30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wojna rosyjsko-ukraińska Polska wysyła 4 myśliwce na swoją granicę w obliczu szalejącej wojny rosyjsko-ukraińskiej

Wojna rosyjsko-ukraińska Polska wysyła 4 myśliwce na swoją granicę w obliczu szalejącej wojny rosyjsko-ukraińskiej

Polska, członek NATO i UE, jest zagorzałym sojusznikiem Ukrainy. (reprezentacja)

Warszawa, Polska:

Polska oświadczyła, że ​​wysłała we wtorek cztery myśliwce F-16 na swoją wschodnią granicę, aby chronić swoją przestrzeń powietrzną po rosyjskim ataku rakietowym na sąsiednią Ukrainę.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej do służby wprowadzono dwie pary myśliwców F-16 i sojuszniczy tankowiec” – poinformowało polskie wojsko w oświadczeniu.

We wtorek rano Rosja wystrzeliła serię rakiet na stolicę Ukrainy Kijów i północno-wschodnie miasto Charków.

Polska – członek NATO i UE – jest zagorzałym sojusznikiem Ukrainy w obliczu zbliżającej się drugiej rocznicy rosyjskiej inwazji.

Polska oświadczyła, że ​​w piątek rosyjska rakieta przeleciała przez jej przestrzeń powietrzną podczas ostatniej fali śmiercionośnych ataków na Ukrainę.

Według polskiego wojska dane z systemów radarowych wskazywały, że rakieta znajdowała się w polskiej przestrzeni powietrznej przez trzy minuty.

W listopadzie 2022 roku w polskiej wsi Przewodów w pobliżu granicy wylądował ukraiński rakieta przeciwlotnicza, zabijając dwóch cywilów.

Do eksplozji doszło w magazynie zboża w pobliżu szkoły, sześć kilometrów od granicy, podczas kolejnego intensywnego rosyjskiego bombardowania Ukrainy.

Początkowo istniały wątpliwości, czy pocisk był rosyjski, co wzbudziło obawy, że Polska, członek NATO, może być bezpośrednio zaangażowana w wojnę zgodnie z Traktatem o Obronie Zbiorowej sojuszu.

(Poza nagłówkiem, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

READ  Wzrost PKB Polski spowalnia w II kwartale 2022 r.