18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Organ nadzorczy „ocenił” roszczenia dotyczące naruszenia prywatności w szpitalu Kate

Organ nadzorczy „ocenił” roszczenia dotyczące naruszenia prywatności w szpitalu Kate

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Organ nadzorczy danych ocenia raport, z którego wynika, że ​​personel szpitala, w którym księżna Walii przeszła operację, próbował uzyskać dostęp do jej prywatnych informacji o stanie zdrowia.

the twierdził Daily Mirror Personel londyńskiej kliniki, z której często korzystają członkowie rodziny królewskiej, próbował uzyskać dostęp do jej prywatnych raportów medycznych.

Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO) potwierdziło, że otrzymało „raport o naruszeniu” i prowadzi dochodzenie.

BBC News skontaktowało się z londyńską kliniką w celu uzyskania komentarza.

Według „The Mirror” „co najmniej jeden członek personelu został aresztowany podczas próby uzyskania dostępu” do dokumentacji medycznej księżnej.

Gazeta podała, że ​​w prywatnym londyńskim szpitalu, w którym w ostatnich miesiącach leczono zarówno księżną Walii, jak i króla Karola III, wszczęto wewnętrzne dochodzenie.

Zapytany o historię Mirror, rzecznik ICO powiedział: „Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy zgłoszenie o naruszeniu i oceniamy dostarczone informacje”.

ICO nadzoruje stosowanie przepisów dotyczących ochrony danych i wolności informacji w Wielkiej Brytanii.

oficjalny Wytyczne ICO stanowi, że organizacje muszą zgłaszać naruszenia danych osobowych w ciągu 72 godzin od ich wykrycia, jeżeli istnieje „znaczne ryzyko”, że będą one miały „znaczący niekorzystny wpływ” na prawa i wolności jednostek.

Przykłady naruszeń wysokiego ryzyka obejmują te, które skutkują dyskryminacją, utratą reputacji lub utratą poufności.

BBC News nie było w stanie niezależnie zweryfikować twierdzeń Mirror, które zostały opublikowane późnym wieczorem we wtorek.

Rzecznik Pałacu Kensington odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia doniesieniom, dodając: „To sprawa londyńskiej kliniki”.

Księżniczka spędziła prawie dwa tygodnie w londyńskiej klinice, a Pałac Kensington zapewniał, że wróci do zdrowia dopiero po Wielkanocy.