15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

TOP 5 najlepszych obecnie piłkarzy świata z Polski

TOP 5 najlepszych obecnie piłkarzy świata z Polski

Polska ma jedne z największych nazwisk w Europie.

Polska, zajmująca obecnie 28. miejsce w rankingach FIFA, to drużyna, której nikt nie ma odwagi lekceważyć. Orły znacznie się poprawiły od lat 70. XX wieku i pokazały swój prawdziwy potencjał.

Zespół zdobył Puchar Świata FIFA, Mistrzostwa Europy i złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku. Zagrali dziewięć występów na Pucharze Świata, zajmując trzecie miejsce w 1974 i 1982. Swój najlepszy występ na Euro 2016 zanotowali, gdy dotarli do ćwierćfinału.

Jednak od tego czasu futbol bardzo się rozwinął. Polska także mocno zmieniła swoją grę. Trenerem Białych Czerwonych jest Michael Propiers, a kapitanem jest legenda Robert Lewandowski. W tym kontekście przyjrzyjmy się piątce najlepszych zawodników znajdujących się obecnie w polskiej kadrze:

Piątka najlepszych zawodników Polski

5. Wojciech Szczęsny

Doświadczony bramkarz w dalszym ciągu jest jednym z najlepszych polskich zawodników na świecie. Nawet w wieku 34 lat nadal jest bramkarzem pierwszego wyboru w reprezentacji Polski i włoskiego giganta Juventusu.

W sezonie 2023–2024 zawodnik mierzący 1,96 m rozegrał 35 meczów Serie A, zachowując 15 czystych kont. Od debiutu w 2009 roku rozegrał 83 mecze międzynarodowe. Od 2021 roku opuścił mecz dla swojego kraju.

4. Jakub Kivier

24-latek to bystry młodzieniec w doświadczonym polskim składzie. Lewy obrońca mierzący 1,89 m gra w Arsenalu, drużynie EPL. Jego występy przyciągnęły w tym sezonie uwagę kilku europejskich klubów. W tym sezonie rozegrał 20 meczów w Premier League i 7 w Lidze Mistrzów.

Młody człowiek dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków, grając dla swojego kraju. Od swojego debiutu w reprezentacji w 2022 roku rozegrał pełne minuty w każdym meczu. Jego umiejętność gry zarówno na CB, jak i CDM jest ogromnym plusem.

3. Sebastian Szymański

Znakomita wydajność w produkcji CAM o długości 1,74 m. Kreatywny piłkarz może pasować na wiele pozycji, takich jak RW, CM i CAM. Ma oko do bramek i spisał się znakomicie w swoim klubie Fenerbahçe, gdzie tylko w tym sezonie strzelił 13 goli i zaliczył 19 asyst.

READ  Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Polski | gra

25-latek wywarł także wpływ na swoją międzynarodową karierę. Od czasu wyjścia Polski z mistrzostw świata w 2022 roku nie opuścił żadnego meczu.

2. Piotr Zieliński

Doświadczony pomocnik Napoli to jeden z najpopularniejszych polskich zawodników na świecie. CM ma długie i zdrowe relacje z Napoli i zdecydował się w tym sezonie przenieść do Interu Mediolan. Jego wkład w klub i kraj jest niezapomniany.

Jako gwiazdorski pomocnik Zieliński wykazał się konsekwencją dla swojego klubu. W sezonie 2023–2024 strzelił trzy gole i asystował przy czterech bramkach dla swojego klubu. Pokazał klasę występując dla Polski. Strzelił 12 goli w 91 meczach międzynarodowych.

1. Roberta Lewandowskiego

Kapitan Lewandowski to niewątpliwie najlepszy zawodnik Orly. Ma najwięcej występów w reprezentacji (150) i goli (82) w swoim kraju. Kapitan jest największą perełką drużyny od debiutu w 2008 roku. Jest jednym z najlepszych napastników ostatniej dekady.

Środkowy napastnik ma za sobą dobry okres w sezonie 2023–2024 w FC Barcelonie. W 49 meczach strzelił 26 goli i zaliczył dziewięć asyst. Nawet w wieku 35 lat pozostaje najlepszym napastnikiem w Polsce i FC Barcelonie.

Śledź Khel Now, aby uzyskać więcej aktualizacji Facebook, Świergot, Instagrama, Światło sieciowe; Pobierz teraz Khela Aplikacja na Androida Lub Aplikacja na iOS I dołącz do naszej społeczności Udostępnij to & telegram.