24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyróżnienie 7 lat w Polsce

Wyróżnienie 7 lat w Polsce

Accolade przyjechało do Polski siedem lat temu i obecnie jest właścicielem 26 z 45 parków w kraju, z których dwa zostały ukończone i zajmują powierzchnię blisko 1,5 miliona metrów kwadratowych.

Grupa Accolade weszła do Polski w 2015 roku ze swoim projektem w szczecińskiej dzielnicy Załom. Najnowszy budynek kompleksu został ukończony w sierpniu tego roku i przekazany najemcy, firmie Autodock Logistics. Pozostali najemcy to międzynarodowy gigant DHL oraz skandynawskie marki Bears, Coats, Change Lingerie i Svendsen Sport.

Accolade od 2016 roku bardzo aktywnie działa w Bydgoszczy w północnej Polsce, gdzie dziś grupa posiada prawie 40 proc. wszystkich nowoczesnych obiektów magazynowych. Pierwsze dwa parki Accolade w Bydgoszczy wynajmują firmy e-commerce i logistyczne, takie jak DPD, Logistika, Schenker, DSV czy InPost. Trzecie piętro jest obecnie rozbudowywane z obecnych 34 000 do 44 000 metrów kwadratowych. Najnowszy projekt Accolade w Bydgoszczy, zlokalizowany w podmiejskiej miejscowości Lisi Ogon, składa się z trzech budynków o powierzchni 110 000 metrów kwadratowych. Obiekty są dzierżawione niemieckiej sieci supermarketów ALDI, producentowi metalu BAS i producentowi wiórów okiennych Kris-Tech.

Grupa Accolade uruchomiła także nowy projekt za 40 mln euro w pobliskiej Pile. Inwestycja obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni 44 000 metrów kwadratowych, z których większość przed rozpoczęciem budowy została wynajęta firmom Logistica, Inpost i CEVA.

READ  Ustawodawcy amerykańscy wzywają odwiedzających Polskę do pomocy ukraińskiej armii