16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UZ Cargo Poland posiada licencję w Polsce

Ukraińska spółka „Ukraińskie Koleje Cargo Polska” otrzymała w Polsce licencję przewoźnika kolejowego, co otwiera drzwi do rynku europejskiego – podał portal informacyjny transportu kolejowego. Zaopatrzenie kolei.

UZ Cargo Poland posiada licencję w Polsce

Ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowego kolejowego transportu towarowego było uzyskanie licencji przez Urząd Transportu Kolejowego.

NOWE LINIE DO OBRÓBKI MECHANICZNEJ KOLEJÓW ZAINSTALOWANE W GRUPIE BONATRANS

Prezes Zarządu JSC „Ukrzaliznytsia” Jewhen Liashchenko zauważył, że uzyskanie tej licencji jest znaczącym osiągnięciem w tworzeniu międzynarodowego operatora zdolnego do świadczenia klientom zintegrowanej usługi transportu transgranicznego.

Jewhen Liaszczenko podkreślił, że spółka pracuje nad rozwojem i integracją nowych tras międzynarodowych, co usprawni logistykę i przyspieszy procesy transportowe.

W początkowej fazie działalności UZ Cargo Poland planuje skupić się na zwiększeniu wolumenu ruchu na ukraińsko-polskim przejściu granicznym.

Ta innowacja niesie ze sobą znaczne korzyści dla polskich i ukraińskich spedytorów, którzy będą mogli skorzystać z usługi „od drzwi do drzwi” u jednego operatora, unikając konieczności zawierania wielu umów z różnymi firmami.

W przyszłości spółka planuje eksploatację taboru dla torów o rozstawie 1435 mm i 1520 mm, co umożliwi sprawną pracę na wszystkich przejściach granicznych z Polską.

Ta innowacja będzie stanowić znaczną poprawę, ponieważ różnica w szerokości torów często stanowi przeszkodę w zapewnieniu płynnego transportu międzynarodowego.

Planuje się, że w przyszłym roku Koleje Ukraińskie Towarowe Polska rozpoczną świadczenie pełnych, kompleksowych usług transportowych.

W tym czasie firma aktywnie poszerza listę oferowanych usług, aby wyjść naprzeciw potrzebom klientów i dostosować się do nowych warunków rynkowych.

Wiadomości z branży kolejowej, przemysłu i technologii kolejowej, które mogłeś przeoczyć:

Terminy dostaw chińskich lokomotyw elektrycznych na Białoruś przesunięte ze względu na sankcje gospodarcze

Na naszej stronie znajdziesz najświeższe informacje z branży kolejowej w Europie Wschodniej, byłym Związku Radzieckim i reszcie świata Facebook, Świergot, LinkedInWedług Internetowy magazyn zaopatrzenia kolei.

READ  Polska firma z głównym trenerem Christianem Hite

Umieść swoje ogłoszenie na portalu internetowym i w magazynie kolejowym. Dostępne są szczegółowe informacje Zestaw mediów dla zaopatrzenia kolei