20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wszczęto dochodzenie w sprawie informacji medycznych Kate Middleton związanych z naruszeniem bezpieczeństwa

Wszczęto dochodzenie w sprawie informacji medycznych Kate Middleton związanych z naruszeniem bezpieczeństwa

Pałac stwierdził, że księżniczka „prawdopodobnie nie wróci do swoich obowiązków publicznych przed Wielkanocą”.

Jak wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie „Wszczęto dochodzenie w sprawie kliniki, w której Kate Middleton przeszła operację jamy brzusznej po tym, jak pracownik próbował uzyskać dostęp do jej prywatnej dokumentacji medycznej”. Stróż. Dzieje się tak, ponieważ od grudnia 42-latek nie pojawiał się publicznie. Według Pałacu Kensington dochodzi do siebie w domu po „planowanej operacji brzucha” w styczniu. Poza kilkoma niewyraźnymi zdjęciami i filmami nie widziano jej, a media społecznościowe pełne są spekulacji na temat jej zdrowia, co wywołało nagłówki gazet i plotki na całym świecie.

Cytowany raport z LustroDodał, że co najmniej jeden pracownik próbował uzyskać dokumentację medyczną Kate Middleton w styczniu, kiedy była pacjentką londyńskiej kliniki w Marylebone w Londynie. „Kierownictwo wyższego szczebla szpitala skontaktowało się z Pałacem Kensington natychmiast po zwróceniu im uwagi o incydencie i zapewniło Pałac, że zostanie przeprowadzone pełne dochodzenie”.

Źródło podało agencji: „Jest to niezwykle poważne i wyniszczające naruszenie bezpieczeństwa szpitala, biorąc pod uwagę jego nienaganną reputację w zakresie leczenia członków rodziny królewskiej. Cały personel medyczny jest całkowicie zszokowany i zrozpaczony tymi zarzutami oraz głęboko zraniony”. Że zaufany współpracownik może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za takie naruszenie zaufania i etyki.”

Brytyjski Urząd Ochrony Danych i Prywatności oświadczył, że otrzymał zgłoszenie o naruszeniu. Rzecznik Biura Komisarza ds. Informacji powiedział placówce: „Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy zgłoszenie o naruszeniu i oceniamy przekazane informacje”. Tymczasem Pałac Kensington stwierdził, że sprawa jest „sprawą londyńskiej kliniki”.

Londyńska klinika odmówiła odpowiedzi na te zarzuty, ale stwierdziła, że ​​jej pacjenci „zasługują na całkowitą prywatność” w zakresie swojej dokumentacji medycznej. „Głęboko wierzymy, że wszyscy nasi pacjenci, niezależnie od ich sytuacji, zasługują na prywatność i całkowitą poufność w zakresie swoich informacji medycznych” – dodali.

READ  Camilla na Wimbledonie z nadziejami na powrót Kate Middleton, a Harry przerywa milczenie w sprawie sporu o nagrody – Royal Family News

Choć szczegóły stanu zdrowia pani Middleton nie są znane, Pałac Kensington stwierdził wcześniej, że nie ma on związku z rakiem i że 42-latka chce, aby jej informacje medyczne pozostały prywatne. Z ówczesnych opinii lekarskich wynikało, że „jest mało prawdopodobne, aby księżna wróciła do obowiązków publicznych przed Wielkanocą”, czyli 31 marca.

Warto dodać, że 16 marca Kate Middleton była widziana na targu rolnym ze swoim mężem, księciem Williamem. Nowy film, opublikowany przez brytyjskie media, przedstawia uśmiechniętą księżniczkę ubraną na czarno, spacerującą z mężem, niosącą torby na zakupy po rynku. Targ w Windsorze. Niektórzy twierdzą, że kobieta na filmie nie przypomina księżnej Walii, inni twierdzą, że cieszą się, widząc panią Middleton „szczęśliwą i zdrową”. Wielu internautów dodało również, że zdjęcia wyglądają na bardzo ziarniste, gdy każdy telefon ma smartfon lub aparat HD.