7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street, Reserve Bank of Australia, stopy procentowe

Wall Street, Reserve Bank of Australia, stopy procentowe

RBA twierdzi, że spodziewane są dalsze wzrosty, ale nie są one na stałej ścieżce

RBA powiedział, że spodziewa się dalszego podnoszenia stóp procentowych, ale „nie jest na z góry określonej ścieżce”. Według oświadczenia gubernatora Philipa Lowe’a.

Lowe powiedział, że zarząd monitoruje czynniki, w tym globalną gospodarkę i wydatki gospodarstw domowych w kraju.

„Zarząd zdaje sobie sprawę, że polityka pieniężna jest spóźniona i że pełnego wpływu podwyżki stóp procentowych nie widać jeszcze na spłatach kredytów hipotecznych” – czytamy w oświadczeniu. „Oczekuje się, że wydatki gospodarstw domowych spowolnią w nadchodzącym okresie, chociaż czas i zakres tego spowolnienia są niepewne”.

Podniesienie stóp procentowych może uderzyć w gospodarkę na początku 2023 r., kiedy kredyty hipoteczne przestawią się ze stałych na zmienne, powiedział Jason Teh, dyrektor ds. inwestycji w Vertium Asset Management.

„Wielu pożyczkobiorców będzie bardzo ostrożnych z tym, ile mogą wydać w lokalnej gospodarce”, powiedział w wywiadzie dla „Street Signs Asia” CNBC.

„Myślę, że mniej więcej w pierwszym kwartale przyszłego roku zauważycie pewien wpływ na australijską gospodarkę” – powiedział.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Menedżer funduszu mówi, że zbliża się „punkt zwrotny” dla dużych firm technologicznych. To jest to, co ogląda

Zarządzający funduszem powiedział, że „fantastyczny tydzień dla potencjalnego punktu zwrotnego” na Nasdaq Composite może być na horyzoncie.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq spadł w tym roku o 26,2%, ponieważ Rezerwa Federalna podniosła koszty finansowania zewnętrznego, starając się kontrolować inflację.

Julian Howard, dyrektor ds. inwestycji w wiele aktywów w GAM, powiedział CNBC, jakiego katalizatora szukać i kiedy może być odpowiedni moment, aby inwestorzy technologiczni ponownie weszli na rynek.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Bank Rezerw Australii zgodnie z oczekiwaniami podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych

CNBC Pro: Morgan Stanley staje się byczy na chińskich akcjach, co daje im poważny potencjał wzrostowy

Morgan Stanley po raz pierwszy od prawie dwóch lat zwyżkował na chińskich akcjach, gdy kraj wkracza na „jasną ścieżkę do ponownego otwarcia”.

„Widzimy tutaj gwałtowne odbicie po bardzo słabych wynikach w ciągu ostatnich dwóch lat” – powiedział bank, choć ostrzegł, że droga do ożywienia „będzie wyboista”.

Morgan Stanley przedstawił listę nazw, które według niego odniosłyby korzyści z obiektu w Chinach, w tym dwie, które dały wzrost o prawie 130%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

Pekin ogłasza dalsze środki łagodzące COVID

miasto Pekin ogłosić Negatywne testy Covid nie będą wymagane przy wchodzeniu do większości miejsc publicznych, centrów handlowych czy osiedli mieszkaniowych, natomiast do barów i tzw. saloników KTV czy barów karaoke.

Oddzielnie, podał Reuters w poniedziałek że Chiny mogą ogłosić dalsze złagodzenie ograniczeń Covid już w środę, Powołując się na dwa źródła ze znajomością tematu.

Raport mówi, że oprócz 20 wprowadzonych w listopadzie pojawi się 10 nowych środków.

kilka miast w Chinach Zasady przeprowadzania testów na Covid zostały złagodzone w ostatnich dniach.

– Evelyn Cheng, Abigail Ng

Foxconn informuje o spadku przychodów po zakłóceniach związanych z Covid w chińskiej fabryce

Dostawca Apple Foxconn, znany również jako Przemysł precyzyjny Hon Haii wspomniany Jej miesięczne przychody za miesiąc listopad spadły o ponad 11% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Przychody za miesiąc wyniosły 551,1 mld dolarów tajwańskich (18 mld dolarów), co oznacza spadek o ponad 29% w porównaniu z październikiem.

