16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Warner Bros Discovery pozywa Paramount w związku z transakcją South Park na 200 milionów dolarów

Warner Bros Discovery pozywa Paramount w związku z transakcją South Park na 200 milionów dolarów

Warner Bros Discovery pozywa Paramount Global, twierdząc, że jego rywal wyemitował nowe odcinki popularnego animowanego serialu komediowego. Park Południowy po tym, jak Warner zapłacił za wyłączne prawa.

Warner twierdzi, że podpisał kontrakt w 2019 roku, płacąc ponad 500 milionów dolarów za prawa do istniejących i nowych odcinków lekceważącego programu, zgodnie z pozwem złożonym w piątek (24 lutego) w Sądzie Najwyższym stanu Nowy Jork.

HBO Max, platforma streamingowa Warnera, miała odbierać pierwsze odcinki z nowego urządzenia Park Południowy w 2020 r. Firma została jednak poinformowana, że ​​zgodnie z pozwem pandemia wstrzymała produkcję.

Pomimo wyłącznych praw Warnera do programu do 2025 roku, firma twierdzi, że South Park Digital Studios, które produkuje programy i jest wymienione jako pozwany w pozwie, dostarczyło Paramount dwa programy specjalne o tematyce pandemicznej, które zostały wyemitowane we wrześniu 2020 i marcu 2021 r. .

W pozwie zarzuca się, że specjalne oferty związane z pandemią powinny były zostać zaoferowane Warnerowi w ramach pierwotnej umowy. Posunięcie to, nazwane w pozwie „oszustwem werbalnym”, wysłało fanów serialu do rywalizacji z platformą Paramount. Prawie wszyscy z nich Park Południowy W pozwie napisano, że odcinki mają swoją premierę w Comedy Central, jednym z kanałów telewizji kablowej Paramount.

Twórcy serialu, Matt Stone i Trey Parker, którzy uruchomili program w 1997 roku i nadzorowali serię, nie zostali wymienieni w pozwie.

Uzyskaj prawa do transmisji Park Południowy Jest to konkurencyjny proces ze względu na potencjalnie lukratywny rynek, który przyciąga więcej subskrybentów, reklamodawców i lojalnych fanów, którzy według pozwu Warnera składają się głównie z młodych dorosłych.

24-stronicowy akt sądowy wskazuje również na umowę o wartości 900 milionów dolarów w 2021 roku między spółką zależną Paramount a South Park Digital Studios dotyczącą ekskluzywnych treści w usłudze przesyłania strumieniowego Paramount Plus, która została uruchomiona w tym samym roku.

READ  Will Smith uderza Chrisa Rocka podczas rozdania Oskarów

Warner twierdzi, że umowa była celowym „planem” między Paramount, jej spółką zależną MTV Entertainment Studios i South Park Digital Studios „aby odwrócić jak najwięcej Park Południowy jak najwięcej treści do Paramount Plus, aby dalej rozwijać tę wschodzącą platformę streamingową”.

Możesz uzyskać dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny 30-dniowy okres próbny

Subskrypcja

Warner zapłacił 1 687 500 USD za odcinek i twierdzi, że nie otrzymał jeszcze wszystkich odcinków objętych umową, co skutkuje ponad 200 milionami dolarów odszkodowania.

Paramount Global nie odpowiedział natychmiast na e-maile od The Associated Press z prośbą o komentarz w sprawie pozwu.

Park Południowy W tym miesiącu często pojawiało się na pierwszych stronach gazet po tym, jak program wywołał kpiny ze strony Harry’ego i Meghan. Przeczytaj najbardziej brutalne dowcipy z kontrowersyjnego odcinka tutaj.