24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

American Airlines zwalniają 321 pracowników DFW w celu reorganizacji obsługi klienta – NBC 5 Dallas-Fort Worth

American Airlines zwalniają 321 pracowników DFW w celu reorganizacji obsługi klienta – NBC 5 Dallas-Fort Worth

American Airlines twierdzi, że w ramach przetasowań w zespole obsługi klienta zwalnia ponad 320 pracowników w północnym Teksasie.

Linia lotnicza z siedzibą w Fort Worth stwierdziła, że ​​reorganizacja „zapewni w przyszłości większy poziom wsparcia” dla podróżnych.

„Dzisiaj ogłosiliśmy aktualizacje w organizacji naszego centrum kontaktowego, które pomogą nam lepiej obsługiwać naszych klientów. W ramach tych aktualizacji tworzymy nowy zespół ds. sukcesu klienta, który będzie zajmował się zapewnianiem wygodniejszej i udoskonalonej obsługi klientów American Airlines za pośrednictwem linii lotniczej” – stwierdził przewoźnik w oświadczeniu: „Niektóre z Twoich bardziej złożonych potrzeb związanych z podróżą”.

– podaje „Dallas Morning News”. Rekonfiguracja dotknie także kolejnych 335 pracowników w Phoenix. Jak podała gazeta, zespół ds. sukcesu klienta będzie się teraz składał ze 135 pracowników.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​pracownicy, których stanowiska zostały wyeliminowane, nie byli reprezentowani przez związek zawodowy i mogli ubiegać się o ponad 800 istniejących ofert pracy w firmie, w tym o pracowników przekształconego zespołu ds. sukcesu klienta.

American Airlines poinformowały, że pracownicy, którzy nie mogą znaleźć pracy gdzie indziej w firmie lub kwalifikują się do emerytury, otrzymają odprawy. Jeśli pracownik będzie chciał szukać pracy poza firmą, firma American twierdzi, że zapewni wsparcie przy zatrudnieniu z zewnątrz.

Linie lotnicze podały, że członkowie zespołu obsługi klienta pozostaną zatrudnieni i otrzymają wynagrodzenie do 30 marca.

READ  Prawie 5 milionów blenderów sprzedanych w Costco, Target i Walmart zostało wycofanych z rynku z powodu uszkodzonych ostrzy.