21 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ustawodawcy amerykańscy wzywają odwiedzających Polskę do pomocy ukraińskiej armii

Siedmioosobowa delegacja udała się z Ukrainy we wschodniej Polsce do ośrodków recepcyjnych dla uchodźców.

Siedmioosobowa delegacja udała się z Ukrainy we wschodniej Polsce do ośrodków recepcyjnych dla uchodźców.

Dwustronni przedstawiciele amerykańskich prawodawców odwiedzających Polskę powiedzieli w sobotę, że najpilniejszą potrzebą w walce Ukrainy z rosyjską inwazją jest przygotowanie i wsparcie kraju na wszelkie możliwe sposoby, aby pomóc w obronie niepodległości kraju.

Siedmioosobowa delegacja pod przewodnictwem Stephena Lyncha, demokraty z Massachusetts, odwiedziła obozy dla uchodźców na Ukrainie we wschodniej Polsce. Zwrócili uwagę na otwartość Polski w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy, w tym w domach prywatnych. Do Polski przybyło ponad 2 miliony osób, które uciekły przed wojną od czasu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę 24 lutego.

„Jesteśmy tutaj, aby uspokoić i wesprzeć ludność Ukrainy. Jesteśmy tutaj, aby podziękować Polakom za ich niesamowitą hojność dla uchodźców” – powiedział Lynch, przewodniczący Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego ds. Nadzoru i Reform.

Podczas sobotniego spotkania on-line z mediami amerykańscy ustawodawcy podkreślili potrzebę pilnej pomocy ukraińskiej armii w walce z siłami rosyjskimi. Powiedzieli, że nie ma miejsca na rozmowy pokojowe, dopóki nie wybuchnie „gorąca wojna”. „Najpilniejszym krokiem, jaki możemy podjąć, jest zapewnienie, że ukraińscy bojownicy – ​​dzielni patrioci, którzy walczą o swoją wolność – otrzymają każdy sprzęt, każdą cząstkę zaopatrzenia i każdą cząstkę wsparcia” – powiedział Lynch.

Odpowiadając na pytanie o możliwy proces pokojowy na Ukrainie, powiedział: „Mam nadzieję, że będzie czas na dyskusję i czas na dyplomację, ale teraz myślę, że armia ukraińska coraz dzielniej posuwa się do przodu przeciwko bardzo dużej armii. Wrogowi”.

Prezydent USA Joe Biden weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli w czwartek, który skupi się na wojnie na Ukrainie i bezpieczeństwie europejskim.

Tak długo, jak rosyjski prezydent Władimir Putin nadal okupuje, „jest tylko jeden sposób na odpowiedź, a jest nim siła militarna” – powiedział Lynch.

pan Mark Green, republikański przedstawiciel z Tennessee w Komitecie Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów; Wysłałem wiadomość do Putina.

„Zjednoczyliście NATO, zjednoczyliście Unię Europejską, zjednoczyliście Kongres Stanów Zjednoczonych. Przeciwstawiamy się waszej tyranii, jesteście zbrodniarzami wojennymi” – powiedział. – powiedział Zielony. „Wycofaj swoje wojska z Ukrainy!”

Inni członkowie delegacji to Demokraci z Massachusetts Lori Trahan i Maine Celly Bingry oraz reprezentanci Republikanów Jack Lautern, Pat Fallon z Teksasu i Nancy Moss z Południowej Karoliny.

READ  Zmiany podatkowe dla inwestorów w polskie nieruchomości