22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje, aktualności, dane i zyski

Akcje, aktualności, dane i zyski

30 minut temu

Akcje LVMH rosną o 2,5%

Akcje grupy luksusowej LVMH wzrosły w porannym notowaniu o 2,5%, mimo że grupa dóbr luksusowych odnotowała spowolnienie sprzedaży.

Firma podała we wtorek, że sprzedaż wzrosła o 3% w pierwszym kwartale, w porównaniu z 17% wzrostem w tym samym okresie w 2023 r., gdy rosnące ceny uderzyły w konsumentów pragnących marek Louis Vuitton i Dior.

– Karen Gilchrist

31 minut temu

Giełdy w Europie otwierają się wyżej

W środę europejskie giełdy otworzyły się na wzrostach, a indeks Stoxx 600 wzrósł o 0,12% do godziny 8:05 czasu londyńskiego.

Francuski indeks CAC 40 wzrósł o 0,5%, niemiecki DAX wzrósł o 0,1%, natomiast indeks Financial Times 100 w Wielkiej Brytanii pozostał stabilny.

– Karen Gilchrist

godzinę temu

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada mniej niż oczekiwano do 3,2%

Widok na panoramę Londynu z widokiem na Tamizę i most Waterloo o zachodzie słońca 10 lutego 2024 r. w Londynie, Wielka Brytania.

Mike Kemp | Na zdjęciach | Obrazy Getty’ego

Nowe dane opublikowane w środę przez Urząd Statystyk Narodowych pokazały, że stopa inflacji w Wielkiej Brytanii spadła w marcu do 3,2%.

Odczyt był nieco wyższy od prognoz ankietowanych ekonomistów wynoszących 3,1%, ale spadł z 3,4% w lutym. Inflacja bazowa po wyłączeniu energii, żywności, alkoholu i tytoniu wyniosła 4,2% wobec oczekiwań na poziomie 4,1%.

Inwestorzy uważnie śledzą najnowsze dane, aby otrzymać sygnał, kiedy Bank Anglii może obniżyć stopy procentowe.

– Karen Gilchrist

7 godzin temu

CNBC Pro: „Trudno to zignorować”: Jefferies twierdzi, że wartość zasobów cyberbezpieczeństwa może się podwoić – nawet po wzroście o 75% w zeszłym roku

7 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley uznał akcje spółek z największą dywidendą na świecie w tym kwartale

Inwestowanie na coraz bardziej niestabilnym rynku – w obliczu ryzyka geopolitycznego, rosnących rentowności obligacji i niepewności makroekonomicznej – nie jest łatwym zadaniem.

Ta nieprzewidywalność skłoniła część analityków do powtórzenia swojej rekomendacji zakupu akcji dywidendowych.

„Rynek wycenia oczekiwania na obniżki stóp procentowych Fed od marca. Narracje „bez lądowania” i „stała inflacja” znów zyskują na popularności. Przekłada się to na wyższą rentowność obligacji UST i szczególnie sprzyja osiąganiu lepszych wyników od akcji spółek dywidendowych.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakrishner

3 godziny temu

Rynki europejskie: Poniżej znajdują się zaproszenia otwierające

W środę rynki europejskie powinny otworzyć się wyżej.

Oczekuje się, że brytyjski FTSE 100 otworzy się o 39 punktów wyżej przy 7848, niemiecki DAX wzrośnie o 47 punktów do 17 789, francuski CAC wzrośnie o 52 punkty do 7972, a włoski FTSE MIB wzrośnie o 93 punkty do 32 806, zgodnie z danymi IG.

Zyski będą pochodzić od ASML i Asos. Publikowane dane obejmują dane o inflacji w Wielkiej Brytanii za marzec.

– Holly Eliatt