14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Utah Jazz będzie miał „zupełnie nowy model” do umowy telewizyjnej – znak tego, co ma nadejść dla drużyn NBA

Utah Jazz będzie miał „zupełnie nowy model” do umowy telewizyjnej – znak tego, co ma nadejść dla drużyn NBA

Podczas gdy lokalny rynek transmisji wahał się w całym kraju w ciągu ostatnich kilku miesięcy w niepewności, gdy jeden z głównych syndykatów regionalnych sieci sportowych zbankrutował, a inny całkowicie opuścił biznes, Utah Jazz szukali nowego sposobu dystrybucji swoich gier. Miejsce, w którym nadeszła franczyza, jest nie tylko tym, co właściciel zespołu, Ryan Smith, nazywa „zupełnie nowym paradygmatem” transmisji meczów w całej NBA, ale może to być również oznaką tego, co czeka innych w lidze.

The Jazz będzie transmitować wszystkie swoje zagraniczne mecze telewizyjne w dwóch lokalizacjach w przyszłym sezonie, w ogólnodostępnej telewizji lokalnej na KJZZ oraz online z nową transmisją na żywo dla swoich fanów, starając się dotrzeć do jak jak najwięcej widzów. To zdecydowana zmiana w stosunku do modelu telewizyjnego, który drużyny NBA faworyzują od lat, w którym dolary kablowe są wymieniane w celu maksymalizacji liczby gospodarstw domowych, do których może dotrzeć.

„Gdybyś miał królicze uszy w telewizorze”, powiedział Smith, sportowiec W wywiadzie „Możesz mieć gry jazzowe”.

Jazz był emitowany w AT&T SportsNet w poprzednich sezonach, ale sieć była własnością Warner Bros. Television. Discovery, które tej wiosny wycofało się z branży RSN. Umowa zespołu z AT&T SportsNet miała wygasnąć z końcem sezonu 2022-23 i już szukała nowego domu dla telewizji.

Teraz będzie starała się poszerzyć grono odbiorców tak szeroko, jak to możliwe. Franczyza uruchomiła nowy dział mediów, SEG Media, w ramach Smith Entertainment Group i będzie produkować gry jazzowe, a także inne treści, które, jak twierdzi, będą dostępne wyłącznie dla nowego zespołu i nadawców. Gry będą emitowane na KJZZ, kanale 14 na tarczy lokalnej. KUTV-2, stowarzyszony z CBS Salt Lake City, będzie miał prawa do emisji gier i treści jazzowych, chociaż większość gier będzie emitowana w KJZZ; Oba kanały są własnością Sinclair Broadcast Group. SEG Media wyprodukuje gry – aby ponownie wyemitować Craiga Bolerjacka, Thurla Baileya i Holly Rowe – i będzie sprzedawać reklamy do nich.

READ  Tour de France - Etap 1: NA ŻYWO

Nowy produkt bezpośrednio do konsumenta, który wciąż nie jest nazwany, umożliwi fanom dostęp do gier za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji zespołu. Będzie dostępny z płatną subskrypcją w całym stanie i w promieniu 150 mil od Salt Lake City – lokalnego rynku jazzowego. Smith powiedział, że Jazz będzie również dążył do umożliwienia transmisji swoich meczów na rynkach zagranicznych, chociaż pozostaje to ambitne i jeszcze niepewne i może kolidować z NBA League Pass, ponieważ liga sprzedaje dostęp poza nią. Gry targowe.

Smith zamierzał zwiększyć dostęp do gier jazzowych. Powiedział, że tylko 39 procent gospodarstw domowych w Utah mogło oglądać mecze, kiedy kupił drużynę w 2020 roku, ale uważa, że ​​ta nowa metoda może doprowadzić do pięcio- do siedmiokrotnego wzrostu oglądalności.

Przejście na nadawanie na żywo w domu i z dala od kabla RSN prawdopodobnie wiązałoby się z niższymi przychodami dla franczyzy. Te regionalne sieci sportowe, choć coraz bardziej zawodne, zapewniały zespołom znaczne dochody. Ale RSN potknął się w całym kraju w 2023 roku. Diamond Sports Group, która jest właścicielem praw do 16 drużyn NBA, złożyła w lutym wniosek o upadłość. Zrezygnował również z praw do San Diego Padres i przestał płacić czterem innym zespołom.

