1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Alarm NATO w sprawie Ukrainy obawia się po ataku rakietowym w Polsce zabija 2

Alarm NATO w sprawie Ukrainy obawia się po ataku rakietowym w Polsce zabija 2

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rakieta wylądowała we wsi Przewodów we wschodniej Polsce

Podejrzany rosyjski pocisk uderzył wczoraj we wschodnią Polskę, zabijając dwie osoby i podsycając obawy przed eskalacją konfliktu na Ukrainie.

Oto 10 najważniejszych zmian w tej wielkiej historii

  1. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rakieta wylądowała we wsi Przewodów we wschodniej Polsce, 6 kilometrów od granicy z Ukrainą. Według doniesień medialnych strajk dotknął suszarnie zboża.

  2. Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił pocisk, dodając, że „prawdopodobnie wyprodukowano go w Rosji”. „Nie mamy wyraźnych dowodów na to, kto wystrzelił pocisk” – powiedział.

  3. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało wcześniej, że pocisk został wyprodukowany w Rosji i wezwało ambasadora Rosji w Warszawie do udzielenia „natychmiastowych szczegółowych wyjaśnień”.

  4. Atak rakietowy doprowadził do zwołania nadzwyczajnego spotkania na trwającym obecnie szczycie G20 na Bali w Indonezji. W spotkaniu, któremu przewodniczył prezydent USA Joe Biden, wzięło udział wiele osób, w tym supermocarstwa Zachodu.

  5. Oprócz USA w spotkaniu uczestniczyli przywódcy Niemiec, Kanady, Holandii, Japonii, Hiszpanii, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii. Wszyscy poza Japonią są członkami NATO.

  6. Po spotkaniu Biden powiedział, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO prowadzą śledztwo w sprawie wybuchu w Polsce, w którym zginęły dwie osoby, ale wstępne doniesienia sugerowały, że nie został on spowodowany przez rakietę wystrzeloną z Rosji, podała agencja informacyjna Reuters.

  7. Zapytany, czy jest za wcześnie, aby powiedzieć, że pocisk został wystrzelony z Rosji, Biden powiedział: „Istnieją wstępne doniesienia, które są z tym sprzeczne. Nie chcę mówić, dopóki nie zbadamy tego w pełni, ale jest to mało prawdopodobne. Został wystrzelony z Rosji , ale zobaczymy.

  8. Wcześniej Warszawa postawiła swoje wojsko w stan najwyższej gotowości po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. „Zdecydowano o podniesieniu gotowości części jednostek bojowych i innych służb mundurowych” – powiedział dziennikarzom rzecznik Piotr Mueller.

  9. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział wcześniej, że dwa rosyjskie pociski uderzyły w Polskę, co określił jako „bardzo znaczącą eskalację”.

  10. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba odrzucił jako „teorię spiskową”, że polskie bombardowanie mogło być spowodowane rakietami ziemia-powietrze wystrzelonymi przez siły kijowskie, podczas gdy Ministerstwo Obrony Rosji oskarżyło to o „akt prowokacyjny”. „.

READ  Zobacz: Tindi Bazaar leci do Polski na Miss Supernational

Polecane wideo dnia

10-letni student z Kalkuty wygrywa konkurs Google Doodle