19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gubernatorzy Południa: Dołączenie do UAW zagroziłoby miejscom pracy i „wartościom”

Gubernatorzy Południa: Dołączenie do UAW zagroziłoby miejscom pracy i „wartościom”

Gubernatorzy sześciu południowych stanów ostrzegli pracowników, że przyłączenie się do związku zawodowego United Auto Workers (UAW) zagrozi ich bezpieczeństwu pracy i „wartościom, według których żyjemy”.

Wspólne oświadczenie podpisane przez oba rządy republikanów. Bill Lee (TN), Kay Ivey (Ala.), Brian Kemp (GA), Tate Reeves (MS), Henry McMaster (SC) i Greg Abbott (Teksas). Wydany we wtorek — zaledwie dzień przed głosowaniem w fabryce Volkswagena (VW) w Chattanooga w stanie Tennessee w sprawie zorganizowania się z UAW.

Regenci wyrazili w swoim oświadczeniu, że są „głęboko zaniepokojeni kampanią uzwiązkowienia napędzaną taktyką dezinformacji i zastraszania, którą UAW sprowadziła do naszych stanów”.

„Jako konserwatyści mamy obowiązek wobec naszych wyborców zabierać głos, gdy widzimy, że szczególne interesy chcą wkroczyć do naszego państwa i zagrozić naszym miejscom pracy i wartościom, według których żyjemy” – napisała grupa.

Dwukrotnie, w latach 2014 i 2019, podejmowane przez pracowników próby dołączenia do związków zawodowych w fabryce Volkswagena zakończyły się niepowodzeniem i za każdym razem kończyły się marżą w liczeniu głosów.

Ivey podzielił się oświadczeniem w Publikacja na platformie mediów społecznościowychsprzeciwia się wysiłkom związkowym mającym na celu mobilizację pracowników stanu Alabama.

„UAW złożył wielkie obietnice, których nie może dotrzymać i nie będziemy tego tolerować” – napisała, powtarzając uczucia wyrażone we wspólnej notatce.

Strateg UAW, Chris Brooks, odpowiedział na komentarze Iveya na temat X, twierdząc, że to sędziowie podpisali list „Bardzo przestraszony.”

Kiedy The Hill skontaktował się z UAW w sprawie listu gubernatorów, związek nie udzielił żadnego komentarza.

Demokratyczni gubernatorzy w większym stopniu wspierali wysiłki związku samochodowego mające na celu ekspansję na cały kraj. Gubernator Kentucky Andy Beshear (Niemcy) pochwalił w zeszłym tygodniu UAW, mówiąc, że związek pomaga poprawić jakość i standard życia pracowników.

„Związki zawodowe pomogły zbudować naszą wspólnotę i nasz kraj, podnosząc jednocześnie standard i jakość życia naszych pracowników” – powiedział Beshear Opublikowano w X. „Zawsze jestem dumna, że ​​mogę stać ramię w ramię z moimi przyjaciółmi z @UAW.”

READ  7 przepisów na bułki z kurczakiem, fasolą, warzywami i nie tylko

Jednak republikańscy gubernatorzy wyrazili obawy co do intencji i misji UAW. Krytykowali także organizację za wspieranie kandydatury prezydenta Bidena na reelekcję.

„Mamy poważne zastrzeżenia, czy kierownictwo UAW może reprezentować nasze wartości” – napisali. „Z dumą nazywają siebie Demokratycznymi Socjalistami i wydają się bardziej skupieni na pomaganiu prezydentowi Bidenowi w ponownym wyborze, niż na zwalnianiu pracowników samochodowych w fabrykach, które faktycznie reprezentują”.

Ostatnia tura głosowania w fabryce Volkswagena Rozpoczyna się w środę i Oczekuje się, że wyjedzie na trzy dni. Wyniki spodziewane są w piątek.

W zeszłym roku UAW trafiło na pierwsze strony gazet, kiedy pracownicy odeszli z byłych producentów samochodów „Wielkiej Trójki”. W końcu osiągnęli porozumienie z firmami – Fordem, General Motors i Stellantis – pod koniec października, po sześciotygodniowym strajku.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.