22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bitcoin jest niestabilny w miarę zbliżania się halvingu

Bitcoin jest niestabilny w miarę zbliżania się halvingu

zdjęcie: Jose Cabezasa (Reutera)

Bitcoin przechodzi fazę odwrotną Halving Bitcoina jest już na horyzoncie. Najwyższa kryptowaluta podskoczyła wczoraj po tym, jak się o tym dowiedziała Hongkong zatwierdza fundusz notowany na giełdzie Bitcoins, ale wkrótce potem upadł ponownie. We wtorek rano kryptowaluta kontynuowała spadki, spadając o ponad 4% w ciągu jednego dnia do poziomu poniżej 63 000 dolarów.

Na rynku kryptowalut panuje powszechne nastroje, ponieważ druga co do wielkości kryptowaluta, eter, jest dziś notowana za nieco ponad 3000 dolarów po spadku o ponad 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Sytuacja z Solaną jest jeszcze gorsza, ponieważ w ciągu jednego dnia spadła o ponad 12% i prawie 25% w ciągu tygodnia, oscylując wokół 132 dolarów. Wartość głównej monety memowej Doge spadła dziś o ponad 5% do 0,15 dolara, Według CoinMarketCap.

Zmienność Bitcoina będzie się utrzymywać przez jakiś czas

Bitcoin przejdzie halving Około 19 kwietnia obniżenie obecnego kursu wydobycia do 3,125 BTC z 6,25 BTC. Jest to integralna część systemu blockchain Bitcoin, który tworzy system monetarny kontrolujący inflację. Chociaż oczekuje się, że to ważne wydarzenie spowoduje wzrost ceny Bitcoina, w tej chwili cena Bitcoina jest coraz bardziej niestabilna, a halving prawdopodobnie będzie kontynuowany.

Tymczasem założyciel 10X Research, Markus Thelen, również nastawił się na ceny Bitcoina w obliczu malejących szans na obniżkę stóp procentowych przez Fed i wzrost rentowności obligacji. Raporty CoinDeska.

Fundusze ETF Bitcoina przeżywają trudne chwile

ETF-y Bitcoina który był W ciągu ostatniego miesiąca Bitcoin został zepchnięty na inny poziom Obecnie obserwujemy ogromne odpływy. Według danych z ostatnich dwóch dni jedynie fundusz iShares Bitcoin Trust (IBIT) należący do BlackRock odnotował napływ środków, podczas gdy wszystkie inne fundusze ETF Bitcoin odnotowały zerowy lub mniejszy wpływ. Daleko z boku. Fundusz iShares Bitcoin Trust (IBIT) odnotował 15 kwietnia napływ netto w wysokości 73,4 mln dolarów, co oznacza spadek w porównaniu z napływem 111,1 mln dolarów poprzedniego dnia. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), który stale odnotowuje odpływy Wczoraj przez miesiąc odnotował odpływ 110,1 mln dolarów.

READ  Nie możesz dostać się na Hawaje w tym tygodniu? Prezent w wysokości 300 USD dla linii lotniczych