28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina ma nadzieję znaleźć w tym tygodniu sposób na zablokowanie granicy z Polską

Ukraina ma nadzieję znaleźć w tym tygodniu sposób na zablokowanie granicy z Polską

Polscy kierowcy blokują od 6 listopada kilka przejść granicznych z Ukrainą, jednak blokada na głównym przejściu Jahodyn-Dorohusk została tymczasowo zniesiona po tym, jak miejscowy burmistrz podjął działania, aby ją zatrzymać, gdyż zagrażała ona miejscom pracy.

„Planujemy osiągnąć wspólne stanowisko w tym tygodniu w Kijowie” – powiedział wicepremier Ukrainy Oleksandr Kubrakow po spotkaniu w Warszawie z nowym ministrem infrastruktury polskiej Dariuszem Klimczakiem.

Kubrakow, który jest także Ministrem Infrastruktury, Odbudowy i Społeczności Ukrainy, powiedział, że głównym tematem spotkania było blokowanie granicy, ponieważ główne przejścia graniczne zostały całkowicie zablokowane, a tylko trzy ciężarówki opuściły Yahodin w zeszłym dniu.

Przedstawiciele rządów Ukrainy i Polski odbędą się pod koniec tygodnia w Kijowie – powiedział Kubrakow.

Polscy truckerzy narzekają, że przegrywają z ukraińskimi firmami, które oferują tańsze ceny za swoje usługi.

„Przekazaliśmy kluczowe statystyki i dane analityczne dotyczące przewozów ładunków przez ukraińskich i polskich przewoźników, z których wynika, że ​​problemy, o których mówią protestujący, w rzeczywistości nie istnieją” – powiedział.

Ukraińscy inspektorzy transportu mówią, że po polskiej stronie na pozwolenie na wjazd na Ukrainę czeka około 3900 ciężarówek.

Nowo mianowany premier Polski Donald Tusk powiedział w zeszłym tygodniu, że nowy rząd będzie starał się jak najszybciej zakończyć protesty kierowców ciężarówek na granicy z Ukrainą.

(Raport: Pavel Polityuk; redakcja: Susan Fenton)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  Sony Pictures Classics przejmuje oficjalny polski film „The Peasants” do Oscara