20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Wielkie ujawnienie” Kejriwala, rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie… Najważniejsze wiadomości dnia – Firstpost

„Wielkie ujawnienie” Kejriwala, rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie… Najważniejsze wiadomości dnia – Firstpost

Premier Delhi Arvind Kejriwal. Zdjęcie pliku – PTI

„Wielkie ujawnienie” przez premiera Delhi Arvinda Kejriwala na temat oszustwa związanego z polityką akcyzową będzie dramatycznym czwartkiem.

Lider TMC Mahua Moitra prawdopodobnie stanie przed SOR po raz drugi w sprawie o naruszenie FEMA.

Spotkanie Delhi Capitals (DC) i Rajasthan Royals (RR) odbędzie się 28 marca na stadionie Sawai Mansingh w Jaipur.

Na froncie międzynarodowym w Warszawie spotkają się rządy Polski i Ukrainy.

Aktorka Alia Bhatt będzie gospodarzem swojej pierwszej „Hope Gala” w Londynie.

Oto krótkie spojrzenie na to, czego można się dzisiaj spodziewać.

„Największym ujawnieniem” Kejriwala jest zarzut korupcji

Sunita Kejriwal, żona premiera Delhi Arvinda Kejriwala, powiedziała w środę, że jej mąż „wyda duże światło” w sprawie rzekomego oszustwa związanego z polityką akcyzową.

Twierdził, że w wyniku kilku nalotów przeprowadzonych przez Dyrekcję ds. Egzekucji (ED) nie znaleziono żadnych pieniędzy.

Sunith Kejriwal, żona premiera Delhi Arvinda Kejriwala. X/@AamAadmiParty

Sunita Kejriwal powiedziała, że ​​krajowy koordynator partii Aam Aadmi złoży w sądzie w czwartek duże wyznanie i przedstawi również dowody.

ED zadzwonił do Mahua Moitra

Dyrekcja ds. egzekwowania prawa wystosowała drugie wezwanie do byłego posła Kongresu Trinamool Mahua Moitry, który został wydalony przez parlamentarną Komisję Etyki w związku z zarzutami dotyczącymi „pieniędzy na dochodzenie” w sprawie naruszenia FEMA.

Agencja dochodzeniowa wezwała także biznesmena Darshana Hiranandaniego.

Dla tych, którzy nie wiedzą, lider TMC jest oskarżony o przyjęcie 2 crore rupii w gotówce i „luksusowych prezentów” od Hiranandaniego za zadawanie pytań krytycznych wobec rządu w parlamencie.

Rozmowy Polska-Ukraina w Warszawie

Rządy Polski i Ukrainy spotkają się w czwartek w Warszawie, aby omówić protesty rolników rozgniewanych ich zdaniem nieuczciwą konkurencją ze strony taniego ukraińskiego importu.

Rolnicy w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej protestują, żądając ponownego nałożenia ceł na import produktów rolnych z Ukrainy, zniesionych po inwazji Rosji w 2022 roku. konkurują.

READ  Radisson Hotel Group otwiera pierwszy hotel Radisson Individuals w Polsce

„Uzgodniłem z premierem Ukrainy spotkanie obu rządów w Warszawie 28 marca i mam nadzieję, że rozmowy techniczne zakończą się do tego czasu owocnym spotkaniem” – powiedział polski premier Donald Tusk. Konferencja prasowa.

Decyzja ta nastąpiła po tym, jak premier odrzucił wniosek prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o pilne rozmowy w sprawie blokad granic przez polskich rolników.

Komisja Wyborcza weryfikuje szczegóły nominacji

Indyjska Komisja Wyborcza ogłosiła, że ​​rozpatrywanie dokumentów nominacyjnych odbędzie się w czwartek.

Głosowanie na łącznie 543 mandaty w Lok Sabha dla niewtajemniczonych odbędzie się w siedmiu etapach.

Pierwsza faza głosowania odbędzie się 19 kwietnia w 102 okręgach wyborczych w różnych stanach.

Przywódcy Kongresu staną przed sądem w Bengaluru

Sąd w Bengaluru wezwał byłego prezydenta Kongresu Rahula Gandhiego, głównego ministra stanu Karnataka Siddaramaiah i zastępcę głównego ministra TK Shivakumara do osobistego stawienia się w związku ze sprawą wniesioną przez BJP.

Sędzia specjalny J. Preeth nakazał także rejestrację spraw karnych przeciwko oskarżonym, w tym przed Komisją Kongresu Karnataka Pradesh.

Prezydent Kongresu Rahul Gandhi przemawia podczas wiecu Sojuszu na rzecz Włączającego Rozwoju Narodowego (Indie), który odbył się w Jandar Mandar w Delhi. PTI

BJP oskarżyła przywódców Kongresu o publikowanie fałszywych reklam skierowanych przeciwko przywódcom partii, w tym ówczesnemu premierowi Basavarajowi Bummy’emu.

Periyaswamy musi stawić się przed specjalnym sądem

Minister rozwoju wsi stanu Tamil Nadu Periyasamy i oskarżeni w sprawie korupcyjnej staną przed Specjalnym Trybunałem Śledczym 28 marca.

Sędzia N. Anand Venkatesh powiedział wcześniej, że gdyby oskarżeni, w tym Periaswamy, uciekli się do jakiejkolwiek taktyki odwracającej uwagę, sąd pierwszej instancji mógłby nalegać na ich obecność i zastosować tymczasowe aresztowanie.

IPL 2024 – Rajasthan Royals kontra Delhi Capitals

Spotkanie Delhi Capitals (DC) i Rajasthan Royals (RR) odbędzie się 28 marca na stadionie Sawai Mansingh w Jaipur.

W IPL 2024 będzie to drugi mecz dla każdej drużyny.

DC nie było w stanie utrzymać prowadzenia, gdy drużyna Punjab Kings (PBKS) osiągnęła swój cel w 19,2 overach, a 24 marca Radżastan odniósł zwycięstwo nad Lucknow Super Giants (LSG).

READ  Emma Radukanu awansuje do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii przed Polską

Pierwsza „Gala nadziei” Alii Bhatt

Bollywoodzka aktorka Alia Bhatt będzie gospodarzem swojej pierwszej w historii „Hope Gala” z Mandarin Oriental Hotel Group w Mandarin Oriental Hyde Park w Londynie.

Wybrana przez Bhatta organizacja charytatywna Salam Bombay ma pomagać najsłabszym „zagrożonym” dzieciom w Bombaju w budowaniu ich poczucia własnej wartości poprzez programy szkolne i korepetycje pozaszkolne.

Dzień warty zapamiętania

  • Urodziny krykieta Pali Umrikara

  • Urodziny przedsiębiorcy Swati Pramal

  • Urodziny aktorki Chitrangathy Singh

  • Urodziny krykieta Nassera Hussaina

  • Urodziny modelki Nafeesy Joseph

  • The Beatles zdobyli 10 hitów na liście Billboard Hot 100, bijąc jednocześnie poprzedni rekord ustanowiony przez Elvisa Presleya w 1964 roku.

z danymi wejściowymi agencji