READ  Wyspy Salomona zakazują statkom Marynarki Wojennej USA wchodzenia do portów - Ambasada USA

Tajwańska firma stwierdziła, że ​​spadek był spowodowany „stopniowym wchodzeniem do produkcji poza sezonem i częścią przesyłek dotkniętych epidemią w Zhengzhou”, gdzie firma prowadzi największą na świecie fabrykę iPhone’ów.

Akcje spółki spadły o 1,48% w Sabah Asia.

– Arjun Kharpal

Chińskie rynki wstrzymały handel na 3 minuty we wtorek, ponieważ naród opłakuje byłego lidera

Wydatki gospodarstw domowych w Japonii wzrosły piąty miesiąc z rzędu

Japonia wydatki rodzinne W październiku wzrosła o 1,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co oznacza piąty z rzędu miesiąc wzrostu od czasu spadku o 0,5% w maju.

Październikowy odczyt był wyższy niż oczekiwano, a analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się wzrostu o 1%.

„Ożywienie wydatków powinno spowolnić, ponieważ te gospodarstwa domowe odczują skutki realnych dochodów” — powiedział w CNBC Marcel Thelliant, główny japoński ekonomista w Capital Economics. Squawk Box AzjaPłace realne spadły w październiku o 2,6% rocznie silniejszy skurcz za ponad siedem lat.

„Uważamy, że japońska gospodarka wejdzie w recesję w przyszłym roku” – powiedział, dodając, że prawdopodobnie będzie to spowodowane niższym eksportem, co może prowadzić do zwiększonej ostrożności inwestycyjnej.

Japonia ma opublikować zrewidowane dane o PKB w czwartek.

– Jihe Lee

CNBC Pro: analitycy uważają, że zwycięzcy listopada mogą pójść wyżej – dając 2 więcej niż 160%

Te globalne akcje odniosły w listopadzie zwycięstwo, wyprzedzając indeks MSCI World Index.

CNBC Pro FactSet zbadał akcje, które nie tylko radziły sobie dobrze w ostatnim miesiącu, ale nadal widzą więcej w górę.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Oczekuje się, że Australia podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych: sondaż Reutera

Oczekuje się, że australijski bank centralny podniesie stopę procentową o 25 punktów bazowych do 3,1% we wtorek, według ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

READ  Ciężka susza na półkuli północnej „prawie niemożliwa” bez zmiany klimatu

Byłaby to ósma podwyżka RBA w tym roku i trzecia z rzędu podwyżka o 25 punktów bazowych od października.

— poinformował Bank Rezerw Australii w oświadczeniu po posiedzeniu w listopadzie.pełny efekt Seria podwyżek monetarnych przyszłych stóp procentowych.

Tymczasem Matt Simpson, główny analityk rynku w City Index, powiedział, że istnieje możliwość, że podwyżki stóp procentowych utkną w martwym punkcie w przyszłości.

„Problem przestojów zdecydowanie narasta” – powiedział. „Niektóre miary oczekiwań inflacyjnych spadają, a miesięczne dane o inflacji wskazują, że inflacja osiągnęła szczyt”.

Jednak inflacja w Australii pozostaje znacznie powyżej celu RBA wynoszącego od 2% do 3%. nieznacznie spadła w październiku. Według miesięcznego wskaźnika cen konsumpcyjnych banku centralnego.

Charmine Jacob

Akcje kończą się spadkiem na początek tygodnia

Akcje zamknęły się w poniedziałek niżej, ponieważ pojawiły się obawy, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe.

Dow Jones Industrial Average spadł o 482,78 punktów, czyli 1,4%, do zamknięcia na poziomie 33 947,10 punktów. S&P 500 spadł o 1,79%, osiągając poziom 3 998,84, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 1,93%, zamykając się na poziomie 11 239,94.

-Samanta Sobin