30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wynajem napędza inwestycje – przystanek w Polsce – Arab Times

Wynajem napędza inwestycje – przystanek w Polsce – Arab Times

Ten post został przeczytany 589 razy!

Kuwejt, 3 września: Trei Real Estate GmbH („Trei”), międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości, oraz Kingston Real Estate („Kingstone”), grupa zarządzająca inwestycjami na rzecz kapitału instytucjonalnego, są w trakcie tworzenia dedykowanej spółki długoterminowej -termin Wspólny wysiłek na rzecz kształtowania krajobrazów jutra i tworzenia projektów mieszkań na wynajem w największych polskich miastach. W najbliższym czasie ma powstać wehikuł inwestycyjny, który wchłonie zainteresowanych inwestorów.

Nowy horyzont inwestycyjny Warszawy

Do zadań firmy Kingston należy także zarządzanie działaniami związanymi ze zbieraniem funduszy, identyfikowanie i angażowanie potencjalnych inwestorów. Utworzą odpowiednią strukturę inwestycyjną i przejmą odpowiedzialność za zarządzanie finansami i aktywami. Tymczasem Tree będzie uczestniczyć w projekcie jako współinwestor i deweloper. Ich rola obejmuje nabywanie działek, nadzorowanie całego procesu budowy oraz współpracę z firmą Kingston w celu ułatwienia ostatecznej sprzedaży inwestycji po zakończeniu projektu. Dla tego wspólnego przedsięwzięcia wydzielono już konkretne działki w Warszawie i Poznaniu.

Chatham Al-Jarallah (po lewej) Budynki na drzewach (w środku) Philipp Schomberg (po prawej)

Pepijn Morshuis, dyrektor generalny Trei Real Estate, mówi: „Popyt na nowoczesne mieszkania na wynajem w Polsce jest zdecydowanie duży, podczas gdy podaż jest bardzo ograniczona. Większość polskich właścicieli zajmuje swoje domy, ponieważ sektor prywatnego wynajmu dopiero zaczyna się rozwijać.

Niemniej jednak młodsze pokolenie jest mobilne i woli wynajmować nowoczesne mieszkania o wysokim standardzie niż od właścicieli, aby uniknąć gromadzenia kapitału.

Jednak popyt na mieszkania na wynajem przewyższa podaż, zwłaszcza w dużych miastach. Niedobór na polskim rynku mieszkaniowym szacowany jest na ok. 1,5 mln mieszkań na wynajem, w porównaniu do istniejących ok. 10,3 tys. nowych mieszkań na wynajem – co podkreśla pilną potrzebę inwestycji.

Istnieje już lista pierwszych bezpiecznych projektów, które mają zostać opracowane w ramach wspólnego przedsięwzięcia. W tym przypadku Trei i KINGSTONE skupiają się na tworzeniu małych mieszkań w obszarach śródmiejskich, aby zaspokoić potrzeby młodych profesjonalistów, studentów, emigrantów i młodych rodzin.

Mając już ukończone i zakończone sukcesem projekty mieszkań własnościowych oraz trwające inwestycje w Łodzi, Wrocławiu i Warszawie, Trei przechodzi teraz do kolejnego etapu z pierwszą inwestycją w zakresie apartamentów na wynajem. Dwie pierwsze inwestycje mieszkaniowe na wynajem w Warszawie i Poznaniu osiągnęły zaawansowany etap. Właściwa budowa rozpocznie się w IV kwartale 2023 roku w Poznaniu i w pierwszej połowie 2024 roku w Warszawie. Inne miasta o dużym potencjale inwestycji w mieszkania na wynajem to Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice i Gdańsk.

READ  Trzęsienie ziemi w Berlinie: Polska wyeliminowała Słowenię!!!

Polski rynek prywatnych mieszkań na wynajem oferuje poważne możliwości rozwoju. Główną tego przyczyną jest fakt, że stanowi on zaledwie jeden procent całego rynku mieszkaniowego, a więc ma zdecydowanie najmniejszy udział w byłym kraju socjalistycznym. Do końca zimnej wojny pod koniec lat 80. wszystkie mieszkania były własnością gminy, a w latach 90. prawie wszystkie zaczęto sprzedawać jako mieszkania własnościowe.

