19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W wieku 89 lat zmarł Alan Arkin, nagrodzony Oscarem aktor „Małej Miss”

W wieku 89 lat zmarł Alan Arkin, nagrodzony Oscarem aktor „Małej Miss”

Alan Arkin, wieloletni aktor filmowy i teatralny, który zdobył Oscara za rolę w filmie „Little Miss Sunshine” z 2006 roku, zmarł w wieku 89 lat.

Przedstawiciel Arkina, Melody Korenbrot, przyznał się do jego śmierci w CBS News w piątek.

Arkin, który zdobył uznanie dzięki roli wulgarnego dziadka w Little Miss Sunshine, rozpoczął karierę w teatrze, zanim przebił się do ról telewizyjnych i filmowych. Zagrał w takich filmach jak „Edward Nożycoręki” i „Argo” oraz w serialach takich jak „BoJack Horseman”. Jego ostatnią rolą był serial Netflix The Kominsky Method, za który otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy dla aktora drugoplanowego w serialu komediowym.

Alan Arkin z Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego za Little Miss Sunshine podczas rozdania Oscarów 25 lutego 2007 r.

Franka Trappera/Corbisa za pośrednictwem Getty Images


W trakcie swojej kariery Arkin otrzymał dwie nagrody Screen Actors Guild, Złoty Glob i Tony, a także Oscara i nagrodę BAFTA, którą otrzymał za Małą Miss Sunshine. Otrzymał także kilka nominacji do Oscara, w tym swój pierwszy film Nadchodzą Rosjanie, nadchodzą Rosjanie.

Arkin był trzykrotnie żonaty i ma troje dzieci. On i jego pierwsza żona, Jeremy Yaffe, byli małżeństwem przez sześć lat i mieli dwóch synów, Adama i Matthew. Para rozwiodła się w 1961 roku. Od 1964 do 1994 roku Arkin był żonaty ze scenarzystką i aktorką Barbarą Daną, z którą miał syna Anthony’ego Dana Arkina. Po ich rozwodzie Arkin poślubił Susan Newlander.

W trakcie swojej kariery aktorskiej Arkin występował wraz z trójką swoich dzieci, w tym jako ojciec postaci granej przez Adama Arkina w serialu „Chicago Hope”.

w 2007, Arkin powiedział CBS „Sunday Mornings” że chociaż kochał swoją pracowitą karierę aktorską, czasami czyniło go to „żałośnie nieszczęśliwym”, dopóki nie znalazł lepszej równowagi między pracą a życiem osobistym.

„Kocham swoje życie. Kocham moją żonę. Kocham moje dzieci. Kocham moje wnuki. Mam niesamowitych przyjaciół” – powiedział, zanim podkreślił rozległy widok swojego domu w Nowym Meksyku. „Widzę to codziennie”.


Twarzą w twarz: Alan Arkin zastanawia się nad swoją karierą (CBS News) przez
Wiadomości CBS NA
youtube

READ  Sir Ian McKellen nie pojawi się na finałowych przedstawieniach w Londynie po upadku teatru