22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trump Media & Technology Group tankuje akcje po ogłoszeniu masowej sprzedaży akcji

Trump Media & Technology Group tankuje akcje po ogłoszeniu masowej sprzedaży akcji


Nowy Jork
CNN

Akcje Trump Media & Technology Group ponownie spadły po tym, jak firma ogłosiła potencjalny masowy napływ nowych akcji. Firma borykająca się z trudnościami szybko traci pieniądze, a nowa oferta akcji może pomóc jej utrzymać się na rynku.

Powrót na rynek z większą liczbą akcji ma jednak swoje wady: ogłoszone w poniedziałek dodanie 21,5 miliona akcji do sprzedaży spowoduje dodanie o ponad 15% więcej akcji do publicznie dostępnych akcji spółki. Prawda jest właścicielem społecznym. Znacząco obniżyłoby to wartość udziałów dotychczasowych akcjonariuszy – w tym pakietu byłego prezydenta Donalda Trumpa. Oznacza to, że można sprzedać miliony akcji.

Celem tego zgłoszenia jest rejestracja wszystkich akcji związanych z fuzją, w wyniku której Trump Media trafiło na giełdę, w tym akcji związanych z nakazami przeszukania. Warranty dają ich posiadaczowi prawo do nabycia akcji spółki po określonej cenie.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

„Wierzy się, że wymienią nakaz na część akcji, a następnie natychmiast je sprzedają” – powiedział John Rekenthaler, wiceprezes ds. badań w Morningstar.

Matthew Tuttle, dyrektor generalny Tuttle Capital Management, twierdzi, że zarząd byłby „głupi”, gdyby nie sprzedał większej liczby akcji, nawet jeśli takie posunięcie zdenerwowałoby akcjonariuszy.

Akcje TMTG (DJ) zamknęła się w poniedziałek o ponad 18%. W ostatnich miesiącach akcje spółki znacznie wzrosły w oczekiwaniu na fuzję spółki wykupującej czeki in blanco z biznesem medialnym Trumpa. Stracił jednak ponad 60% swojej wartości od szczytu 26 marca, czyli dzień po zakończeniu fuzji i rozpoczęciu notowań publicznych jako TMTG.

Jednak Tuttle twierdzi, że spadek cen akcji w oparciu o najnowszą aktualizację będzie prawdopodobnie tymczasowy.

„To wkurzy niektórych ludzi. Inni mogą na to spojrzeć i spróbować kupić coś dla siebie”. „Dopóki Trump będzie w tej czy innej formie w wiadomościach, będzie to mem . Ludzie będą tym handlować.”

READ  Walmart zgadza się kupić Vizio, aby rozwijać działalność reklamową

Akcjonariusze, w tym Trump, już to zrobili Widzieli, jak ubywa ich majątku Wartość od chwili wejścia spółki na giełdę.

Każdy, kto 27 marca kupił Trump Media po cenie zamknięcia wynoszącej 66,22 USD, stracił już ponad połowę swoich pieniędzy. Gwałtowne spadki wpłynęły na majątek netto Trumpa. Udziały byłego prezydenta wyceniono na 5,2 miliarda dolarów przy najwyższym poziomie ceny akcji Trump Media na zamknięciu. Do poniedziałkowego zamknięcia spadł do około 2,1 miliarda dolarów. Majątek Trumpa prawie spadł W poniedziałek 470 milionów dolarów w związku ze spadkiem akcji.

Zgłoszenie ma również na celu zarejestrowanie ponad 146 milionów akcji posiadanych przez niektórych akcjonariuszy w celu odsprzedaży, w tym wszystkie 114,8 miliona z obecnych 78,8 miliona akcji Trumpa i potencjalne 36 milionów akcji, które mogłyby zostać przyznane, jeśli cena akcji utrzyma się powyżej pewnego poziomu.

Chociaż nie będą mogli natychmiast sprzedać tych akcji, oznacza to, że są o krok bliżej do takiej możliwości po zniesieniu pozostałych zakazów, w tym sześciomiesięcznego okresu zawieszenia, mówi Michael Olrogg, profesor nadzwyczajny . Na Wydziale Prawa Uniwersytetu Nowojorskiego.

Istnieje wiele przyczyn nagłych wahań cen akcji. Firma jest powiązana z Trumpem, polaryzującą postacią polityczną, której powiązania z giełdą wzbudziły zainteresowanie. Kamieniem milowym było także publiczne wystąpienie Trump Media Były prezydent wraca na Wall Street Po latach przeszkód regulacyjnych i prawnych.

Eksperci ostrzegali inwestorów detalicznych Decydując się na obrót akcjami, należy zachować ostrożność, zwłaszcza że spółka nie ma podstaw, które uzasadniałyby jej wysoką wycenę. mediach Trumpa Stracił 58 milionów dolarów w 2023 r. i wygenerowała przychody w wysokości zaledwie 4,1 mln dolarów.

Trump posiada obecnie ponad 57% akcji spółki. Jeśli Trump nie kupi akcji w nowej ofercie publicznej, po emisji większej liczby akcji będzie właścicielem prawie połowy akcji spółki znajdujących się w obrocie publicznym.

READ  Weto Hochula poddaje w wątpliwość projekt morskiej energetyki wiatrowej na Long Island

Ale firma potrzebuje pieniędzy. Wyznała, że ​​ma poważne wątpliwości, czy jest w stanie kontynuować pracę. Firma generuje niewielkie przychody, traci miliony dolarów i traci wielu swoich użytkowników.

Chociaż oferta akcji nie była bezpośrednio związana Proces karny Trumpa Od poniedziałku firma ostrzegała potencjalnych inwestorów, że trwające działania prawne Trumpa stanowią zagrożenie dla reputacji i marki firmy.

„Prezydent Donald J. Trump jest przedmiotem licznych postępowań prawnych. Firma zauważyła, że ​​jakikolwiek negatywny wynik jednego lub większej liczby toczących się postępowań prawnych może mieć negatywny wpływ na TMTG. „Jeśli prezydent Donald J. Trump przestanie poświęcać dużo czasu Truth Social, będzie to miało negatywny wpływ na działalność TMTG”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe wydarzenia i kontekst. Koryguje także kwotę, o jaką w poniedziałek spadł majątek netto Trumpa.