Philipp Schomberg, współzałożyciel i partner zarządzający firmy Kingston, dodał: „Współpraca firm Kingston i Dre, które mają główne lokalizacje biznesowe w Niemczech, przy jednoczesnym utrzymaniu oddziałów w Polsce i zatrudnieniu personelu na miejscu, tworzy prawdziwą wartość dla zainteresowanych inwestorów. Wiemy, że polski rynek mieszkań na wynajem ma ogromny potencjał, jednak wciąż jest niewiele projektów, w które inwestorzy mogą faktycznie zainwestować. Naszym planem jest udostępnienie projektów mieszkaniowych na wynajem Trei jako platformy dla inwestorów do budowania kruszywa. Kwoty inwestycji będą liczone w trzycyfrowych milionach. Kingston Real Estate to instytucjonalna spółka zarządzająca inwestycjami w nieruchomości, zarządzana przez właścicieli, oferująca szeroką gamę produktów i strategii inwestycyjnych na rynku niemieckim i Europy Środkowej, obejmującą całe spektrum ryzyka i zwrotu, od podstawowego po oportunistyczne. Koncentrujemy się na produktach ESG w sektorze mieszkaniowym, biurowym i opieki zdrowotnej. Dodatkowo możemy dostarczać rozwiązania inwestycyjne w sektorze kredytów na nieruchomości.
Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.kingstonegroup.de

Trei Real Estate GmbH, niemiecka spółka z branży nieruchomości z siedzibą w Düsseldorfie, nabywa, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i zrównoważonymi nieruchomościami mieszkaniowymi i handlowymi. Jako spółka zależna należąca w całości do Grupy Tengelmann, w ramach swojej długoterminowej strategii koncentruje się na inwestycjach i inwestycjach deweloperskich w Niemczech, Polsce i USA. Dodatkowo C. Zarządzając aktywami o wartości 1,3 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH c. W przygotowaniu inwestycje o wartości 2,0 miliarda euro. W Polsce firma rozwija, rozwija i wydaje pozwolenia na parki handlowe pod marką Vento Park. Aktywny także na niemieckim rynku mieszkaniowym, m.in. W Berlinie Dre realizuje obecnie apartamenty mieszkalne pod marką Quartillion obok centrów handlowych i akademików studenckich. Działalność mieszkaniowa spółki poza granicami Niemiec obejmuje projekty deweloperskie w Polsce i Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.treirealestate.com I www.trei-wohnen.de

READ  Polska przygotowuje mechanizm zakazu wiz turystycznych dla Rosjan w okresie wojny na Ukrainie

Arab Times: Kim jest Kingston i co Cię wyróżnia?

Filip Schomberg: My (Kingstone Real Estate) jesteśmy zarządzaną przez właścicieli grupą zarządzającą inwestycjami w nieruchomości, założoną przez rodzinę Schaumberg i Pegasus Capital Partners, skupiającą się głównie na Niemczech, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Obsługujemy inwestorów instytucjonalnych i profesjonalnych, oferując innowacyjne rozwiązania inwestycyjne i regulowane strategie finansowe dla nieruchomości mieszkalnych, biurowych i związanych z opieką zdrowotną. Dzięki naszym lokalnym zespołom w Niemczech, Polsce i lokalnym biurom satelitarnym w Holandii i Wielkiej Brytanii, zatrudniającym wysoko wykwalifikowanych specjalistów, zapewniamy naszym klientom rozwiązania inwestycyjne, których potrzebują. Na Bliskim Wschodzie współpracujemy z zaufanym doradcą z panem Chathamem Al-Jarallahem, starszym doradcą w regionie MENA. [email protected]

AT: Jaka historia kryje się za Polską? Dlaczego właściwie konfigurujecie produkt w tym kraju? Jak Twój zespół zidentyfikował konkretny rynek, na którym zdecydowałeś się wdrożyć tę strategię?

