18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wewnątrz zamieszania wokół Miss USA: list, który wyciekł i seria rezygnacji

Wewnątrz zamieszania wokół Miss USA: list, który wyciekł i seria rezygnacji

Kiedy w tym tygodniu Miss USA Noelia Voigt ogłosiła, że ​​rezygnuje ze stanowiska, powołała się na swój stan psychiczny i napisała, że ​​jest wdzięczna za tę szansę.

„Jako jednostki rozwijamy się, doświadczając w życiu różnych rzeczy, które pozwalają nam dowiedzieć się więcej o sobie” – napisała. Instagrama w poniedziałek.

Jednak wewnętrzny list pani Voigt z rezygnacją do kierownictwa Miss USA i organizacji Miss Universe, który otrzymał w piątek „The New York Times”, przedstawiał bardziej ponury obraz.

W ośmiostronicowym liście pani Voigt, która reprezentowała Utah i została koronowana we wrześniu, opisała „toksyczne środowisko pracy w organizacji Miss USA, które w najlepszym wypadku oznacza złe zarządzanie, a w najgorszym – zastraszanie i molestowanie”. ” W swoim piśmie skarżyła się również, że organizacja spóźnia się z wypłatą jej nagrody.

Organizacja Miss USA nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Odejście pani Voigt spowodowało co najmniej dwie kolejne rezygnacje. W środę Uma Sofia Srivastava, Miss Teen USA, ogłosiła swoją rezygnację ze stanowiska. Ariana Lemos, która reprezentowała Kolorado w wyborach Miss USA 2023, powiedziała w piątek, że w ramach solidarności po zapoznaniu się z postem pani Voigt złoży rezygnację.

„To było wołanie o pomoc” – powiedziała w wywiadzie 27-letnia pani Lemos.

Nagłe odejście wywołało powszechne spekulacje w świecie konkursów, że koronowanym zwycięzcom prawnie zabrania się swobodnego wypowiadania się na temat swoich doświadczeń z organizacją Miss USA. Kilku byłych rywalek pani Voigt, w tym pani Lemos, wydało oświadczenie, w którym domaga się zwolnienia jej z wszelkich umów o zachowaniu poufności.

W swoim piśmie z rezygnacją pani Voigt oświadczyła, że ​​padła ofiarą molestowania seksualnego, kiedy kierowca zrobił pod jej adresem niestosowne uwagi podczas zeszłorocznej parady bożonarodzeniowej w Sarasocie na Florydzie.

W swoim piśmie stwierdziła, że ​​organizacja nie udzieliła jej wsparcia, gdy zgłosiła incydent.

READ  Zwycięzcy People's Choice Awards 2022: pełna lista

Pani Voigt dodała, że ​​pełnienie funkcji Miss USA odbiło się na jej zdrowiu, dodając, że obecnie cierpi na stany lękowe i przyjmuje leki kontrolujące objawy.

Powiedziała, że ​​zaczęła odczuwać „kołatanie serca, drżenie całego ciała, utratę apetytu, niezamierzoną utratę wagi, utratę snu, wypadanie włosów i nie tylko”.

Niektórzy uważają, że post na Instagramie pani Voigt, w którym ogłosiła swoją rezygnację, zawierał tajną wiadomość. Pierwsza litera każdego z pierwszych 11 zdań oświadczenia zawiera sformułowanie „milczę”, co niektórzy zinterpretowali jako wskazówkę, że pani Voigt nie może otwarcie mówić o swoich przeżyciach.

Kilka dni po ogłoszeniu przez panią Voigt ze stanowiska zrezygnowała także pani Srivastava, która została koronowana na Miss Teen USA 2023.

„Po dokładnym rozważeniu zdecydowałam się zrezygnować, ponieważ uważam, że moje osobiste wartości nie są już w pełni zgodne z kierunkiem organizacji” – powiedziała pani Srivastava, która reprezentowała New Jersey we wrześniowym konkursie Miss Teen USA. książki Na Instagramie.

W swoim poście zamieściła cytat niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego: „Nie ma pięknych powierzchni bez straszliwej głębi”.

