20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Towarzystwo Kolorystów otwiera nowy rozdział w Polsce na czele z weteranami Konradem Cieszyną i Tomaszem Fraszczakiem

Tomasza Frąszczaka

Fot. Tomasz Frąszczak via CraftsmanPR

The Towarzystwo Kolorystów (CSI) wprowadziło nowy Kapituła w PolsceZ planami dostarczenia Colorist Mixer w nadchodzących tygodniach.

Prowadzony przez starszych założycieli Konrad GęsinaCSI i Tomasza Frąszczaka, CSI, rozdział jest otwarty dla profesjonalnych kolorystów z szybko rozwijającej się branży filmowej, telewizyjnej i reklamowej w Polsce. Planuje wspierać możliwości networkingu, organizować spotkania i szkolenia oraz promować rzemiosło gradacji kolorystycznej zarówno w Polsce, jak i za granicą.

„Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków produkcyjnych na świecie, z wieloma światowej klasy zakładami postprodukcyjnymi i doświadczonymi kolorystami” – powiedział prezes Colorist Society. Kevina Shawa powiedział w oświadczeniu. „W świetle treści tworzonych w Polsce rozszerzenie obecności CSI w tym kraju jest sprawą krytyczną. Konrad i Tomasz mają ambitne plany i jesteśmy podekscytowani ich wysiłkami.

Zięcina i Frąszczak mówią, że nowy rozdział spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ich kolegów.

„Polska od dawna przoduje w kinematografii. Chcemy, aby świat wiedział, że stosujemy gradację kolorów na najwyższym poziomie” – powiedziała Giesina w oświadczeniu. „Chcemy zbudować silną społeczność i promować wysokie standardy.”

Konrad Gęsina

Zdjęcie autorstwa Konrada Giesiny za pośrednictwem Craftsmen PR

Produkcja filmowa i telewizyjna w Polsce rozwija się dzięki rządowemu programowi motywacyjnemu, który oferuje 30-procentową zniżkę na niektóre koszty produkcji i postprodukcji. Netflix, który na początku tego roku rozbudował swoją regionalną siedzibę w Warszawie, ma w tym kraju kilka projektów. The Woods, seksifikuj, Operacja HiacyntI W lesie nikt nie śpi. Polskie ramię produkcyjne Netflix wyprodukowało ostatnio również sześcioczęściowy dramat Wysoka wodaOtrzymał uznanie krytyków za realistyczne przedstawienie niszczycielskich powodzi na Śląsku w 1997 roku..

Jisina i Frasjak Polscy koloryści mówią, że szukają nowych możliwości nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

„Nadejście pracy zdalnej otwiera drzwi dla światowego przemysłu filmowego. Jesteśmy bardzo podekscytowani postępem technologii i możliwościami, jakie oferuje” – dodali we wspólnym oświadczeniu.

READ  EBOR wspiera nowe budownictwo mieszkaniowe w Polsce

Zięcina jest założycielem i starszym kolorystą Rejbel Studio, Kraków. Trzykrotnie nominowany do nagrody Best Colorist podczas corocznego konkursu Colorist Awards, oceniał wiele filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych, reklam i teledysków, a ostatnio miał na koncie między innymi filmy fabularne. Towar, zapalenie, I Szatan.

Frąszczak jest starszym kolorystą w warszawskiej placówce Studio Filmowe GDPJego ostatnie dokonania obejmują serial Discovery Channel polscy truckerzy I Cornici B.L.

Inni członkowie-założyciele oddziału polskiego to: Tomasz Sec, Oskara Popolitaca, Piotr BudkaI Jakub Madras.