12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fanka tenisa pojechała z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Ice Świdek – Aktualności

Fanka tenisa pojechała z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Ice Świdek – Aktualności

Ale zięć Elizabeth O'Kin, Brian, jest fanem krykieta i uwielbia Laurę

Czytaj więcej…

Elizabeth O'Kane (po lewej) ze swoim wnukiem Josephem i siostrzeńcem Josephem Richardsem. – Zdjęcie: Rituraj Borgakoti

Wysłane przez: czw. 22 lutego 2024, 22:24

Ostatnio zaktualizowany: Czwartek 22 lutego 2024, 22:25

W eleganckiej białej sukni Elizabeth Okin podziwiała piękną okolicę irlandzkiej wioski, gdzie znajduje się stadion Dubai Tennis Stadium, na którym odbywają się wielokrotnie nagradzane Mistrzostwa Dubai Duty Free Tennis Championships.

Elizabeth patrzyła, jak fani przechodzą obok, a ludzie w restauracjach delektują się napojami i przekąskami.

Była godzina 17:00 i Elizabeth nie spieszyła się, aby wejść na stadion i zająć swoje miejsce.

Przywiezienie jej z Krakowa do Dubaju to zasługa Iki Świadka, jej rodaczki, która obecnie jest ikoną narodową swojego kraju.

Czterokrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema miała pojawić się na korcie centralnym o godzinie 19:00 na swój ćwierćfinałowy mecz.

Dlatego 64-letnia Elizabeth miała mnóstwo czasu na podziwianie scenerii, zanim udała się na stadion, aby kibicować swojemu ulubionemu zawodnikowi.

„Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z Igi w Polsce. Ludzie w naszym kraju zawsze kochali tenis, ale gra stała się znacznie popularniejsza, gdy Iga zaczęła wygrywać Wielkie Szlemy” – powiedziała Elizabeth.

„Jesteśmy tutaj, w Dubaju, na tym turnieju. Joseph gra teraz w tenisa i bardzo kocha tę grę. Tak naprawdę wiele małych dzieci zaczęło grać w tenisa po sukcesie IGA” – mówi Elizabeth, która w młodości grała w tenisa.

Józef mieszka w Polsce z mamą Klaudią i Elżbietą.

Jego ojciec Joseph Richards, steward Emirates mieszkający w Dubaju, nie jest wielkim fanem tenisa.

„Jestem z Trynidadu i Tobago. „Lubię tenis, ale lubię też piłkę nożną i krykiet, oba sporty bardzo popularne w moim kraju” – powiedział Richards.

Richards przyznaje, że próbował wciągnąć syna w futbol.

„Pchnąłem go do piłki nożnej, ale to świetny tenisista. Jest idolem polskich zawodników, takich jak Ika (Światek) i Hubert Hurkocs. Poza tym jego matka (Claudia) była świetną tenisistką” – powiedział.

Richards nie ma ulubionego tenisisty.

„Jestem tutaj, ponieważ moja teściowa i syn kochają tenis. Kocham krykieta i piłkę nożną” – powiedział, zanim ujawnił nazwisko przyjaciela rodziny, który jest ikoną krykieta.

„Znam pana Briana Laurę od dawna. Mój wujek był jego lekarzem rodzinnym, więc mamy długą historię” – powiedział Richards, który podziwia także inne ikony Indii Zachodnich, takie jak Curtley Ambrose i Courtney Walsh.

„Mój syn, moja żona i teściowa znają się na krykiecie. „Mój syn bardzo dobrze wie, jak ważny jest Brian Lara dla Indii Zachodnich” – powiedział.

Choć Prince był ulubioną krykiecistką Laury Richards, jej teściowa opowiedziała o swojej najlepszej tenisistce wszechczasów.

„Wśród młodych ludzi lubię widzieć Janika Sinnera. On jest bardzo dobry. Lubię też (Novaka) Djokovica, to oczywiście świetny zawodnik” – powiedziała Elizabeth.

Ale kocham Rogera Federera. On jest mistrzem, najlepszym graczem wszechczasów!