Smith opisał zmianę jako krok wstecz i krok naprzód dla franczyzy, ponieważ jego grupa sportowa ma tendencję do produkcji i sprzedaży reklam, aby zrekompensować utracone dochody.

CCzy obudziłbyś się i spojrzał w lustro na siebie i swoich fanów, gdybyś miał oglądalność na poziomie 39 procent? Smith powiedział i dodał: „Będziemy musieli wykazać się kreatywnością i pesymistycznie podchodzić do generowania przychodów… Wiemy, że odnosimy krótkoterminowy sukces, ale to jest kierunek, w którym zmierzamy”. I myślę, że jeśli spojrzymy wstecz za pięć lat, wszyscy powiedzą, że to, co zrobił Utah, było naprawdę niesamowite”.

READ  Astros odpierają Mariners po dziwacznej konfrontacji pomiędzy Hectorem Neresem i Julio Rodriguezem

Może to być zwiastun tego, w jaki sposób zespoły NBA podejdą do lokalnych transmisji i część zmieniających się fal w szerszym ekosystemie medialnym NBA. Komisarz NBA Adam Silver powiedział w marcu, że spodziewa się, że zespoły przyjmą hybrydowe podejście do transmisji. Phoenix Suns ogłosili w kwietniu, że franczyza opuści RSN należący do Diamond Sports dla własnej sieci telewizji niekodowanej i opcji DTC, chociaż zostało to zawieszone w sporze prawnym między Suns i Diamond Sports. (The Jazz twierdzi, że franczyza uzyskała wszystkie niezbędne zgody NBA, aby kontynuować swój plan.)

Clippers wyemitowali swoje gry na własnym produkcie DTC, ClipperVision, w zeszłym sezonie, wycenionym na 199 USD w tym roku, jednocześnie emitując gry na lokalnym kanale RSN. MSG Networks, siedziba New York Knicks, oraz sieć YES, która transmituje Nets, ogłosiły swoje aplikacje skierowane bezpośrednio do konsumentów, aby dać fanom inny wybór sposobu oglądania meczów.

Smith powiedział, że nie ma jeszcze ceny za cyfrową subskrypcję, aby zobaczyć Jazz. MSG+ zapewni Ci bilety miesięczne (29,99 USD), roczne (309,99 USD) i na mecze (9,99 USD), jednocześnie emitując łącznie pięć profesjonalnych drużyn. Sieć YES transmituje również gry Yankees i Liberty i pobiera opłatę w wysokości 24,99 USD miesięcznie i 239,99 USD rocznie. Niektórzy fani początkowo ponieśli te koszty.

Sieci te działały w ramach modelu, w którym nie mogły podcinać swoich własnych sieci kablowych, powiedział Smith, i musiały odpowiednio ustalać ceny. Smith zauważa, że ​​Jazz nie musi się tym przejmować. Dodaje jednak, że należy wziąć pod uwagę własne koszty, w tym stanie w procesie DTC, a cena będzie próbowała zrównoważyć przystępność cenową bez obniżania stawek NBA League Pass. Jazz może rozważyć dodanie słodzików, takich jak bilety lub torby na prezenty, aby przyciągnąć lub uatrakcyjnić subskrypcje.

READ  Will Brennan przegrał u siebie w 14-biegowym zwycięstwie Guardians nad Astros

„To nie znaczy, że nie uzyskamy podobnych cen” – powiedział. Ale powodem, dla którego rzeczy dzieją się w ten sposób, są umowy z szerszymi kontraktami. Musimy nawlec tę igłę”.

Jeśli to zadziała dobrze w przypadku Jazza, Smith powiedział, że może rozszerzyć model DTC na inne części swojego sportowego imperium. Ma udziały własnościowe w Real Salt Lake i Utah Royals, zespole NWSL, który pojawi się w 2024 roku, i jest właścicielem zespołu Jazz’s G League. on jest też Chce sprowadzić drużynę NHL do jego stanu.

Najpierw jednak Smith skupia się na tym, aby jazz był jak najszerszy. Uważa, że ​​zespół jest dobrze przygotowany, nieobciążony żadną umową RSN w czyśćcu finansowym, do samodzielnego budowania.

(Zdjęcie: Jazz Bear w Utah: Garrett Ellwood/NBAE za pośrednictwem Getty Images)