21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FTC zakazuje TurboTax reklamowania „bezpłatnych” usług, nazywa je zwodniczymi

FTC zakazuje TurboTax reklamowania „bezpłatnych” usług, nazywa je zwodniczymi

Kimberly White/Getty Images

Turbo Tax zostanie uruchomiony 22 lutego 2018 r. w San Francisco w Kalifornii.


Nowy Jork
CNN

Federalna Komisja Handlu Orzeczenie w sprawie A Ostateczny ranking W poniedziałkowej opinii stwierdzono, że TurboTax, popularne oprogramowanie do rozliczania podatków, zajmowało się oszukańczą reklamą i zakazało firmie bezpłatnego reklamowania swoich usług, chyba że byłyby one bezpłatne dla wszystkich klientów.

Agencja stwierdziła, że ​​wyświetlając reklamy „bezpłatnych” usług podatkowych, do których wielu klientów nie kwalifikowało się, oprogramowanie do składania zeznań podatkowych naruszyło ustawę Federalnej Komisji Handlu i oszukało konsumentów.

Federalna Komisja Handlu złożyła swój pierwszy pozew przeciwko Intuit, właścicielowi TurboTax. Ze względu na zwodniczą reklamę w 2022 r. Pracownicy FTC twierdzili, że większość osób składających zeznania podatkowe nie może korzystać z „bezpłatnych” usług firmy – „Na przykład ci, którzy otrzymują formularz 1099, aby pracować w gospodarce gig, lub ci, którzy uzyskują dochody z gospodarstwa rolnegoTurboTax reklamuje tym klientom swoje produkty jako bezpłatne, Według Federalnej Komisji Handlu.

Sędzia prawa administracyjnego Federalnej Komisji Handlu, dr. Michaela Chappella Wstępna decyzja we wrześniuW poniedziałek komisja poparła tę decyzję. W ramach tego procesu Intuit zwrócił się do Federalnej Komisji Handlu (FTC).

W poniedziałkowym oświadczeniu Intuit oświadczył, że odwołuje się od „tej głęboko błędnej decyzji”. Do Federalnego Sądu Okręgowego poza Federalną Komisją Handlu (FTC).

„Nikt nie powinien być zaskoczony, że komisarze FTC – pracownicy FTC – wydali orzeczenie na korzyść FTC, tak jak to czynili w przypadku każdej apelacji w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Decyzja ta jest wynikiem stronniczego i uszkodzonego systemu, w którym działa” – powiedział rzecznik Intuit. Komisja składająca się z oskarżonego, sędziego, ławy przysięgłych, a następnie sędziego apelacyjnego, wszyscy w tej samej sprawie.

READ  Rajd rynkowy przełamuje poprzedni opór; Bolesna transmisja Tesli

FTC nakazała firmie Intuit nie wolno bezpłatnie reklamować ani sprzedawać żadnych towarów ani usług, chyba że są one bezpłatne dla wszystkich klientów.

Komisja stwierdziła, że ​​może również jasno ujawnić, jaki procent klientów faktycznie kwalifikuje się do bezpłatnej usługi, co będzie zbliżone do reklamowanego roszczenia „bezpłatnego”. FTC dodała, że ​​jeśli usługa nie jest już bezpłatna dla większości konsumentów, TurboTax również może to stwierdzić.

FTC nakazała firmie Intuit „jasne i widoczne ujawnienie wszystkich warunków i obowiązków wymaganych do uzyskania„ bezpłatnego ”towaru lub usługi”.

„Nakaz zabrania firmie Intuit przedstawiania fałszywych informacji na temat jakichkolwiek istotnych faktów dotyczących jej produktów lub usług, takich jak cena, zasady zwrotów, możliwość ubiegania się przez konsumentów o ulgę podatkową lub odliczenie podatku, a także dokładne składanie podatków online bez korzystania z płatnej usługi TurboTax”. początek Federalna Komisja Handlu stwierdziła.

ostatni maj, Około 4,4 miliona osób Miał otrzymać czeki od TurboTax po ugodzie osiągniętej w 50 stanach ze spółką-matką Intuit w sprawie rzekomego odciągania milionów Amerykanów o niskich dochodach od bezpłatnych usług składania zeznań podatkowych.

Śledztwo zostało wszczęte później A Raport ProPublicy 2019 Który oskarżył firmę o odwracanie kwalifikowanych klientów od dotowanych przez władze federalne produktów do składania zeznań podatkowych, utrudniając ich znalezienie w wyszukiwarkach internetowych, a zamiast tego kierował ich do płatnej wersji usług składania zeznań firmy.

Większość klientów otrzyma około 30 dolarów, a niektórzy klienci, którzy korzystali z TurboTax przez trzy kolejne lata, otrzymają nawet 85 dolarów. Powstała także strona internetowa w celu uzyskania dalszych informacji.

„Agresywny i wprowadzający w błąd marketing TurboTax oszukał miliony Amerykanów o niskich dochodach, którzy próbowali wywiązać się ze swoich prawnych obowiązków, składając zeznania podatkowe” – powiedziała 4 maja 2023 r. prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James. komunikat prasowy. „Dzisiaj naprawiamy ten błąd i wkładamy pieniądze z powrotem do kieszeni ciężko pracujących podatników, którzy nigdy nie musieli płacić za składanie zeznań podatkowych”.

READ  Kierowcy z Manhattanu są wściekli na opłaty za zatory, mające na celu zmniejszenie korków

Jordan Valinsky z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.