29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zbojkotuje Wodne Mistrzostwa Świata 2022, jeśli Rosja i Białoruś wezmą udział w

Polska zbojkotuje Wodne Mistrzostwa Świata 2022, jeśli Rosja i Białoruś wezmą udział w

Polski Związek Pływacki jest najnowszą europejską drużyną, która ogłosiła, że ​​zbojkotuje tegoroczne Mistrzostwa Świata w Pływaniu przeciwko decyzji FINA o dopuszczeniu do rywalizacji rosyjskich i białoruskich sportowców.

Odilia ZetrezkockPrezes Polskiej Federacji, trzykrotny medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata, poinformował w piątkowym oświadczeniu.

„Polska społeczność pływacka, jak większość przedstawicieli wolnego świata, była zszokowana tym, co dzieje się na Ukrainie. Nie wyobrażam sobie.

W raporcie stwierdzono, że gdyby FINA zmieniła swoją pozycję na turnieju w Budapeszcie w czerwcu i zablokowała rosyjskich i białoruskich graczy, polscy gracze znów będą rywalizować.

Szwajcaria powiedziała to samo wcześniej Nie może rywalizować, jeśli są sportowcy z Rosji i Białorusi.

Rosyjska inwazja na Ukrainę uderza w pobliżu domu Polski, a gdy wojna zbliża się do zachodniej Ukrainy i obwodu lwowskiego, 43 mile od granicy z Polską.

Polska, członek NATO, obawia się, że rosyjska agresja na granicy z Ukrainą może nie ustać w miarę zbliżania się wojny. Polska ma obecnie około 2 miliony lub więcej ukraińskich uchodźców, więcej niż populacja stolicy kraju i największego miasta, Warszawy. Międzynarodowa pomoc, która ma pomóc Polsce w leczeniu uchodźców, zalała kraj.

FINA jest jedną z nielicznych międzynarodowych organizacji sportowych, których rządy rosyjskich i białoruskich sportowców nie zakazały ataków na Rosję. Międzynarodowe organizacje sportowe planujące w tym roku zorganizować ważne wydarzenia w Rosji: lista prowadzona przez FINA jest jeszcze krótsza. Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu zostały odwołane, ponieważ małe imprezy w nurkowaniu, piłce wodnej i pływaniu artystycznym zostały przeniesione / szukając nowego gospodarza, a grudniowe Mistrzostwa Świata na krótkich trasach odbędą się obecnie w Kazaniu.

FINA stwierdziła, że ​​jest sceptyczna co do legalności zakazu udziału rosyjskich i białoruskich sportowców w turnieju. Argument ten zadał kolejny mały cios, gdy w piątek Międzynarodowa Rada Arbitrażu Sportowego odrzuciła wniosek Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej o zawieszenie decyzji FIFA o zakazie udziału Rosji w rozgrywkach międzynarodowych, w tym w eliminacjach do Mistrzostw Świata. CAS odrzucił wcześniej wniosek Europejskiego Komitetu Wykonawczego o zawieszenie podobnej decyzji UEFA.

READ  Wyniki badań w czterech krajach Europy Środkowej, jako że wolność mediów jest „zagrożona” | Wolność prasy

Zamiast całkowitego zakazu rosyjskich sportowców i działaczy na międzynarodowych zawodach, FINA podała. Zamiast tego przyjmują indywidualne podejście. Zakazali także flag i emblematów rosyjskich i białoruskich.

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził supergwiazdę tenisa Daniel Miedwiediew Aby konkurować, ale tylko wtedy, gdy prezydent Rosji Władimir Putin to potępi. Na Mistrzostwach Świata w Gimnastyce Artystycznej w Katarze na początku tego miesiąca rosyjski gimnastyk Ivan Guliac nosił na swoim lamparcie emblemat „Z”, symbolizujący inwazję armii rosyjskiej na Ukrainę.

Polska wysłała 17 pływaków do udziału w poszczególnych zawodach podczas Mistrzostw Świata 2019. Chociaż nie otrzymali żadnych medali, Radosław Kaveki Przyszedł bardzo blisko w skoku 200 paczek (1: 56,37). Kasia Vasik Zajęła 5. miejsce w kategorii wolnej 50 kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich zeszłego lata.

Zdobywca ostatniego medalu Polski na Wodnych Mistrzostwach Świata 2017. Wojciech Wojdak Zdobył srebrny medal w biegu wolnym na 800 mężczyzn.