcie: Xiaomi

Na razie Xiaomi Mix Fold 2 można kupić tylko w Chinach, bez żadnych ogłoszeń dotyczących tego, kiedy telefon może trafić na inne rynki. Cena modelu podstawowego o pojemności 256 GB wynosi 8 999 CNY (około 1 300 USD), co znacznie obniża 13 999 CNY (ponad 2000 USD) Samsung zamawia w kraju wersję Z Fold 4 o pojemności 256 GB.

Jeśli te ceny utrzymają się w przypadku międzynarodowej premiery, to Samsung może wreszcie W obliczu poważnej konkurencji w fałdachzwłaszcza na rynkach wrażliwych na ceny, takich jak Indie, gdzie Xiaomi jest już numerem jeden pod względem udziału w rynku, a Samsung właśnie spadł na czwarte miejsce, Według IDC.

READ  Szum wokół Switcha 2 osiąga swój szczyt wraz z premierą oryginalnej gry Nintendo Nukes na YouTube