„Wiem, że każda z nas, która kocha ten program, chce się pospieszyć i coś zrobić” – napisała Lily Rose, prezes i dyrektor generalna organizacji Miss USA Organisation, w e-mailu do „The Times” na początku tego tygodnia, w sprawie pani Voigt i pani Miss USA. Rezygnacja Srivastavy. „Moim celem jest zapewnienie naprawdę pomocnych kroków, które możemy wspólnie podjąć”.

„Naszym nadrzędnym celem w Miss USA jest celebrowanie i wzmacnianie pozycji kobiet” – dodała Rose, mówiąc, że „traktuje te zarzuty bardzo poważnie”.

Za pośrednictwem przedstawiciela zarówno pani Srivastava, jak i pani Voigt odmówiły komentarza, powołując się na umowy o zachowaniu poufności. (Kopia kontraktu Miss USA 2023, uzyskana przez „The New York Times”, wydaje się zabraniać sygnatariuszom ujawniania jakichkolwiek informacji na temat Miss USA w czasie pracy dla organizacji.)

READ  Ryan Gosling, Emma Stone, Anatomia jesiennego psa

Po oświadczeniu pani Voigt kilka jej uczestniczek konkursu Miss USA 2023 zamieściło na Instagramie oświadczenie, w którym żąda, aby organizacja Miss USA zwolniła panią Voigt z wszelkich takich umów.

Julianna Morehouse, która mieszkała w Karolinie Południowej i startowała w wyborach Miss USA, reprezentując Maine, powiedziała w wywiadzie dla „The Times”, że wiadomość pochodzi z czatu grupowego przeprowadzonego z uczestniczkami wyborów w 2023 r., które były „zszokowane i zasmucone” wiadomością o rezygnacji pani Voigt. Podczas rozmowy na Zoomie przekazali wiadomość, którą chcieli przekazać, wspierając panią Voigt.

(Pani Morehouse nie podała konkretnej liczby, ale stwierdziła, że ​​liczba kobiet, które napisały i udostępniły list, stanowi większość z 51 uczestniczek wyborów Miss USA 2023).

Claudia Michelle Engelhart, z Schodzić Pełniąc w tym miesiącu funkcję dyrektorki ds. mediów społecznościowych wyborów Miss USA, stwierdziła, że ​​ma poczucie, że uczestniczki konkursu Miss USA były niesprawiedliwie zmuszane do podpisania umów.

„To było coś w stylu: «Musisz to podpisać, bo inaczej nie będziesz brać udziału w zawodach»” – powiedziała 24-letnia pani Engelhardt. „Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby tu dotrzeć. Wygrałeś swój stan. Co, nie jedziesz, bo nie chcesz podpisać kontraktu? W zasadzie przetrzymują cię jako zakładnika z braku lepszego terminu na podpisanie tego kontrakt.”

Pani Moorhouse powiedziała, że ​​ma „nieco ponad 24 godziny” na zapoznanie się z umową.

„Nie sądzę, aby którakolwiek z nas szukała zastępstwa prawnego, aby omówić z nami tę sprawę” – powiedziała w wywiadzie dla „The Times”. „Nigdy nie słyszeliśmy o wdrożeniu tak rygorystycznego porozumienia w poprzednich latach, ponieważ był to pierwszy rok nowego kierownictwa”. (Pani Rose została prezesem organizacji w zeszłym roku.)

Podkreśliła, że ​​chociaż jej osobiste doświadczenia z Miss USA są pozytywne, ma nadzieję, że wypowiedzenie się na ten temat zapewni, że tak będzie w przypadku wszystkich przyszłych zgłoszeń.

READ  Dixie DiAmelio, 21 lat, została przewieziona karetką do szpitala po tym, jak poczuła „omdlenie” i dzieli się aktualizacją

Pani Lemos, była Miss Kolorado USA, stwierdziła, że ​​dostrzegła ironię w sposobie działania Miss USA.

„To organizacja, która opowiada się za wzmocnieniem pozycji kobiet” – powiedziała.