Filip Schomberg: Po ponad 6 latach mieszkania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i pracy dla państwowego funduszu majątkowego (Rada Inwestycyjna Abu Dhabi) z siedzibą w Abu Zabi, zdecydowałem się rozpocząć działalność inwestycyjną na rynku nieruchomości. Moja rodzinna firma działa również w Polsce, postrzegając ją jako jeden z kluczowych rynków wzrostu w Europie. Obecnie widzimy, jak firmy czerpią konsekwencje z zakłóceń w dostawach podczas pandemii i przenoszą swoje fabryki i zakłady produkcyjne do Polski, aby zmniejszyć ryzyko w łańcuchu dostaw. Młode i dobrze wykształcone społeczeństwo Polski stanowi bardzo atrakcyjne środowisko dla tych firm. Inwestycje zagraniczne, wraz ze stale postępującą urbanizacją, powodują gwałtowny wzrost popytu na mieszkania na wynajem w głównych miastach Polski. Na dzień dzisiejszy w Polsce luka podażowa wynosi około 1,5 mln mieszkań, głównie w dużych miastach. Historycznie rzecz biorąc, Polska ma jeden z najwyższych wskaźników posiadania domów w Europie. Jednak preferencje zwłaszcza młodych Polaków zmieniają się na korzyść wynajmu nowoczesnych, dobrej jakości mieszkań prowadzonych przez właścicieli korporacyjnych, ponieważ coraz ważniejsze stają się względy mobilności i płynności finansowej. Wspólnie z naszym strategicznym partnerem staramy się sprostać temu zapotrzebowaniu, budując nowoczesne i zgodne z wymogami ESG mieszkania mieszkalne.

READ  Litewski Ignitus w Polsce planuje ekspansję słoneczną

AT: Czy możesz nam przybliżyć tę strategię i powiedzieć, co czyni ją wyjątkową na rynku?

Filip Schomberg: Kingston współpracuje z TREI – spółką zależną Grupy Tengelmann, TREI, w celu opracowania nowoczesnych mieszkań do wynajęcia na polskich rynkach metropolitalnych i kluczowych rynkach regionalnych w celu pozycjonowania wysokodochodowych nieruchomości w segmencie PRS (prywatne). w sektorze wynajmu) mogą zostać zbyte lub zatrzymane na dłuższe okresy. Strategia wypełnia lukę w branży produktami o wysokiej jakości i specyfikacjach odpowiadających potrzebom młodych profesjonalistów, studentów, emigrantów i młodych rodzin. Polski rynek charakteryzuje się niemal całkowitym brakiem pustostanów na rynku mieszkaniowym, co w połączeniu z dużym popytem tworzy bardzo korzystne otoczenie rynkowe dla realizacji strategii.

AT: Czy możesz opisać swoją współpracę z TREI? Dlaczego współpracujecie? W jaki sposób to partnerstwo poprawia ogólną skuteczność strategii?

Filip Schomberg: Wieloletni partner TREI, uznany deweloper w Niemczech i Polsce, pełni funkcję kompletnego dewelopera nieruchomości. Pozyskują grunty pod inwestycje PRS i zajmują się całą budową łącznie z monitoringiem i zarządzaniem projektem. Z kolei firma Kingston jest pierwszym punktem kontaktowym dla potencjalnych inwestorów i odpowiada za pozyskiwanie kapitału, strukturyzację i bieżące finansowanie oraz zarządzanie aktywami. Wspólnie stosujemy podejście „ekonomii skali”, aby połączyć wiedzę specjalistyczną obu stron w celu uzyskania wyjątkowych wyników.

AT: W jaki sposób zainteresowani inwestorzy z Bliskiego Wschodu mogą zaangażować się w tę strategię?

Filip Schomberg: Inwestorzy instytucjonalni i profesjonalne biura rodzinne mogą inwestować za pośrednictwem rozwiązań inwestycyjnych opracowanych za pośrednictwem platformy Kingston. Chętnie przedstawimy strategię bardziej szczegółowo zainteresowanym inwestorom. Nasze usługi obejmują cały łańcuch wartości zarządzania inwestycjami w nieruchomości, w tym strukturyzację, nabywanie, zarządzanie aktywami, zarządzanie ryzykiem, raportowanie i ostateczną dystrybucję inwestycji. W imieniu inwestorów pracujemy nad osiągnięciem najlepszego wyniku w zakresie ryzyka i zwrotu.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.kingstone-group.de www.treirealestate.com I www.trei-wohnen.de [email protected]

Autor: Paul Francis X. Fernandez Arab Times Staff