16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

United Airlines tracą pieniądze z powodu uziemienia samolotów Boeing

United Airlines tracą pieniądze z powodu uziemienia samolotów Boeing

  • Napisane przez Mariko Aoi
  • Reporter biznesowy

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: W samolocie podczas wybuchu powietrza

Duże amerykańskie linie lotnicze oświadczyły, że spodziewają się strat pieniężnych w ciągu trzech miesięcy od stycznia do marca w związku z uziemieniem samolotu Boeing 737 MAX 9.

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) uziemiła 171 samolotów po tym, jak w trakcie lotu zepsuły się nieużywane drzwi.

United Airlines ma w swojej flocie 79 samolotów, więcej niż jakakolwiek inna linia lotnicza, a za nimi plasują się Alaska Airlines.

Obie linie lotnicze były zmuszone odwołać w tym miesiącu setki lotów z powodu inspekcji.

zjednoczony Powiedział Oczekuje, że samoloty pozostaną uziemione do 26 stycznia, a w swojej prognozie zakłada, że ​​w tym miesiącu w ogóle nie będzie mógł nimi latać.

Według danych śledzenia lotu, samolot linii Alaska Airlines lecący z Portland w stanie Oregon do Ontario w Kalifornii osiągnął wysokość 4876 metrów, kiedy rozpoczął awaryjne opadanie, po eksplozji nieużywanych drzwi ewakuacyjnych.

„Bezpieczeństwo pasażerów, a nie prędkość, zadecyduje o harmonogramie powrotu tych samolotów do służby” – podała agencja w niedzielnym oświadczeniu.

Boeing 737-900ER przepracował 11 milionów godzin bez wypadków, porównywalnie z nowszym samolotem 737 MAX 9.

FAA nie nakazała uziemiania starszego modelu do czasu przeprowadzania przez operatorów kontroli wzrokowych.

Boeing zapowiedział, że po wypadku podniesie jakość inspekcji w zakładach produkcyjnych.

We wtorek United ogłosiło stały zysk przed opodatkowaniem w wysokości 3,4 miliarda dolarów (2,67 miliarda funtów) za cały 2023 rok.

United omówi wyniki we wtorek rano podczas rozmowy telefonicznej z analitykami i inwestorami, podczas której oczekuje się, że firma przedstawi aktualne informacje na temat inspekcji bezpieczeństwa uziemionych samolotów.

Zarówno Alaska, jak i Boeing mają ogłosić swoje wyniki w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

READ  Weteran armii wygrywa proces sądowy o 50 milionów dolarów przeciwko 3M za uszkodzenie słuchu spowodowane przez słuchawki