29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dziś dowiedziałem się, że o roślinach i kwiatach można dowiedzieć się za pomocą aparatu w iPhonie

Dziś dowiedziałem się, że o roślinach i kwiatach można dowiedzieć się za pomocą aparatu w iPhonie

Czasami, nawet jako reporter techniczny, możesz być zaskoczony, jak szybko rozwija się technologia. Przykład: dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że mój iPhone oferuje funkcję, o której od dawna marzyłem – możliwość wybierania roślin i kwiatów ze zdjęcia.

To prawda, że ​​wiele aplikacji innych firm od lat oferuje tę funkcjonalność, ale ostatnim razem, gdy ją wypróbowałem, byłem rozczarowany jej szybkością i dokładnością. I tak, jest Google Lens i skanowanie snapchataale otwieranie aplikacji, z której inaczej bym nie korzystał, nie zawsze jest wygodne.

Ale od czasu wprowadzenia iOS 15 we wrześniu ubiegłego roku firma Apple wprowadziła własną wersję tej funkcji wyszukiwania wizualnego. to jest nazwane wyszukiwanie wizualneco jest bardzo dobre.

To po prostu działa. Po prostu otwórz zdjęcie lub zrzut ekranu w aplikacji Zdjęcia i poszukaj niebieskiej ikony „i” poniżej. Jeśli ma wokół siebie mały błyszczący pierścień, iOS znalazł na zdjęciu coś, co może zidentyfikować za pomocą uczenia maszynowego. Kliknij ikonę, a następnie kliknij Szukaj, a program spróbuje znaleźć przydatne informacje.

Zazwyczaj kliknięcie ikony „i” daje więcej informacji o dacie zrobienia zdjęcia i ustawieniach aparatu. Jeśli pierścień się świeci, są również widoczne dane wyszukiwania wizualnego.

Po kliknięciu ikony „i” będziesz mieć możliwość wyszukania dodatkowych informacji na podstawie wybranych kategorii.

Działa nie tylko z roślinami i kwiatami, ale także z punktami orientacyjnymi, sztuką, zwierzętami domowymi i „innymi rzeczami”. Oczywiście nie jest idealny, ale więcej razy mnie zaskoczył niż zawiódł. Oto tylko kilka przykładów z mojej rolki z aparatu:

Wyszukiwanie wizualne działa na punktach orientacyjnych, zwierzętach i sztuce, a także roślinach i kwiatach.
Zdjęcie: krawędź

Chociaż Apple ogłosił tę funkcję w zeszłym roku na WWDC, nie ogłosiło jej dokładnej dostępności. (Znalazłem to za pośrednictwem linku w jednym z moich ulubionych biuletynów technicznych, nadmierny.) Nawet oficjalna strona pomocy Visual Look Up oferuje mieszane komunikaty, informując w jednym miejscu, że to „tylko USA”, a następnie wymieniając inne kompatybilne regiony w inna strona.

wyszukiwanie wizualne on jest Jego dostępność jest nadal ograniczona, ale dostęp został rozszerzony od czasu premiery. Jest teraz dostępny w języku angielskim w USA, Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Indonezji; po francusku we Francji; w Niemczech w Niemczech; w języku włoskim we Włoszech; A po hiszpańsku w Hiszpanii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

To fajna funkcja, ale sprawiła, że ​​zacząłem się zastanawiać, co jeszcze może zrobić wyszukiwanie wizualne. Wyobraź sobie, na przykład, że robisz zdjęcie swojej nowej rośliny doniczkowej tylko po to, by Siri zapytała „Czy chcesz, żebym ustawił przypomnienia dotyczące harmonogramu podlewania?” Lub, jeśli zrobisz zdjęcie nauczycielowi na wakacjach, poproś Siri o przeszukanie internetu, aby znaleźć godziny otwarcia i gdzie kupić bilety.

Nauczyłem się dawno temu, że Głupotą jest pokładanie nadziei w Siri Robienie czegoś zbyt zaawansowanego. Ale są to funkcje, które ostatecznie możemy uzyskać dzięki przyszłym zestawom słuchawkowym AR lub VR. Miejmy nadzieję, że jeśli Apple zaoferuje tego rodzaju funkcjonalność, zrobi jeszcze większy plusk.

READ  Plotki o Galaxy S23 Ultra „potwierdzone w 100%” podkreślają, czym będzie aparat 200 MP