21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zapiekanka to historyczna polska kanapka z otwartą twarzą

Zapiekanka to historyczna polska kanapka z otwartą twarzą

Wiele lat temu wiele osób uważało zapikangę za jedzenie niskiej jakości, spożywane w desperacji, ponieważ nie było zbyt wielu innych opcji. Podobnie jak mrożona pizza w Stanach Zjednoczonych, mrożona zapicanga istnieje od samego początku, co jest istotnym powodem, dla którego cieszy się złą sławą. Ale co być może ważniejsze, upadek komunizmu w Polsce skłonił wielu do wyrzucenia z umysłów przykrych wspomnień, a wraz z nimi odeszła Żabikanka. Polska została wkrótce opanowana przez zachodnie sieci, takie jak McDonald's, więc nawet popularność zabikanki podawanej w kuchence mikrofalowej spadła.

Ale jak wiele rzeczy – zwłaszcza jedzenie – z przeszłości, japicanga niesie ze sobą wiele nostalgii. Choć ideologia komunizmu w Polsce nie jest traktowana szczególnie ciepło, prostota stylu życia uderza w tych, którzy go przeżyli. W ostatnich latach popkultura z czasów komunizmu stała się nieco „modna” i wiele osób odnajduje pociechę z dzieciństwa w powrocie do potraw takich jak zapikanga.

Jednak ta wyjątkowa kanapka powraca w nowej odsłonie. Zamiast tanich wynalazków właściciele barów i firm cateringowych stawiają na wysokiej jakości składniki i szerokie połączenia smakowe. Dodatki obejmują wszystko, od fety i ananasa, po ser pleśniowy i słodki dżem żurawinowy. Chleb jest teraz chrupiący, świeżo upieczony i pokryty grubą warstwą topionego sera.

READ  Polska oskarża Rosję o wyolbrzymione twierdzenia o ochronie środowiska na linii kanału | Polska