22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty przyznane na pierwszą w Polsce morską farmę wiatrową

Kontrakty przyznane na pierwszą w Polsce morską farmę wiatrowąZdjęcie dzięki uprzejmości SeaRenergy Group/Baltic power

Zespół SeaRenergy Podano A Umowa na usługi integracji offshore przez Baltic Power Na etap budowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.

Operacje rozpoczną się w ostatnim kwartale 2024 r., a usługi rozpoczną się latem, w fazie przygotowawczej.

Kompleksowa usługa integracji morskiej SeaRenergy oparta na rejestracji statków, rejestracji załogi i odprawie, inspekcjach i monitorowaniu placu budowy zapewniła innowacyjne systemy zarządzania żeglugą i monitorowania morskiego we współpracy z doświadczonym długoterminowym partnerem Vissim AS. W ramach partnerstwa z Vissim AS realizowane są obecnie dwa projekty, a w tym roku zostanie dodany trzeci.

Zespół koordynatorów morskich SeaRenergy będzie odpowiadał przede wszystkim za monitorowanie i koordynację ruchu statków w Łebie w biurze budowy oraz za ułatwianie komunikacji ze statkami na placu budowy na morzu.

Plan umożliwi SeaRenergy zatrudnienie lokalnych koordynatorów morskich i budowanie lokalnych umiejętności, które podkreślą długoterminowe zaangażowanie grupy w treści lokalne po utworzeniu firmy w 2022 r.

Morska farma wiatrowa Baltic Power ORLEN to kluczowy projekt dla Grupy i Northland Power, wspierający przejście na czystą, niskoemisyjną gospodarkę. Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej nad Morzem Bałtyckim, na wysokości Choczewa i Łeby, 23 km na północ od polskiego wybrzeża.

READ  Malaga 7s – polski faworyt, mimo że nie ma go w wiadomościach FBC