30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wygląda na to, że w dziale sztuk wizualnych PlayStation doszło do zwolnień

Wygląda na to, że w dziale sztuk wizualnych PlayStation doszło do zwolnień

Kilku deweloperów ogłosiło, że zostali zwolnieni z grupy zajmującej się sztukami wizualnymi PlayStation.

Wśród nich jest były znany projektant Daniel Bellemeier napisał:Niestety, po fali zwolnień, ostatni tydzień był moim ostatnim czasem w PlayStation. Choć z pewnością nie jest to wiadomość, na jaką liczyłem, jestem wdzięczny za możliwość pracy z niezwykle utalentowanymi kolegami przy niesamowitych projektach i będę miło wspominał czas spędzony tam.

Belmer mieszka w San Diego i pracował nad nieujawnionym projektem. Nie jest jasne, czy pracuje w Visual Arts Group PlayStation, czy w Sony San Diego.

Grupa świadcząca usługi w zakresie sztuk wizualnych z siedzibą w San Diego została założona w 2007 roku w celu rozwoju niektórych z największych franczyz PlayStation.

Visual Arts Service Group zyskała niedawno sławę dzięki pracy nad The Last of Us Part 1, która według doniesień doprowadziła do przeniesienia gry do oryginalnego studia Naughty Dog w celu dokończenia projektu.

Matt Barney, inny były pracownik, napisał: „Żegnaj PlayStation/Sony Interactive Entertainment, to była rzeczywistość! 👋 Przez ostatnie kilka miesięcy wiedziałem, że nadchodzi fala zwolnień. 🌊 Kocham PlayStation i zawsze będę… To znaczy oczywiście zostałem, kiedy miałem okazję wyjechać!

Inni deweloperzy napisali w mediach społecznościowych, że wygasają ich kontrakty z Visual Arts Group należącą do PlayStation, ale nie jest jasne, czy było to normalne zakończenie umowy, czy też zwolnienia.

Artysta Sean Teo, który pracował nad pierwszą częścią The Last of Us, napisał na swojej stronie na LinkedIn: „Witam wszystkich, mój kontrakt w PlayStation Visual Arts niestety dobiegł końca. Obecnie poszukuję nowej roli i jestem elastyczny, jeśli chodzi o pracę przy grach wideo, filmach fabularnych i innych projektach.” Reklama.

W 2023 r. szeroko rozpowszechniono doniesienia o zwolnieniach w branży gier, w tym w firmie Frontier Developments z siedzibą w Cambridge na początku tego tygodnia.

READ  Oferty głośników z okazji Czarnego Piątku obejmują do 180 USD zniżki na sprzęt Sonos

Zen Studios to kolejne studio należące do Embracer Group, które doświadczyło zwolnień.

W maju Embracer ogłosił, że w ostatniej chwili niespodziewanie doszło do zawarcia dużej transakcji, co skłoniło firmę do obniżenia prognoz zysków. Umowa dotyczyła partnerstwa o wartości 2 miliardów dolarów z Savvy Games Group, która jest finansowana przez rząd Arabii Saudyjskiej.

To skłoniło firmę Embracer do ogłoszenia w czerwcu, że wdraża „program restrukturyzacyjny”, który obejmuje „zamykanie studiów i likwidację projektów”.

Od tego czasu Embracer zwolnił pracowników w takich firmach, jak Gearbox Publishing, twórca Tomb Raider Crystal Dynamics i studio Beamdog zajmujące się remake’iem Knights of the Old Republic.

Deweloper Saints Row, firma Volition, również zamknął działalność w sierpniu i podobno rozważa sprzedaż producenta Borderlands Gearbox, którego nabył w 2021 roku w ramach transakcji o wartości do 1,4 miliarda dolarów.