22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trump i polski prezydent rozmawiają o zwiększeniu przez członków NATO wydatków na obronność

Trump i polski prezydent rozmawiają o zwiększeniu przez członków NATO wydatków na obronność

Michaela M. Santiago/Getty Images

Były prezydent Donald Trump stoi z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Trump Tower 17 kwietnia 2024 r. w Nowym Jorku. Trump spotkał się z prezydentem Dudą, zagorzałym zwolennikiem Ukrainy, w czasie gdy przywódcy Europy i NATO przygotowują się na możliwość wygrania przez Trumpa wyborów prezydenckich w listopadzie i powrotu do Białego Domu.CNN

poprzedni prezydent Donalda Trumpa I Prezydent Polski Andrzeja Dudy Z odczytu spotkania dotyczącego kampanii Trumpa wynika, że ​​w środę podczas kolacji w Trump Tower w Nowym Jorku Trump omówił wydatki NATO.

mąż „Omawialiśmy propozycję prezydenta Dudy, aby kraje NATO przestawiły się na wydawanie 3% na obronność” – głosi kampania. CNN wcześniej informowało, że Duda wezwał wszystkie państwa członkowskie NATO do zwiększenia wydatków na obronność do 3% PKB w porównaniu z obecnym zobowiązaniem wynoszącym 2%.

Duda powtórzył tę propozycję Prezydentowi Joe Bidena Podczas spotkania 12 marca powiedział: „Dziesięć lat temu dwa procent było w porządku, teraz potrzebne są trzy procent w odpowiedzi na wojnę na dużą skalę prowadzoną przez Rosję za wschodnimi granicami NATO”.

W kampanii podano, że podczas dwuipółgodzinnego spotkania Trump i Doda omówili także wojnę między Rosją a Ukrainą oraz wojnę Izraela z Hamasem na Bliskim Wschodzie.

Był to Trump, domniemany kandydat Partii Republikańskiej Krytyka wydatków NATO na obronę. W lutym były prezydent powiedział, że będzie zachęcał Rosję do „Czegokolwiek do cholery chcą„Do każdego państwa członkowskiego NATO, które nie spełnia wytycznych dotyczących wydatków na obronę, co niepokoi wielu przywódców w Waszyngtonie i Europa.

Europejscy dyplomaci przygotowują się W zeszłym tygodniu CNN informowało, że Trump pracuje nad wzniesieniem barier ochronnych NATO i stara się zapewnić Ukrainie stałe wsparcie w jej wojnie z Rosją w związku z potencjalnym powrotem Trumpa do Białego Domu.

READ  Ustawa PACT: Senat uchwala przełomową ustawę, aby pomóc weteranom, którym grozi poparzenie podczas służby wojskowej